Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akkor is itthon maradhatok?...

Akkor is itthon maradhatok? Többi lent

Figyelt kérdés
Van két fiam. A kicsi 16 hónapos, két tartós betegsége van. 10 éves koráig itthon maradhatok GYES-en vele. Én 3 gyermeket szeretnék. Ha szülök most még egyet, akkor ez érvényét veszti? Tehát a harmadikkal itthon lehetek 3 évig és kész? De mondjuk akkor a tartós beteg babám még csak 5 vagy 6 éves lesz, mire a harmadik 3. Hogyan működik ez?
2010. dec. 10. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a tartós gyerek 10 éves koráig maradhatsz. (Bár nekem a 10 év furcsa, én mindenkitől 8 évet hallottam, de lehet, hogy nem jók az infóim...)

Csak gondolom közben a picivel lehetsz TGYÁSon meg GYEDen, ha jogosult vagy rá amúgy.

2010. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mármint a "tartósan beteg" gyerek, bocsánat!
2010. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Otthon maradhatsz. Amig a tartósan beteg nem lesz 10. De szerintem utána is, mivel lehetsz főállású anyaságin, szerintem az tovább fog tartani, mint a beteg gyerek után járó gyes, de szóval lényegtelen, amig BÁRMELYIK ellátás jár, addig azt igényleheted.

LEhetsz a kicsivel TGYÁS-on és GYED-en (ha jár), mert akkor az addigis több pénz (2 évig), utána vissza a nagobbikkal gyesre.

2010. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!