Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az az összeg, amit...

Mennyi az az összeg, amit túlzás elkölteni karácsonykor egy gyerek ajándékaira?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az adott ember pénztárcájától függ...
2010. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs jó válasz.

Akinek a havi kajára pl 30 ezer jut annak már egy ezres is túlzás lehet

2010. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy túlzás, a saját anyagi helyzetedhez kell az ilyet mérni. Van akinek 5.000.- is sok, van akinek meg 100.000.- se...
2010. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek 5000 valakinek 50.000 forint. Családja válogatja. Volt már itt egy jó vitás kérdés erről ahol akárki akármennyit irt ugy le lett húzva hogy csak na....
2010. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 10.000ft is nagyon sok már, pedig itt elég sok embert láttam ennyit elkölteni.Én nem fogok, magunkra sem, mert an most hova félretenni.
2010. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 10 e ft gyerekenként , de ezt szinte egész évben kell összespórolni , amúgy év közben egyáltalán nem szoktak ajándékot kapni , még szülinapra sem , csak egy tortát.
2010. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem anyagi helyzettől függetlenül felesleges 20 ezer forintnál többet költeni egy játékra.
2010. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ.

Anyagi helyzettől, a gyerek korától stb. Van egy ismerősöm, aki pl. ilyenkor veszi meg a nagy csomagos legot a fiának, ami messze 10000 Ft felett van, viszont a gyerek nem egy követelőzős, egész évben ez az egyetlen nagy ajándéka.

Mások a 15-18 éves gyereknek ilyenkor cserélik le a mobiltelefont, (amit szintén nem gyakran tesznek meg, de itt az alkalom...

A kisfiam 2,5 éves, szinte csak tőlünk kap ajándékot, miért ne tehetnénk meg, hogy 10-15000-t ráköltsünk. Ennél többet adunk a nagyszülőknek.

Mindenki eldönti, mennyit szán rá, mennyit engedhet meg magának.

2010. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal hogy ez relatív. Természetesen aki nagy értékben vesz az is jó hiszen egyszer van egy évben ekkora volumenű ünnep amikor igazán lehet csomagolni és bontogatni és hazudik aki azt mondja nem szereti az ilyesmit, de az érthető ha valakinek olyannyira nincs hogy spórolni sem tudott miből többet mint 1-2 ezer forint.


Én igyekszem olyan ajándékokat venni amiket máskor nem vennék mert drágábbak, de természetesen vagy előre gyűjteni rá vagy utána magamnak lemondani pár dologról csak hogy a gyereknek meglegyen a vágya Karácsonykor. Nálunk az egész családom ilyen szellemben ünnepekkor :)

2010. dec. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!