Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adójóváírással kapcs segítene...

Adójóváírással kapcs segítene vki,3 gyerek után hogyan jár? Következő évben adóbevallás után egyben egy összegben, vagy hogyan kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán jár még 3 gyereknél, vagy ezt eltörölték már? A férjem alkalmazott egy nagyobb cégnél, neki kell szólnia évközben ahogy a harmadik babánk (még magzat:) ) elmúlik 90 napos? És akkor a fizetéséhez teszik hozzá havonta a gyerekenkénti 4000 ft.ot? Vagy ez nem így működik? Tehát évközben vagy majd csak a következő évben lehet igényelni?
2010. dec. 9. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Még jár :)

A magzat 91. napjától jár az adójóváírás, évközben is.

2010. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jól értem, hogy a magzatunk elmúlik 90 napos mondjuk februárban akkor szólni kell a munkahelyen? (mert amúgy nyilván nem tudják a munkaügyön hogy terhes vagyok:)) És akkor a következő fizetésnél már érvényesül?

Nagyon köszönöm a választ egyébként!

2010. dec. 9. 13:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Amit te írsz, az nem adójóváírás, hanem családi adókedvezmény. ÉS igen, úgy működött, hogy orvos igazolta, hogy a fogantatástól eltelt 90 nap, mert ez a 91. naptól járt. Ha viszont elfogadják az új törvénytervezetet, akkor ezt eltörlik. Családi adókedvezmény lesz. Ez azt jelenti, hogy mivel 2+1 gyermeketek van, (itt is a fogantatás 91. napjától már lehet a magzatra igényelni), a férjed bruttóját csökkenteni fogják 206250 Ft-tal havonta gyermekenként. Feltéve ha van annyi bruttója. És a csökkentett összeg után fog csak 16% SZJA-t fizetni. Illetve annyi, hogy mindkettőtök csökkentheti a bruttóját összesen 206250*3 Ft-tal együttesen.

2010. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt jól megfogalmaztam, de azért remélem érthető.
2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na igen rájöttem közben hogy hülyeséget írtam mert ez családi adókedvezmény.

Tehát akkor írom mit nem értek ebben amit írtál :) :)

Ez a 206 ezres összeg egész évre vonatkozik ugye? És akkor magyarul nem havonta érvényesül hanem egy összegben évvégén? Vagy adóbevalláskor? A férjem egyébként 200 bruttót keres. Én gyeden vagyok tehát abból gondolom nem lehet érvényesíteni semmit, mert az nem fizetés. Vagy hogy van ez :))

De egyébként meg azt írtad hogy megszűnik, tehát akkor végülis nem lesz 2011 januártól?

Köszönöm amúgy a választ !!!

2010. dec. 9. 14:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Ami eddig volt, azt el akarják törölni, és helyette lenne amit írtam. A 206250 Ft/gyerek havonta van.

Tehát konkrétabban: Férjed bruttója 200.000 Ft körül van, ami azt jelenti, hogy nem tudja mindegyik gyerkőcre kihasználni az adókedvezményt, de legalább nem fog adót fizetni. Te sem fogsz adót fizetni, mert gyedre is vonatkozik. Miért ne vonatkozna rá? Pontosabban SZJA-t nem fogtok fizetni.

Így érthető? Ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan, próbálok válaszolni. Ha tudok. De mint már írtam ,ez még mind csak törvény tervezet!

2010. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves tőled, köszönöm! így már értem nagyjából :) Még annyi hogy ezügyben kell értesíteni a férjem munkahelyét vajon? (hogy a harmadik baba útban van)?
2010. dec. 9. 15:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem teljesen felesleges, mert a bruttója nincs annyi, hogy kihasználhassa még a meglevő 2 gyermek után sem. De azért rákérdezhet a munkaügyesnél, de addig felesleges, még nincs elfogadva.

Amúgy pedig gratulálok a gyerkőcökhöz. :)

2010. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na most akkor megint nem értem :(( Magyarul akkor semmivel se fog többet kapni? Most kerestem egy ilyen kalkulátort amivel a 2011es jövedelmet lehet kiszámolni. Eddig 200 bruttóra kapott 137 nettót. Most 2011 re 3 gyerekkel azt írja hogy 166-ot fog kézhez kapni, és maradék 400 ezer amivel még én csökkenthetem a gyedemből. Így beírtam a gyedemet is aminél 104 ezer ft-ból megkapok jelenleg 79-et így az új számítás szerint pedig 86-ot.

Most akkor ez még nem valós, csak feltételezés? Még nem is biztos hogy így lesz? Lényegében akkor ennek semmi köze a korábbi családi adókedvezményhez hanem helyette lesz ez az új szja és kész?

2010. dec. 9. 15:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyne kapna többet. Nem fog adót fizetni, tehát a nettója több lesz jóval. És a fennmaradó kedvezménnyel pedig Te is csökkentheted a bruttódat, Te sem fogsz adót fizetni. Ahogy a kalkulátor is írta. De én úgy tudtam, ez még nincs elfogadva. Ezek szerint mégis?! Én azt írtam, hogy nem fogjátok tudni kihasználni mind a 3 gyermekre a kedvezményt, mert ahhoz kettőtöknek összesen 618.750 Ft jövedelem kéne. Ezért felesleges a 3. baba érkezésének bejelentése.
2010. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!