Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy fog kinézni...

Szerintetek hogy fog kinézni a gyerekünk? Én szőkésbarna szögegyenes hajú, zöldeskék szemű vagyok (kiskoromban nagyon szőke voltam, aztán "seszinű" lett a hajam) A párom sötétbarna, nagyon göndör hajú, a szeme pedig világosbarna.

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem világosbarna,enyhén göndör,és világos kék szeme lesz.Persze ez csak tipp.Az első kislányom a volt férjemtől...apa:Kék szem,barna göndör haj,...amikor baba volt ..nekem barna haj egyenes és zöld szem...Göndör haju kék szemű kislányom lett világos barna hajjal.

Elváltam...Uj párom barna haju kék szemü,egyenes haj...tőle világos barna egyenes haju kék szemü kislányom lett:D

2010. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem csak úgy nézhet ki,mint ti,úgy is kinézhet,mint a nagyszülők.sőt vörös is lehet,mert az hat generációig öröklődik akkor is,ha csak hordozza a vörös gént és nem is vörös.úgyhogy erre a kérdésre lehetetlen választ adni.a fiam kék szemű,én zöld,az apja barna.így egyikőnkre sem hasonlít szem színben.viszont a haja vörös,mint az apjáé,az enyém szőke.alkatra az apja,magas vékony.Apum kék szemű,Anyum barna,valószínűleg a szemét Aputól örökölte a formája viszont az enyém
2010. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A genetika, a gének kombinálódása ennél egy picit bonyolultabb, hogy a két szülő adottságaiból ki lehessen találni, hogy kitől mit örököl a gyerek. Az nagy általánosságban igaz, hogy haj, szem és bőrszínben a sötétebb színek a dominánsak, így valószínűbb a barna haj és a barna szem. A férjem göndör hajú a három testvér közül egyedüliként. Sem a fiunk, sem az első házasságából származó gyerekek nem lettek göndör hajúak.
2010. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Általában az elsőszülött gyerek az apai nagyszülők valamelyikére, a második inkább az anyai nagyzülők valamelyikére hasonlít, vagyis inkább több vonás fedezhető fel a gyerkőcökben a nagyszülőkből. Legalábbis nálunk mindig ez volt megfigyelhető.
2010. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy fog kinézni, nektek mindenképpen Ő lesz a legszebb!

A mi helyzetünk:

Anya: zöldesbarna szem, sötétbarna göndör haj.

Apa: kék szem, szőkésbarna göndör haj.

Gyerek: fekete szem, világosbarna épphogy kunkori haj.

Illetve még annyi, hogy egyikünk sem nevezhető szépségnek, de a kisfiunk egy igazi angyalarcú gyönyörűség. Tiszta fiús cuccokban is sokan kislánynak nézik, mert hogy annyira szép arca van.

2010. dec. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem apára fog hasonlítani,barna szeme is lesz.Bár ezt nehéz megmondani,igazábol nem is lehet.Én hajam szintén seszínű,szemem zöld.Apájé barna haj,gyermek korában tejfől szőke volt és barna szem.Lányunk haja seszínű,szeme barna.És tiszta apai nagyapja.Mintha őt látnánk kicsi méretben.
2010. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz lenne megmondani... Én szintén szőkésbarna "seszínű", kicsit hullámos (iszonyat vékony szálú) hajú, zöldeskék szemű vagyok. Párom barna hajú (átlagos vastagságú, de erősen kopaszodik), zöldesbarna szemű, inkább barnának mondanám a szemét, mint zöldnek.

Ehhez képest 14 hónapos kisfiunk égszínkék szemű (mindenki dicséri, milyen gyönyörű kék szeme van), és szőke, dróthajú - bár még kevéske van neki, de nagyon erős szálú a haja.

Szóval lehet totál vegyes, lehet, hogy csak egyikőtökre, az is lehet, hogy valamelyik nagyszülőre üt majd kinézetre. Fateromnak van például nagyon kék szeme, és anyumnak illetve anyósomnak van drót haja. És láss csodát, úgy tűnik, kisfiam a nagyszülőkre ütött jobban, mint ránk. :)

2010. dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem zöldesbarna szemű, világos barna, hullámos hajú lesz a gyermeketek.

Nálunk én sötétbarna haj, zöldesbarna szem, apja barna haj, zöldesbarna szem, fiam nagyon szőke hajú, barna szemű lett. Hogy a szőke hajat honnan szedhette?

2010. dec. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Na majd úgyis kiderül nem soká, én valójában azt szeretném ha világosbarna göndör hajú lenne, de a szemét tőlem örökölné. Egyébként a nagyszülőkről annyit, hogy nekem anyukám, apukám is sötétkék szemű, anyumnak barna és hullámos volt a haja fiatalon, apám haja szintén seszínű volt és egyenes én is ezt örököltem,a párom szülei mindketten nagyon sötét hajúak és barna szeműek, testvérei is mind barnák és ott senkinek sem egyenes a haja. Na kíváncsi leszek.:)
2010. dec. 8. 08:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Barátainknál ugyanebben a felállásban az első gyerek úgy néz ki, mint az anyja (haj szin és állag, szemszin), a második meg mint az apja. És mintha nem is lennének testvérek...

Kicsi az esélye, hogy a szemszinedet örökli, de a haját meg az apjától. Szerintem kb. 0.

2010. dec. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!