Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Divatos manapság, hogy a...

Divatos manapság, hogy a szülők a saját keresztnevüket adják a gyermekünknek? A kislány anya nevét, a fiúcska apa nevét "viszi tovább".

Figyelt kérdés

Ez miért van egyébként? Nem találnak megfelelőt vagy direkt így szeretnék?

Egyik barátnőm neve Elvira. Az anyukája is Elvira. A bátyja Zsolt, mint az édesapjuk. De ők már 26, 29 évesek.

A 20 éves unokahúgom az anyukája nevét kapta, Katalin. Az öccse(18) az apukájáét, ők Zoltánok.

Jellemez ez ma is?


2010. dec. 3. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk igen,én ezt szépnek tartom,a fiamnál nem volt kérdés,hogy az apja nevét kapja.

Én nem voltam elragadtatva,,hogy a lányom az én nevemet kapja,de megbarátkoztam vele,mert a férjem nagyon szerette volna.

István és Melinda

2010. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyet, ahol a pici a szülő nevét kapta, többet is.

Bár nekem ez nem szimpatikus, én nem adnám a nevemet a gyerekemnek és nem azért, mert nem tetszik. Automatikusan ráragad a gyerekre, hogy pl Kispisti, az apukája meg a Nagypisti.

2010. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A férjem családjában több generációra visszamenőleg mindenkinek ua a keresztneve. Mi második névnek adtuk, egyrészt mert én nem szerettem volna ha ő a 625.Mihály (szerintem mindenki individum), másrészt ciki hogy a férjem harmincegy éves fejjel a "kismisi" míg apósom a "nagymisi", a kisfiamat nem is tudom hogy minek, talán "minimisinek" szólították volna?!

Felnőttként még mindig dönthet úgy hogy ő is ezt a nevet szeretné inkább használni.

(talán mondanom se kell, hogy emiatt az egész família megorrolt rám...)


Egyébként én is az anyukám nevét kaptam de nem adtuk a lányomnak (bár a férjem szerette volna), mivel nem annyira passzol a családnévhez.

2010. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem divat kérdése.Sok embernek ez így tetszik vagy így természetes.Sok apuka ragaszkodik,hogy az első fiúgyermek az ő nevét kapja(mint nálunk),akkor az anyuka is adhatja a saját nevét.Én is adtam volna ha lányom lett volna,de 3 fiam született.
2010. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom ragaszkodott hozzá, hogy a fiunk az ő nevét kapja. Csak az a baj, hogy nagyon sok van belőle a családban így nagy a keveredés. Náluk is vannak 2-en ezzel a névvel nálunk meg hárman :D Íjött össze. Úgyh a baba második névnek kapta az apjáét. Ha lányom lenne én nem szeretném neki az én nevem, pedig nincs vele semmi bajom, de akkor sem.
2010. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nevetséges. Egyik ismerősünknek az anyukáját úgy hívják mint az öt vées lányát és amikor a gyerek barátnői jönnek akkor felnőtt nikinek hívják az anyucit..pffff
2010. dec. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
szerintem ez gáz, max parasztok adják ua a nevet a gyereküknek, mert annyira buták, hogy nem tudnak mit kitalálni.
2012. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Mi az, hogy manapság? Ezer éves hagyomány, és nem divat kérdése. Ha egy család tartja magát hozzá, akkor tegye. Nálunk a második neve lett az apja neve a fiamnak. Tény, hogy már nem akartuk, hogy a nagypapa-apa után ugyanazt a nevet viselje a fiunk. Így az első keresztneve más lett, a második a felmenőké. Probléma megoldva, sértődés sincs.
2013. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vas Evelin Flóra válasza:
100%

Barátaink gyerekei is ilyen neveket kaptak. A kisfiú az apuka, nagypapa, stb. után kapta második nevének a Györgyöt, így lett Bendegúz György (4 éves). A kislányuk a dédimama után kapta a Franciska nevet, így lett Franciska Boróka (1 éves). Mondjuk én nem adnám egyik család tagom nevét sem a gyerekemnek mert, x ne legyen y-n is...

Tesóm Liliána, párja Adrián, 2 éves kisfiúk Marián és a tesóm most várja a második babáját és neki is hasonló nevet fognak adni :)

2015. márc. 31. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!