Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit kell keresnie összesen...

Mennyit kell keresnie összesen egy családnak, hogy "normális" módon eltartson két gyereket?

Figyelt kérdés
Tegyük föl, hogy a gyerekek ikrek. A apukának, és az anyukának van egy közös autója, és egy két emeletes, teljesen hitelmentes háza. Mennyit kell keresnijük havonta, hogy eltartsák a két gyereket, úgy, hogy nem költenek felesleges dolgokra, de azért spórolniuk se kelljen?
2010. dec. 12. 11:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezt nem lehet megmondani mert mindenkinek masak az igenyei. Van aki fel million forintot keres havonta es az sem eleg de van aki a 100ezret is be tudja ugyesen osztani anelkul, hogy hianyt szenvedne es boldogok. A gazdagsag az nagyon relativ dolog mert mindenki a sajat almaihoz meri es ahoz amit el szeretne erni. Van akinek megvan mindene, kocsi, hitelmentes haz jo fizetesek de kell neki az evente ketszeri nyaralas, a gyereknek a legujabb jatekok, ettermek... De van olyan akinek mindez nem fontos es azoknak eleg a 70ezer forint is egy honapban meg az elso verzionek keves meg a felmillio is.  Szoval ez attol fugg nektek mik az igenyeitek es az almaitok, mi az amit el szeretnetek erni meg es penz kell hozza. Oszinten nekunk megvan a hazunk (igaz hitelre de nem sok), ket kocsink es csak egy gyerekunk, jo fizetese mindkettonknek es szegenynek erezzuk magunkat mert amit meg elszeretnenk erni es csinalni szeretnenk egyutt mint csalad ahoz sok penz kene, viszont ezt masok lehet nem igy latjak. Na de hatha majd masok mondanak konkret osszeget is. :)
2010. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Nehéz a ház rezsijét megmondanom, mert csak lakásban lakunk.

Talán, télen havi 140.000 ft

Kocsi, ha használjátok havi: 60.000 ft

Gyerekek: mekkorák? most születnek? Ha szoptatni fogod őket, akkor tízezreket spórolhatsz a tápszeren.

Ruha: használt vagy új.

Szóval tényleg sokmindentől függ.


Ha az én igényemet nézem, akkor egy ilyen házban, kocsival, 2 gyerekkel nekem szükségem lenne havi 400.000 ft bevételre, hogy be tudjuk osztani.

2010. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mi hiteles ekkra házban lakunk és 3 gyerek van, ebből 2 iker, szóval tudom tippelni. Az én gyedem és a csp elmegy hitelre, igy párom fizetéséből élünk, szóval havi 400.000-ből normálisan el lehet 3 gyereket tartani, ha nincs hitel.
2010. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
500 ezret kellene, hogy nomálisan lehessen élni, legalábbis szerintem.
2010. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mi számít normálisnak. Az, hogy meg tudjatok élni, de ne költsetek olyan dolgokra, amik nem feltétlen a leghasznosabbak, sztem az nem a legnormálisabb körülmény. Hisz mindenkinek vannak igényei. Mindenkinek van hobbija, a gyerekek mindig szeretnének valamit, és szíved szerint te is meglepnéd őket egy kis aprósággal. Szívesen vennél minden nap gyümölcsöt, és főznél egészséges ételeket.

Nekem ez jelenti azt, hogy normálisan élni, ehhez pedig sztem nem kevés pénz kell.

Ha nincs hiteletek, az egy nagyon jó szempont, de a házat és a két autót még mindig fent kell tartani.

Nekem két testvérem van, egy panelban nőttünk. Anyum évekig háztartásbeli volt, apum átlagosan keresett. Amikor még otthon laktam, úgy kb 350ezer ft os összfizetése a szüleimnek nem volt elegendő. Habár, sajnos az anyukám nem nagyon volt olyan spórolós...nem igazán figyeltünk oda ezekre.

Én viszont most nagyon figyelek. Még csak most várom az első babánkat a férjemmel, és nemrég kezdtünk el építkezni. Szóval:) hogy pontosan mennyi lesz a kiadásunk...nem tudom.

2010. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez eléggé viszonylagos. Nem tudom, hogy a rezsitek mennyi és mennyit költötök az autóra, de ezeken a költségeken felül nekünk még kb. 200.000 Ft kellene ahhoz, hogy megéljünk, ne kelljen nélkülözni. Ebből lehetne biztosítani később, mikor a gyerekek nagyobbak lesznek a különórákat, a ruházkodást (ugye ikrek lévén nem örökölhetnének egymástól), lehetne félretenni nyaralásra, kirándulásra, tudnánk biztosítani a változatos étkezést. Nem okozna gondot, hogy elvigyétek a gyerekeket időnként állatkertbe, vidámparkba, stb. Számomra ezek nagyon fontos dolgok, de talán neked nem azok, ezt neked kell tudni. Sajnos drágák a táborok, osztálykirándulások is, de ezek olyan élmények, amiktől nem célszerű megfosztani a gyereket.

