Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Január 1-től, ha elveszik a 8...

Január 1-től, ha elveszik a 8 órásoktól a GYES-t a nagyi mehet gyesre a bölcsis unokával? Nem egy helyen lakunk, és leszázalékolt nyugdíjas a nagyi. Férjem is és én is 8 órában dolgozunk.

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

HA a gyerek bölcsibe jár akkor miért járna GYES a nagyinak?

HA a nagyi vigyáz a ygerekre akkor jogos lenne

2010. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha a nagyi kapja a gyest, akkor a gyerek nem lehet 3 éves koráig napközbeli ellátást biztosító intézményben. Ha elmúlt három éves a gyerek, akkor max. 5 órát lehet.
2010. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi az offért, de ez már biztos? Mert mindenki olyan tárgyilagosan beszél róla, nem úgy hogy lehet.

Én még sehol nem hallottam biztosra, hogy januártól nem lehet majd 8 órában dolgozni gyes mellett. Vagy lemaradtam valamiről?


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem mehet a nagyi ilyen formában gyesre az unokával.

2010. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem eldöntött tény, de a törvénytervezet erről szól. És, mivel a parlamentben a 2/3-os többsége van a benyújtónak, így meg is fogják szavazni.
2010. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, még valóban nem biztos, de ahogy előttem írta a válaszoló: ez egy fideszes törvényjavaslat, és egyszerű többséggel megszavazható. Vagyis még a két harmad sem kell hozzá. Így azért ugyan nem biztos, de kb. 97%, hogy így lesz.
2010. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem egy helyen laktok, akkor most sem mehet a nagyi gyesre, ez biztos nem fog változni.
2010. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:

Nem értem, hogy miért lettem lepontozva, aki nem hiszi, hogy igaz, amit írtam, annak ajánlom figyelmébe a MÁK honlapját:


"Nem jár gyermekgondozási segély a nagyszülőnek, ha


* a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el. A gyermekgondozási segélyre való jogosultságot nem érinti, ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek 3 évesnél idősebb, és az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot nem haladja meg."



Utolsónak:

Nem kell, hogy egy lakcímen legyetek, csak nyilatkozni kell róla, hogy a szülő háztartásában neveli, gondozza a gyereket a nagyszülő.

2010. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésemről mit gondoltok?


"Nagyszülői gyes-nél mehet csaná-ba a 2,5 éves gyerekünk napközbenb pár órára?

Azt szeretném megkérdezni most, hogy ha betegállományban vagyok veszélyeztetett terhesség miatt és anyukám segít a 2,5 éves fiammal a napi teendőkben és ezért ő igényli a gyes-t, akkor a 2,5 éves fiamat, úgy, hogy a nagyija igényli utána a gyest, beirathatjuk-e csanába vagy magánbölcsibe heti 3 alkalomra 8-tól 13 óráig, hogy legyen gyerekek között ( nagyon igényli a gyerek társaságot) vagy nem, mert akkor még fizetjük is a díjat a csanába vagy bölcsibe, de még a gyes sem jár? Ha menne ebbe a csanába, magánbölcsibe játszani, akkor jár a gyes vagy nem szerintetek?

Annyira látszik rajta, hogy most, hogy a játszón szinte senki nincs és rossz az idő is hiányoznak neki a gyerekek.


Találtam egy ilyet, ezért merült fel a kérdés:


"Ha a gyest nagyszülőnek folyósítják, a gyermeket 3 éves kora előtt nem lehet elhelyezni intézményben. A gyermek 3 éves kora után napi 5 órában helyezhető el intézményben."


Ez intézménynek számít gyes szemponból? Gyermekek napközbeni ellátását biztosító intézmény? Vagy csak az állami bölcsik lennének azok, ahova nem járhat, ami nincs is nálunk, ameddig a szem ellát?

2011. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!