Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anti-d szérum 2. szülés után...

Anti-d szérum 2. szülés után okozhat tartós kiütést testszerte? 1 héttel szülés után jelentkezett, most 3 hónapos a kislányom.

Figyelt kérdés
3.bőrgyógyász,akinél jártam gyógyszerallergiát diagnosztizált, de szülés előtt sem szedtem gyógyszert, csak anti-d-t kaptam.
2010. dec. 9. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hallottam az anti D ilyen hatásáról, lehet, hogy a tejedben van valami ami allergizálja a kicsit, vagy túl-alul(?) fürdeted, és ezer más ok is lehet. (TIPP!!!)

Anyatej szerepének kizárása; egy hétig ne szoptasd (a gyereket), ha a férjed nem rugalmas, fejni kell, és tejpótló hypoallergén izé, jobban lesz e tőle? Lassan átállni, 5nap alatt!

Fürdetés; Unguentum hydrophylum nonionicummal, (ird le, kérd a patikában), ágyneműcsere tiszta PAMUTRA, (ruha is!), a szőnyeg meg felesleges, fel kell szedni.

Mivel nem szedtél gyógyszert a gy. allergia szimpla baromság,csak mondani akart valamit az orvos helyén ülő személy.

Az AntiD szerepe elvben NEM zárható ki, de ha az okozza , Ti vagytok a kivétel, ami erősíti a szabályt.

Három h. kora után óvatosan kaphat Fenistil cseppeket,(3x5-től kezdve), h. elmulasztja -e, ha igen, allergia. Ekkor bőrteszt. Utána kezelés. Nem 1szerű helyzet...(magánorvos, teljes vérteszt jön szóba még, hasznos lehet, kb 10000 Ft.)

Ezeket ne egyszerre, hanem egymás után csináld.


Jobbulást

2010. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam, de én vagyok teli kiütéssel.EZ lehetséges?
2010. dec. 9. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Igy annyiban más a helyzet, hogy nyugodtan megkeresheted a lejobb gyógyszert ellene,(fenistil lesz az sztem.), és igen ez már lehetséges, bár szintén ritka eset. Fenistil, (tüneti kezelés)napi1-2 retard kapszula, v.4x30 csepp).

nem marad más mint vér-vizelet vizsgálat, és ha kell, allergén bőrteszt.

A körzeti orvos el fog hajtani,(egy próbát megér azért,) ezért még mindig a magánlabort-orvost javaslom.

A fogalmazásod nem rossz, ezt és azt egyaránt jelenti.

Fontos, ha még terveztek gyereket, és megint antiD-t kell kapnod, az súlyos allergiás betegséghez vezethet, ezért a végére kell járni!

A szappan-szőnyeg kihagyása Neked se árt meg.

üdv.

2010. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!