Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Szerettek falun...

Kismamák! Szerettek falun élni? Jobb mint a város?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan a fővárosban élek, de 18 éves koromig egy pici faluban laktunk. Most itthon vagyok a 2 éves lányommal, de egy zöldövezeti utcában, tisztára olyan, mint egy falu :) De ha kisétálunk 3-4 utcányit, akkor már ott a forgalmas város buszokkal, villamossal. Reggelente (nyáron) madárcsicsergésre ébredünk, és behajlik egy cseresznyefa a szobánk ablakán. Azt hiszem, nem tudnék falura már visszaszokni, jó érzés, hogy tíz perc sétával elérek a "városba", viszont ha csendhez van kedvem, kimegyünk az udvarra itthon :)
2010. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én vidéken lakom, bár nem faluban, hanem egy kisvárosban.(kb. 13 ezer lakosú).Én nagyon szeretek itt élni, van egy szép családi kertes házunk, jó nagy udvarral s kerttel.Én nem adnám ezt oda semmiért.Örülök, hogy ide születtem s nem valami nagyvárosba s bérházba. Gyerek szempontjából is jó, hiszen nyáron kint fürdünk, játszunk, hintázunk az udvaron. Most meg alig várjuk, hogy essen a hó s mehessünk szánkózni és hóembert építeni. Egy 27 hónapos kisfiú s egy 12 hetes pocaklakó anyukája
2010. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknek megvan a jó és rossz oldala is. Nem léehet kategorikusan kijelenteni, hogy egyik jobb a másiknál. Egy faluban kisebb közösség van, így eleve ismer mindenki mindent, könnyebb az emberek között kapcsolatokat találni. Egy városban viszont több a lehetőség a kisgyerekes szülőknek, de később is pl. az iskolaválasztásban, programok találásában. Én kisvárosban élek, 4 gyereket nevelünk. Sokszor irigykedve gondolok az öcsémékre és az unokahúgomra, akik 1-1 megyeszékhelyen laknak és millió egy program közül választhatnak a gyerekeiknek. Viszont ők meg amiatt irigykednek, hogy az én gyerekeimet nem kell mindenhová autóval cipelni, nem kell értük menni, mert őket nyugodtan elengedtem már 1. osztályos koruktól a boltba, barátokhoz, iskolába, hiszen nincs akkora forgalom az utakon... Tehát itt is ott is meg lehet találni a tetsző és kevésbé tetsző dolgokat. Lehet, hogy pl. egy fővárosi gyerek előnyt élvez bizonyos dolgokban, de ahhoz, hogy jó levegőt szívjon, kimehessen a természetbe, feltétlenül kell, hogy a szüleinek legyen ideje.... ugye, ez egy kisvárosban, faluban más, hiszen a természet itt van mellettünk. Viszont itt nálunk a gyerekekre mindenki figyel még, nincs olyan, hogy valaki lát egy csellengőt és nem is tűnik fel neki... a hír megy gyorsan terjed :) Persze ez nem is tetszik mindenkinek...
2010. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3. válaszoló, milyen tuti jól összeszedted, és megfogalmaztad, ez igen! :) (első voltam).
2010. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

viszonyítás kérdése. én kisvárosban nőttem fel, most falunk lakunk 2 pici gyerekkel. itt elég nyugis minden, kedvesek az emberek, vigyázunk egymásra és egymás gyerekeire. elég nagy zárt udvarunk van, a gyerekeket bármikor ki tudom engedni. többre tartom a kint, játékkal eltöltött időt, mint a lakás bezártságát. imádják az állatokat, becsülik a természetet.

de a nővérem semmi pénzért nem hagyná ott pestet. neki ott van az igazi élet. hála istennek nem vagyunk egyformák.

2010. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Köszi, tanítónő vagyok és magyar szakos :)
2010. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én Bp-en élek (Kispesten) zöldövezeti részben kertes házban.

Ez teljesen jó, ha falura kellene költözönöm akkor inkább kiszaladnék a világból

2010. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Mi Zuglóban élünk. Én nem szaladnék ki a világból, ha mégis vissza kéne mennünk falura. :) De azt vettem észre, hogy mindenkinek ott jó, ahol megszokta. Pld. mi laktunk más kerületben is, jó helyen, és ugyanolyan jól éreztem magam ott is. Falun is jól éreztem magam gyerekként, nagyon szívesen gondolok vissza azokra az évekre.


Én úgy gondolom, hogy ha kellemes az otthonod, és jól érzed magad a bőrödben, akkor tulképp. mindegy, hogy hol laksz, mert mindenhol megtalálod az élet szépségeit. :)

2010. nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Falun élünk, bár egy kicsit érdekes mert a Balatonnál. Szeretek itt élni, főleg a Balcsi miatt, városba én beköltöznék de csak kertes házba mert nem tudnám megszokni a panelt. Viszont itt km-eket kell utaznunk a munkába, hivatalos ügyeket elintézni. Nagybevásárlást már mondjuk meg tudom csinálni kb 8km-re, tehát az már nem gond. Mégsem hagynám itt a kis falunkat, ami nyáron teljesen átrendeződik, aztán ősszel vissza. Mindig más arcát mutatja, de nem tudom ez más falvakban hogy van.
2010. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi egy megyei jogú városhoz csatolt faluban lakunk, mai igazából peremkerület szerűség. A város 1 km, helyi járatú busz jár, és aránylag sűrűn is.

Nagyon szeretek itt élni. Kisfiam 2 éves múlt. Van egy nagy családi házunk, hatalmas udvarral és kerttel. Egész nyáron kint voltunk, ha meleg volt a kicsi egy szál kukacban. Vettünk neki hintát, csúszdát, van homokozó, medence, ... Nagyon élveztük. Tegnap meg szánkóztunk. A telek végén van egy kisebb és egy nagyobb domb. Most még a kicsin csúszkáltunk, de pár év múlva már a nagyot is felavatjuk.

Egyszóval nem költöznék el innen semmi pénzért.

2010. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!