Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyermekem van, a legkisebb...

3 gyermekem van, a legkisebb 9 hónapos. Munkával kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
A kórházban dolgoztam közalkalmazottként, nem mint nővér, hanem irodán 8 órában, határozatlan idejű szerződéssel. Jelenleg még gyeden vagyok 9 hónapos kisfiammal. Tegnap találkoztam egy ismerőssel, aki felvetette nekem, hogy esetleg majd ha vissza akarok menni, miért nem részmunkaidőbe megyek, azaz 4 órára? Én nem is tudtam, hogy ilyenre van lehetőség. Vacilálok, hogy itthon maradok mint főállású anya ( de a pénz nagyon kevés, amit arra adnak) , vagy visszamegyek 8 órába, de az meg megint elég nagy feladat 3 gyerek mellett, főleg, hogy a férjem külföldön dolgozik és 3 havonta van itthon. Tehát teljesen egyedül látom el a kicsi gyerekeket. Viszont, ha lenne tényleg lehetőség, akkor 4 órásba szívesen visszamennék. És még az a kérdés, hogy 4 órába , ha visszamegyek a gyerkőc 2 éves kora után, akkor a gyes meddig jár, vagy egyáltalán jár-e???? Lehet bonyolult voltam, talán valaki tud segíteni. Előre is köszönöm!
2010. dec. 9. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A köszférában az érintett kérésére vissza KELL venni téged részmunakidőben, ezt tartalmazza a javaslat. Ha részmunkaidőben dolgozol, úgy a gyerek 3 éves koráig járni fog a gyes is.
2010. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha utána elmész főállású anyaságira,akkor is kapod azt az összeget mint a gyes,és úgy tudom az mellett is lehet 4 órát dolgozni,ennek pontosan nézz utána,azt nem tudom,hogy akkor is lehet e valaki főállású anyaságin ha a gyerekek oviba vannak.Lehet,hogy akkor nem lehet egész nap az oviban,hamarabb el kell hozni.Ilyesmit is olvastam de lehet azóta változott.
2010. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen főállásu anyaként dolgozhatsz 4 órában:DAzt hiszem a kicsi gyerek 2 éves korátol igényelheted
2010. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a legújabb törvénytervezet szerint 6 órában is lehet majd dolgozni a GYES mellett, ha jól tudom még nem fogadták el, de az a legutolsó verzió
2010. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!