Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem késő egy...

Szerintetek nem késő egy gyerek mellett 28 évesen új szakmát tanulni? Gyesen vagyok még egy évig itthon vagyok és mérlegképes könyvelést fogok tanulni?

Figyelt kérdés
először persze a pénzügyi-számvitel ügyintézőt ez egy év, ha szerencsém van újra terhes leszek, és akkor még van pár évem itthon hogy be is fejezzem az egészet. hülyeség? a régi helyemre nem akarok visszamenni
2010. dec. 1. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem hülyeség. Én a második főiskolát kezdtem el levelezőn a gyed alatt. Sose tudhatja az ember, hogy mire lesz szüksége a jővőben. Én is azért kezdetm el, mert a régi helyemre nem szeretnék visszamenni.
2010. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő nehéz még gyermek nélkül is, nemhogy kettő mellett.

Sok sikert.

2010. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő! A tanulás sosem késő szerintem. Én 3 éve, 3 gyerek mellett fejeztem be levelezőn a főiskolát. Életem egyik legszebb szakasza volt. Amit kihagytam 20 éves koromban a család miatt, most pótoltam :) 30 fölött... Szóval hajrá! Sok sikert és kitartást hozzá!!!
2010. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 54 évesen végeztem el egy iskolát, és most januárban is megyek egy másikba. 56 évesen. Igaz kicsit nehezebben fog az agyam, mint fiatalkoromban, de meg tudom tanulni, ha érdekel, és hasznomra válik.
2010. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő.

Anyukán 40 évesen tanult új szakmát, miután az öcsém is elérte a 8-9. évét. És szereti, amit csinál, nem bánta meg, dolgozik.

Sok sikert!

2010. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő, annyi tanácsot ha elfogadsz, hogy olyan szakmát tanulj amiből utána profitálni tudsz, konkrétan álláshoz jutni, pénzt keresni vele. Mert tényleg nagyon nehéz gyerekek mellett tanulni és rengeteg pénzt, de főleg sok-sok időt és energiát elvesz tőled és családtól is (a vizsgák előtt idegbajról nem is beszélve :)). Alapvetően nem rossz a választásod, bár elég sok mérlegképes könyvelő van, ezért szerintem próbálj egy idegen nyelvet is megtanulni mellé legalább középfokon, de úgy hogy tényleg tudd használni. Idegennyelvű könyvelőt elég sokat keresnek mostanában, ezt azért tudom mert figyelem az álláshirdetéseket pénzügyes témakörben.

Én 33 évesen kezdtem a másoddiplomás képzést pénzügyből, egyelőre csak egy gyereket vállaltunk, de így is nagyon nehéz. Sok az éjszakázás, sok a lemondás minden értelemben, állandó a stressz. Sokszor felmerül bennem hogy érdemes-e egyáltalán, főleg amikor a barátnőim a nyugisan eltöltött babázós évek után sorra mennek vissza a régi, biztos munkahelyükre, engem meg nem vesznek vissza, hiába járok képzésre. Szóval sosem késő, de azért jól gondold át hogy mit-hogyan tanulsz.

2010. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aranyszabály, hogy tanulni soha sem késő. 28 évesen pedig pláne nem késtél le semmiről. Nézd, apukám 55 éves, és most diplomázott (na jó, ez neki már a harmadik, de most épp erre volt szüksége a munkájához, hát megcsinálta).
2010. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én most 35 éves vagyok,16 évig 1 helyen dolgoztam,szakmán belül többször képeztem magam.(mindkét terhességem alatt vizsgáztam 1x:)))

Most letelt a gyes,és bár tök hülyének néz a környezetem teljesen mást tanulnék,és csinálnék mint eddig.

Még az lesz belőled amit csak akarsz,csak elhatározás kérdése.

Már elmúltak azok az idők amikor 40 év munkaviszony után az első munkahelyről lehetett nyugdíjba menni....

Időnként váltani kell.

Sok sikert kívánok hozzá!!


(tegnap hallottam,hogy az egyik volt munkatársam (36 éves)aneszteziológus asszisztensből mérlegképes könyvelővé képezte magát a 2.gyes alatt,és már dolgozik is:))

2010. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!