Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van itt olyan,...

Anyukák! Van itt olyan, akinek szülés után teljesen lecsökkent a libidója? Esetleg azóta meg is oldódott a probléma?

Figyelt kérdés
A gond, hogy én már 1,5 éve szültem, de havonta, ha egyszer kívánom a sexet. Előtte nem volt gond... Teljesen kivagyok, nem a férjemmel van gond, türelmes, szeretem, stb..., de nekem eszembe sem jutna soha a szex, ha ő nem próbálna közeledni.
2011. nov. 8. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Dettó. Csak én már 2 éve szültem. Szülés óta egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kezdeményeztem én a szexet. Ráadásul fiatal vagyok, 27 éves, 55 kg,tehát nem túlsúlyos, nincs hormonális problémám, a férjem imád,én is őt, még 10 év után is. De nekem a mai napig nem változott a helyzet, hetekig nem jutna eszembe a szex. És attól félek ez nem is igen fog változni egyhamar.
2011. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1 éve szültem és azóta messziről kerülöm a szexet. Nem direkt, csak egyszerűen nem jön az "ihlet".

Párom nekem is megértő és sokszor beszélünk az érzéseimről, és mindig elmondom neki, hogy ő nem tehet róla.

Biztos kapsz majd tanácsot, hogy márpedig szexelj, mert muszáj, különben magadra vess, ha férjed arrébb lép. Hát igen, könnyű mondani, de agyban eldönteni, hogy a szex jól is essen és kívánjam is, nem olyan egyszerű.

Sokat gondolkozok rajta, hogy mit kellene csinálnom. Azt hiszem el kellene engednem néha magam, az agyamat át kellene állítani anyából nővé, és hagyni, hogy vigyen magával az ár. Csak ezt nehezebb megvalósítani, mint leírni.

S még egy két libidónövelő gyógynövényen gondolkoztam. Lehet kipróbálom némelyiküket.

Bár azt hiszem ez agyban dől el. Próbálkozom.

2011. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van. 14 hónapja szültem, de a szexnek még a gondolatától is írtózom. Persze azért együtt vagyunk, de akkor sem kívánom egy cseppet sem, be sem nedvesedek és így nagyon rossz. Terhességem előtt minden este, szülésem után meg csak havonta. Remélem ez változni fog, bár nem sok esélyt látok rá.
2011. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21 honapja szultem es en is igy vagyok. A ferjem nagyon kivan es sokszor mondja is. En probalok neha rahangolodni. Sokszor szombaton este amikor a kisfiam elaludt kozosen fozunk valamit vagy rendelunk egy kinait es iszunk melle 1-2 pohar bort. Ilyenkor megjon a kedven es nagyon jo is. De ugy siman mint regen nem. Perszenem vagyunk alkoholistak de szombaton jol esik kicsit ellazulni, beszelgetni es meginni valamit. Nekem egyedul ez segit. Fogalmam sincs miert. :( Pedig imadom a ferjem es o is engem. Szules elott meg mint a nyulak (bocsi ezt nem tudom szebben kifejezni :) ). Lehet tenleg el kellene lazulni. Nektek van aki vigyaz a babara/kisgyerekre neha? Sajnos nallunk nincs. Raadasul dolgozunk mind a ketten 8 oraba es bolcsis a fiam. Most decemberbe lesz eloszor olyan, hogy szabadsagon leszunk 3 hetig de 1 hetig visszuk meg a fiamat bolcsibe es magunkra szanjuk azt a napi par orat elmegyunk mozira, ebedelni, tekeregni, sutizni, termalba es lazulunk kicsit. Kivancsi vagyok ez mennyire fog segiteni.
2011. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk már a terhesség alatt sem volt igazán megoldható mert eleinte nagyon hányós voltam utána meg már nem lehetett. Tavaly novemberben estem teherbe (most 3 hónapos a kisfiam) és azóta 3x voltunk együtt, de szülés óta 1x sem. Egyszerűen nem tudom rávenni magam. :( Még a tv-t is elkapcsolom ha szex jelenet van egy filmben. A párom már nagyon van ettől és azt mondja, hogy előbb-utóbb nem fogja megkérdezni a véleményemet hanem egyszerűen leteper, hátha "evés közben megjön az étvágyam". Lehet, hogy tényleg ezt kellene. :) Az alkohol lehet nálam is segítene mert terhességem előtt is sokszor begerjedem tőle. :) De amíg szoptatok addig ezt sem lehet. :( Tanácsom nincs... Ha valakinek van, azt én is szívesen fogadom!
2011. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam... Szóval a párom nagyon ki van ettől.
2011. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát... legalább nem vagyok egyedül ezzel a problémával, bár ez nem vigasz senkinek.

