Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éjszaka jön a Jézuska vagy...

Éjszaka jön a Jézuska vagy napközben? Együtt díszítitek a fát gyerekekkel vagy ez is meglepetés?

Figyelt kérdés
Tehát 25-én reggel találják meg a picik az ajándékot a fa alatt vagy 24-én délután?
2010. dec. 8. 19:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk nem a Jézuska jön.

Feldísztíjük a fát közösen (egy ikolás és egy 21 hónapos gyrekkel), majd elindulunk kora délután anyósékhz, utána anyámékhoz.

Mielőtt elindulunk és "visszamegyek valamiért" a házba és odarakom a fa alá a 2 gyerek ajándékait.

Így amikor hazaérünk este a családlátogatásból, megjött a Télapó és meghozta az ajándékokat.

2010. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk úgy működik, hogy 23-án este díszítjük fel a fát, és csomagoljuk be az ajándékokat. 24-én reggelre van itt nálunk a Jézuska. Másképp nem kivitelezhető, hogy pl délután érkezzen meg. Fiam 9 éves, de még mindig hisz benne, teljesen beleéli magát. És ez így van rendjén szerintem.
2010. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Minálunk úgy van, hogy a gyerekek a mamánál vannak 24-én, mi a párommal feldíszítjük a fát, én befejezem a főzést, délután a férjem kiviszi anyukáját és a piciket a temetőbe egy mécsesgyújtásra, utána este megjön a Jézuska.
2010. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy nevezzük,Jézuskának,vagy karácsonynak,az 24-én este van.Szenteste.Nem vagyunk hívők.

Nálunk a gyerekek 24-én átmennek délután a mamáékhoz,mire visszajönnek együtt,ott a feldízsített fa és az ajándékok.Megvacsorázunk,éneklünk ,és minden évben más az angyal.Ő osztja az ajándékokat,és mindenki szépen megvárja a másik örömét.

2010. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig együtt öltöztettem a fát anyukámmal, és mióta megszületett hugom ő is szokta. a karácsonyfát a jézuska teszi a teraszra és úgy hozzuk be másnap felöltöztetni közösen:)


17/L

2010. dec. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 24-én reggel meglepi a fa, és némi ajándék, de ez azért van így, mert a Szentestét mindig anyukámnál töltjük, akkor vannak a nagy ajándékok, stb. A reggeli az csak ízelítő :) Leginkább azért, mert kettesben élünk, így azért nem lenne az igazi az este. Anyukáméknál este jön a Jézuska, amikor mi odaérünk már fel van díszítve a fa és alatta vannak az ajándékok, ajtó becsukva, a konyhában várjuk a csengettyűzést.
2010. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekünk ez lesz az első karácsonyuk a babánkkal, de nálunk 24-én kora este jön meg a Jézuska. Évek óta így van nálunk a mama (anyukámékkal élünk) reggel neki áll a Karácsonyi menünek, én és a Párom feldíszítjük a fát, becsomagoljuk az ajándékokat, megkötözzük a szaloncukrot, majd elmegyünk a dédihez ott is feldíszítjük a fát. El hozzuk a dédit magunkhoz, mikor haza értünk megcsinálom az asztal díszeket, finom süteményekkel, naranccsal, szegfűszeggel, almával, banánnal, fügével, dióval mogyoróval és fenyőágakkal díszített tálakból. Mikor minden a helyére került beállok a konyhába segíteni, hogy mire nővéreim és a családjuk megérkeznek minden kész legyen. Olyan 3-4 óra fele érkeznek. Akkor már a Jézuska járt nálunk, de még nincs ajándékbontás. Meg vacsorázunk és csak utána nézheti meg mindenki az ajándékot. :)

Nagyon nagyon várom már az idei karácsonyt a kislányom miatt 10 hónapos már és biztos nagyon fogja élvezni, viszont a közel jövőben biztos változni fog ez a felállás, mert nálunk a fa díszítésében sem fog segíteni, az is meglepi lesz egy jó pár évig...

2010. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az angyal jön (mint az énekben: Mennyből az angyal...) :)Persze ez teljesen mindegy. Délután feldíszítjük a fát, és Szenteste összejön a család, ajándékozás, vacsora, ilyesmi.
2010. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
nálunk így alakult, mert a kisfiam tavaly, azt mondta, neki karácsonyfát hozzon a Jézuska, így azt hoz. És idén is azt kérte, agy délután alvás és aztán a meglepetés, hogy meghozta a Jézuska a fát.
2010. dec. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam kétéves. Együtt készülünk a karácsonyra: az idén mindenféle természetes anyagú díszt teszünk a fára, együtt festjük a diókat aranyszínűre, együtt sütünk mézeskalácsot, sőt még a saját készítésű ajándékoknál is nagy segítségem. Mindig elmondom neki, hogy mit ünneplünk karácsonykor, és, hogy az emberek, akik szeretik egymást megajándékozzák egymást, mint ahogy a kis Jézus is kapott ajándékot a királyoktól. Szereti ezt a történetet, meseként fogja fel, sokszor el kell mondani:) Szóval a "Jézuska" nálunk nem hoz ajándékot, mi ajándékozzuk egymást. A karácsonyfát azért nem együtt díszítjük, mert félő, hogy utána elkezdene a legény lefelé is pakolni róla, így a közös díszítést jövőre hagyjuk. 24-én, amíg a kisfiam alszik délután, feldíszítjük a karácsonyfát, és alátesszük az ajándékokat, majd ha felkelt, átadjuk egymásnak.
2010. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!