Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel mossátok foltmentesre a...

Mivel mossátok foltmentesre a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Már sokmindent próbáltam, de semmi se hatásos. A gyümölcs, illetve a zöldségfoltok egyszerűen nem tűnnek el. Áztattam domestosba, de mintha csak sima víz lett volna. Vanish-t is öntöttem rá, de semmi. Próbáltam folyékony és por ariellel is, de semmi különbség. Még van itthon por persil, azt még nem használtam, de ahhoz se fűzök nagy reményeket. Lehet, h a mosógéppel van a baj? Bár ha a domestos se segített, akkor nem hinném, h a mosógép a bűnös.

Ti hány fokon szoktatok gyerekruhát/szakállkát mosni? Még 90-en nem mertem, félek, h szétfőzné. A múltkor a 60-tól is olyan sprőd lett az anyaga.

És nem csak a fehéreket szeretném foltmentesíteni, hanem a színes ruhákat is.


2010. dec. 10. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

En a gyerekruhakat kulon mosom, igy nincs kulon feher es szines adag. Folyekony feher Persilt, egy kanal Vanist es oblitot hasznalok. A makacsabb foltokra Kulon rakok vanist, kicsit beledorzsolom. 60 fokon 1 ora 10 perces programon mosom. A mosogepunk nem hiperszuper, csak egy kozepkategorias masina. Nagyon ritkan marad folt a ruhan, de az kovetkezo mosasnal mindig kimegy.

2010. dec. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ariel port használok és a 100 Ft-os boltban vettem csodaszódát (270 Ft). Azt teszem hozzá. A színes ruháit is így mosom. Nem fakulnak ki. Ja! 60°-on mosom a ruhákat. A mosógépem pedig már 15 éves:-(

2010. dec. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Caola mosószappan (200 Ft) minden foltot kivesz a ruhákból.
2010. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mosószappan!
2010. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ibagla válasza:
Tide-dal mosom a ruhákat, makacs foltokat bekenem mosószappannal mikor leveszem a gyerekről, ebben "áll" a mosásig a szennyestartóban. A kakis cuccokat mosószappanos vízbe áztatom. HÁZI a mosószappan békebeli, nem bolti.
2010. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk az ariel folyékony folttisztító eddig minden foltot kivitt. mosás előtt 1 órával bedörzsölöm. Bár visszaolvasva tetszik az az ötlet h már a szennyesbe ugy kerüljön. ki is próbálom :)
2010. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Használj vanish folteltávolítót.Azzal kijön minden folt.
2010. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én a mosás előtt kb 1 órával szárazon öntöm a wanish-t a foltra, rajta hagyom, és mikor mosom max 40 fokon, akkor 95%ban ki is jön, ha nem akkor a legközelebbi mosáskor szintén szárazon öntök wanisht és tovább hagyom, esetleg megdörzsölöm, csak vigyázz mert a wanish kicsit megmarhatja a bőrt.

Semmi nem múlik a szupi mosógépen vagy a szupi mosószeren.

Én is annyi mindent kipróbáltam már. Csak ez vált be. Ezek után bármilyen mosószerrel mosod, tiszta lesz,

A partedliket és textil pelust (mi ezt használunk evéshez) összegyűjtök egy mosásra valót, és beáztatom a kádba hypós vízbe. Kb. egy fél délelőttöt. Ha már látom, hogy nagyjából kiszedte a foltokat, akkor egy 60 fokos kb 1 órás mosásra teszem és kész. Egy 1negyed kád vízhez kb, fél üveg hypó kerül.

Nekem ezek váltak be.

2010. dec. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Folyékony Ariel folttisztító, mindent kivesz a ruhákból. Makacsabb foltoknál bedörzsölöm és még a mosógépbe is rakok, a kisebb foltok így is eltűnnek.
2010. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!