Én eddig szedtem fogamzásgátlót, most abbahagyom, hátha az is közrejátszik.

2. válaszolótól kérdezném, hogy milyen gyógynövények segíthetnek? Tudsz valami konkrétumot?


Én neten keresgéltem, találtam valami kapszulákat, mint vágyfokozó, de nagyon bizalmatlan vagyok az ilyenekkel.


Aztán, ami még segíthet másoknak is... Leírtam a problémámat itt az Orvostudakozóban Hamvas Ferenc nőgyógyásznak, hogy szerinte lehet-e hormonálisan ezen segíteni, vagy ez szexológusra tartozik. Azt válaszolta, hogy szerinte egy kineziológus gyorsabban tudna segíteni a problémán.

2011. nov. 8. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Detto, mint az előttem szólók :o(

Én arra fogom, hogy a fiammal itthon ugyanolyan "fárasztó", mint a munkahelyen, mire a párom hazajön, beszélni sincs kedvem, örülök, ha őr válaszol a fiamnak, mert mindent kommentálni kell. Amíg nem tudott beszélni azért, most hogy tud már 5-6 szavas mondatok és kérdéseket, azért.

Én azt vettem észre, hogy a hónap egy bizonyos részében kívánom csak a sexet, de sajnos ez nem a peteérés időszakat (terveznénk a tesót). Így nehéz.

Voltunk már wellnesselni a párommal kétszer, először tuti jó volt ellazulni, tudni, hogy nem kell bármelyik pillanatban ugrani, ha a gyerkőc felriad, de másodjára ugyanolyan volt, mintha itthon lettünk volna. Szóval nem találok összefüggést. A kineziológián már én is gondolkodtam. Bánt a dolog, mert mindig azt hiszem, hogy a kapcsolatunkkal van baj, pedig nincs nagyobb, mint bármely más egészséges kapcsolatban....

Ha megvan a tuti recept valakinek, írjatok :o)) Addig is kitartás!!!

2011. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok: én is csak olvasgattam eddig a gyógyteákról, így nem tudom valóban beválnak-e.


A serkentő teák mozgósítják a szexuális energiákat, ilyenek a csalán a rozmaring, a málnalevél.


Vágyfokozó növényekből így készíthetünk teát:

30 g ginszeng

20 g csalán

15 g rozmaring

40 g málnalevél

15 g barátcserjebogyó

10 g borsmenta

Keverjük össze a teákat egy jól záró edényben. 1 evőkanál keveréket 2,5 dl vízzel forrázzuk le, hagyjuk 10 percig állni, majd szűrjük le. Igyunk naponta 2-3x1 csészével.


A vágyfokozó kapszulák közül ezeket ajánlották:

Sunlife Maca kapszula

Bio Active zsazsacsíra kapszula

V-Active kapszula nőknek és férfiaknak

Ginseng instant tea


S esetleg ki lehet próbálni egyes illóolajokat is.

2011. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na, ha ez valakit vígasztal, én sem vagyok más helyzetben, 2 éves múlt a kislányom, és csak nagyon ritkán jutna magamtól eszembe. Sajnos az én férjem nem annyira megértő, így még nehezebb. Ha valakinek lenne tuti receptje, esetleg szakértő (nőgyógyász, vagy ilyesmi) véleménye, az nagyon jól jönne.:o(
2011. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!