Elég ha nyitott szemmel jársz és ki tudod számolni magadnak is, hogy mennyi az annyi. Kisiskolás korban a legvészesebb az az összeg, ami elmegy szerintem. Gondolj bele, hogy mennyit költesz ételre egy hónapban, mennyibe kerül a bérlet az egész családnak (ha használtok), mennyi a rezsi, mennyi ruhára van szüksége a gyereknek egy szezonban (biztos lehetsz benne, hogy ebben a korban már nem lesz jó az előző télen használt cipő/kabát, stb. Nagyjából tudod, hogy honnan szeretnéd öltöztetni a gyerekeket. Ha használt ruhába akarod öltöztetni akkor a vatera/teszvesz árai lehetnek kb. mérvadóak, ha kínai ruhába akkor egy ilyen üzletbe kéne benézni, ha más gyermekruhaboltból, akkor egy ilyet kéne megnézni. Így nagyjából tisztába kerülhetsz az árakkal. Csak te tudod, hogy milyen elvárásaitok vannak.

2010. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt tudom mondani ami nálunk van:


2 gyerek, 2 szülő, autó és lakáshitel, 36 nm-es kicsi luk lakás gyanánt:


A hitel és számlák, biztosítás: 200

Kaja: 80

és ezen felül jön még a pelenka mindkettőnek, popsitörlő, esetleg gyógyszerek, ez+az

Semmi luxusra nem költünk, nem járunk el sehova, még egymásnak sem veszünk semmit ünnepekre (szülinap, házassági évf.)

Tehát, olyan nettó 350.000 kell ahhoz hogy kijöjjünk...

2010. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

nálunk 5 éves lány, 3 évet 1 hó múlva betöltő fiú. hitelünk abszolút nincs. házunk autónk van.

férjem jövedelme 83-90 E ft. gyes 25000, családi 26000.ez összesen max 141.000 ft. vegyessel fűtünk, spórolunk ahol csak lehet. férjem mellékállásban néha zenél. (ez havi szinten + 10.000 ft) ebből a pénzből félretenni ugyan nem tudunk, de megélünk valahogy. akkor teszünk félre, ha esetleg több zene jön össze.

Azt nem tudom, mi lesz 1 hó múlva, amikor már nem jár gyes, viszont 1 gyerekkel több kiadás megy ovi felé.

Meg vagyok lőve, az előző munkahelyem becsődölt, új nincs kilátásban, mert 7 óra előtt nem vihetem be a gyerekeket az oviba. Kis falun élünk, tehát amúgy sem dobálják utánam a munkát. a városiak nem szívesen alkalmaznak ifi anyukákat, mondván a gyerek beteg lesz, anyukának otthon kell maradni. ez pénzkiesés lenne nekik. ráadásul a buszköltséget nem fizetik. éjszakázást hogy tudnék vállalni? férjem egy héten 3 éjszakát távol van. haggyam egyedül a gyerekeket?

tény, sok pénz kellene egy normális élethez, vagy egy biztos munkahely.

2010. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi példánk: 2 szülő bevétel: 185e ft.

lakáshitel 65e

rezsi télen 60e

csirkénk van, disznónk van, így a húst nem kell megvenni, "csak"ezeket tartani.

eredmény: gyerekeknek van sok bár turis, de szép ruhájuk(sajnos az oviba ezért nem kapunk segélycsomagot, mert tul jól néznek ki:) vannak játékaik, sok minsőégi (fp, simba főleg amikor picik voltak). Enni mindig van mit. Viszont magunkat nem tudjuk ruházni, 5-10 éves göncökbe járunk(nem szakadt, nem foltos, csak régiek) nyaralni nem tudunk elmenni, de de ilyen h cirkusz, vadaspark stb mindig vannak. szóval havonta 1-2 alkalom belefér.

Nincs drága rio mare tonhal az asztalon (ez csak egy példa, még sokminden nincs, ami drága) de változatos kaja és mindennpa gyümi van. Hát ennyire futja. Gyerekeknek mindenük megvan!!!

Én remélem hamarosan találok munkát és azért könnyebben fogunk élni, mert azért a suli már drágább akárhogy is nézzük.

De azt mondom ahhoz h tényleg mindenkinek mindene meglegyen nekem havi 350ezer kéne, azt tökéletesen gond nélkül be tudnám osztani. Nem kell fényűzés, de ne kelljen hóvégén számolgatni és imádkozni h ne kelljen gyógyszert venni.

2010. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A férjem azt mondja, hogy lassan az már gazdag, akinek nincs hitel a lakásán/házán. Én is osztom a véleményét, mert mi pont annyit tudunk félretenni, amennyi a kocsi, lakás törlesztője. Ha ezeket fizetni kellene, már nehéz lenne.

Hogy mennyit kellene ahhoz keresni, hogy átlagosan lehessen élni? Fogalmam sincs, mert mindenki másképpen osztja be a pénzt, mást tart fontosnak (cigaretta, kávé, ital). Ahhoz, hogy egy család kényelmesen megéljen, jusson nyaralásra is, ahhoz annyi pénz kellene keresni, hogy 1 fizetésből megéljen a család. A másik fizetés pedig menne a kényelmi dolgokra, nyaralásra, másik autó fizetésére, kirándulásra.

2010. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!