Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapott már valaki Depo Provera...

Kapott már valaki Depo Provera fogamzásgátló injekciót? Volt vele valami probléma?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg, mert a Cerezette-tol folyamatosan véreztem és szinte minden nap fájt a fejem. Miután hazajöttem, elolvastam mit ir róla a betegtájékoztató és majd elájultam a rengeteg mellékhatástól. A nővér amikor beadta a tizedét sem sorolta el.
2010. dec. 8. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt találtam neked:

[link]


egy barátnőm kapta és ő jól volt, legalábbis nem panaszkodott miatta.

2010. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En sokaig gondolkodtam rajta, de vegul a kiprobalasig nem jutottam, mert nem eppen szemelyreszabott volt nekem.

Masnak lehet jo, de nekem a doki kihangsulyozta, hogy csak akkor valasszam, ha korabban soha-soha nem volt hormonalis fogamzasgatlotol barmilyen kisebb-nagyobb mellekhatas nalam (sajnos volt, a regebbi tipusu eros bogyoktol csokkent a libidom, az ujabb gyengebbektol pedig allandoan koztes pecsetelo verzesem volt). A doki szerint ez az injekcio szinte biztos, hogy kihozza a korabban nalam megjelent mellekhatasokat.

Masik, ami nem tetszett: az egy dolog, hogy sok esetben teljesen megszunik a menstuacio, amig hat az injekcio, anelkul meg ki is birom, sot, jo is, viszont nem lehet kiszamitani, hogy meddig tart az injekcio hatasa. Szinten a doki mondta, hogy csak akkor valasszam ezt, ha utana van idonk varni a babara. Merthogy hiaba jar le a hatoido, nem lehet tudni, hogy epp lesz-e mar a kovetkezo honapban peteeres, vagy csak fel evvel kesobb, de hallottam mar olyanrol is, aki egy evnyi injekciozas utan egy even at nem ovulalt.

En turelmetlen tipus vagyok, nem akartam megvonni magamtol a konnyu teherbeeses lehetoseget.

Esetleg kerdezd meg a dokidat a mirenarol. Spiral, de nem a hagyomanyos, szinten hormontartalmu, nagyon keves mellekhatassal, szinte csak jokat olvastam-hallottam rola. Nem olcso, de 5 evig tart, ha gyermeket vallalnatok, akkor leszedi a doki es lehet is probalkozni. Jah, es ha nem fogadja be a szervezeted, vagy gond van vele, akkor blokk elleneben visszafizetnek az arabol, tehat nem bukod el a penzt. Ugy tudom, hogy szoptatas alatt is hasznalhato.

2010. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Nem szeretnénk már több babát, van 3 gyermekem, a legkisebb 6,5 hónapos. :)

Azért adták ezt a fajta fogamzásgátlót, mert már elmúltam 35 éves és gyerkőcöt sem akarunk már. A spirált próbáltuk már az első gyerek után, brutális módon véreztem megállás nélkül, úgyhogy le kellett venni.

2010. dec. 9. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor jo.

De azt megkerdezhetem, hogy a mirena spiralt probaltad?

Csak azert, mert en epp most akarom azt felrakatni, viszont eddig nekem mindenki azt mondta, hogy csak a hagyomanyos spiraltol lehet hosszan tarto eros verzes, a mirena hormonalis es maskepp mukodik es gyakorlatilag mellekhatasmentes szinte. Eddig en csak olyan hallottam, hogy a mirenatol a mensi 1-2 napos lesz, annyira lecsokken, de nincs miatta hosszan tarto eros verzes, vagy gorcsoles.

De ezek szerint neked volt?

2010. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két gyerek után én is ezt a módszert választottam, a 6 hetes kontrollon ajánlotta a doki. Én rendszeresen elfelejtem beszedni a gyógyszert (más miatt is kell szednem), ezért nem bíztam a véletlenre a fogamzásgátlást. Már a 3. szurit kaptam, semmi bajom nincs tőle. 3. gyereket nem biztos, hogy akarunk, de nekem nem is említette a doki, hogy akadály lenne a szuri a későbbi teherbeesésben, pedig a második nekünk nehezen jött össze.

A mellékhatásokat tekintve sok rémtörténet kering a neten erről a szerről, de kérdem én, a sima fogamzásgátló tabletták hatását, következményeit 10-20 év múlva meg tudod állapítani? Biztos, hogy nem. A spirál nekem nagyon idegen, megőrülnék a gondolattól, hogy esetleg teherbe esek mellette és emiatt kellene elvetetnem....BRRRR....

2010. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam ezt a hormonális spirált, nem is javasolta a doki, nem tudom miért. Most már végül is mindegy, mert tegnap megkaptam a szurit! Eddig nincs semmi bajom.
2010. dec. 9. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!