Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet boldog így is a...

Hogyan lehet boldog így is a karácsonyunk?

Figyelt kérdés
Sorra történnek a nem várt események, és fogalmam sincs hogy lehet így mégis igazi szép karácsonya és szülinapja a 2 éves lányunknak..Engem műteni kellett december elején, Apósom nagyon komoly műtét előtt áll, Anyukám 2 hete kirúgták az állásából(leépítés, több emberrel együtt), így még karácsonyi menüt sem tud főzni és ráadásul meghalt az egyik közeli rokonunk párnapja..Hogy lehet így mégis boldog a karácsony, ha mindenhol csak a baj van? :(
2010. dec. 12. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok annak örülni, amitek még van. És ne keseredj el, biztos lesz jobb időszak is.
2010. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Boldog Karácsonyotok LESZ!

A gondokat tegyétek félre és mosolyogjatok szívből, mert ez az az időszak, amikor tényleg tudod, hogy vagytok egymásnak.


Nálunk is csak a gond van: én elvetéltem október közepén, barátnőm meghalt...otthon sincs minden rendben de kitartok, mert ki kell a gyerek miatt, a férjem miatt és magam miatt is!

Úgyhogy te is tedd ezt: van egy családod...élnek, egészségesek, nem kell sok fogásos menü...:) nem kell 100 ajándék, csak az a fontos, hogy együtt vagytok, nem? Próbálj erre gondolni

2010. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak az életben nehéz időszakok! A legfontosabb, hogy ne keseredjetek el, az ember sok mindent kibír! Mindig annak kell örülni, amink épp van! Fontos, hogy ott vagytok egymásnak, szeretitek egymást! Meg kell tudni találni a rosszban a jót!

Hidd el sajnos tapasztalatból mondom. Nekünk 2 évvel ezelőtt volt egy ilyen karácsonyunk. 10 hetes terhesen, mikor kiderült a babának nincs szívhangja, 24-én a férjemet úgy kellett kiimádkozni a kórházból, hogy legalább Szenteste egy pár órát lehessen velünk, gyomorszondával itthon, plusz a 3 éves nagyfiúnk... Vannak nehéz időszakok... akkor örültem, hogy él, és örültem annak, hogy van egy egészséges fiam már, ha egy babát el is veszítek.

Azóta eltelt 2 év, lett még egy gyönyörű fiam (9 hós), a férjem úgy ahogy meggyógyult (sajnos szigorú diéta még mindig), de itt van velünk!!! És minden nap ránk mosolyog (sajnos egy ideig az életéért küzdöttek). Nehéz volt... Sírva mosolyogtam, de örültem annak amim van és csak ez a fontos!

Rendbe fognak jönni a dolgok hidd el!!! A rossz után mindig a jó következik!

2010. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2 éves még nem fog ebből semmit észrevenni, ha ti próbáljátok szebbé tenni az ünnepet. Gondolom díszeitek vannak. Ha esetleg fára nem is futja karácsonyra, biztos adnak az árusok pár lehullott ágat (24-én délelőtt tuti sikerrel jártok), hogy az illat meglegyen. A díszekkel meg kidekorálhatjátok a lakást, izzókat is fel lehet tenni a falra is akár, ettől is szép lesz a lakás.

A menüről meg csak annyit, hogy ha nincs pénzetek, akár egy kevés húsból készített rizses hús, vagy kis fasírt gombócok, de még akár a krumplis tészta is lehet karácsonyi menü, szépen terített asztalnál. Ez is rajtatok múlik. Nem az a lényeg mit esztek, hanem hogy együtt vagytok.

Egy 2 évesnek meg nincs jobb ajándék mint egy kis konyha. Én a fiamnak csináltam kb. úgy fél éve egy hozzá illő méretű karton dobozból. 3 "szekrényből" áll belül, van benne sütő (a fogantyúja egy műanyag zuhany függöny karika, az "üvege" egy kivágott műanyag fólia), 2 polcos szekrényke, 2 ajtóval, van egy fiókja is, tetején mosogatótálca (műanyag tál), rajzolhatsz rá filctollal tűzhelyet. Ha gondolod képet is tudok róla küldeni ötletnek.

Bele tehetsz fakanalat, műanyag kanalakat, kis műanyag vödröt, üres tejfölös dobozt (kukának), üres pici lekváros üvegeket, csináltam neki mini tejesdobozt az igaziból, sütöttem bele mini kenyeret neki, olyat mint az igazi, egy műanyag ételes doboz a tepsi.

Nincs olyan nap, hogy fiú létére ne főzne valamit benne!


Minden megoldható, csak akarni kell. Széppé tudjátok ti is varázsolni a karácsonyt, csak tudni kell meglátni benne a jót! Szép ünnepet!

2010. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De jó ilyen válaszokat olvasni!
2010. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!