Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed-el kapcsolatos kérdés:jár...

Gyed-el kapcsolatos kérdés:jár majd így a gyed vagy csak a gyes?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok itthon a másfél éves babóval,a kistesó május végén érkezik (még gyed alatt fog születni), munkahelyem azonban úgytünik megszűnik (lehet hogy csődeljárással,nemtudom mikor mert a munkáltató engem semmiről nem tájékoztat..ezt is egy ismerőse árulta el nekem)

Szóval ha elöbb szűnik meg a cég,mint ahogy igényelhetnék ellátást a picire,akkor mire leszek jogosult?

köszönöm a segítséget előre is!


2011. febr. 1. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

ha előbb szűnik meg a cég,mint ahogy igényelhetnél ellátást a picire, akkor csak gyes fog járni.

A megoldás, hogy amint megszűnik a cég, egyből igényelj álláskeresési támogatást, mert azalatt biztosított vagy, jár a tgyás és a gyed is.

Csak arra kell figyelj, hogy a tgyás lejártával újra kell igényelni az álláskeresésit, és a folyósítás alatt kell igényelni a gyedet, majd le kell mondanod. Ez pár nap, és inkább sok papírmunka, de legalább több pénz.

2011. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

uhhh, köszönöm a gyors válaszodat. lenne még egy kérdésem: a munkáltatónak nincs valami kötelezettsége hogy szóljon ha ilyesmi történik a munkahelyemmel?? félek hogy túl későn fog értesíteni... :(

nincs időhöz kötve hogy szólnia kell vagy iylesmi?

csak kell szólnia ha megszűnik a munkaviszonyonom mert megszünteti a cégét nem?...


nagyon köszönöm a választ!!

2011. febr. 1. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen értesítenie kell, meg rendezni a szabikat amik még bent vannak, mert amíg ezt nem teszi, addig meg se szűnik a munkaviszony. A céget is akkor tudja megszüntetni, ha megcsinálta a végelszámolást, az meg anélkül, hogy rendezne téged, nem megy:)
2011. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:) köszönöm a választ kicsit megnyugodtam,hogy akkor nagy baj nem lehet...de még félek kicsit hogy hogy tud velem kiszúrni(nem örült hogy terhes lettem az első babával..) valahogy gondolom akkor közös megegyezéssel kell ezt a szabadság kifizetést intézni,de nem hiszem hogy kifizetné..persze lehet hogy már csak sötéten látom a dolgokat...

ha úgy csinálom,ahogy írtad,akkor mi alapján számolják a gyedet?

de ha pl áprilisig nem szünnek meg,akkor ugye megéri akkor igényelni a tgyást-márhogy szülés elött 28 nappal-?


köszönöm!!

2011. febr. 1. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha addig nem szűnnek meg, akkor mindenképpen igényeld a tgyást.

Mondjuk a megszüntetés hosszadalmas, szerintem nem lesz vége áprilisig, de meglátjuk.

Ha jól emlékszem, akkor az ellátásoknál az a kitétel, ha álláskeresésiről szülsz, hogy az álláskeresésit megalapozó jövedelem 30-ad részét nem haladhatja meg az ellátás alapja.

2011. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!