Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tiszta a háztartásod,...

Milyen tiszta a háztartásod, mennyit takarítasz egy héten a gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Van olyan dolog amit elszoktál hanyagolni? Precízebb,tisztább vagy gyerek mellett vagy épp ellenkezőleg?
2010. dec. 13. 09:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát hmm. Az első gyerek mellett takarítottam folyton mint a güzü, mindennap domestosos felmosás, letörölgetése mindennek amit elért, játékokat heti 2 szer kifőztem, cumikat, üvegeket kanalakat 2 naponta sterilizáltam (mikróban vagy kifőzéssel).

Aztán megszületett a második...nagyobb házba is költöztünk, na akkor már kevesebb időm jutott, nem kellett se cumi se cumisüveg szerencsére a másodiknak így azok sterilizálása elmaradt. Felmosás 2 naponta korlátozódott, a dolgok letörölgetése is kb.

Ablakpucolás hanyagolódott :)

Most a harmadikat várom, veszélyeztetett is vagyok...hát őszintén megmondom, jóval ritkábban jutok végig a lakáson...

2010. dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok, szóvak az igény az meglenne rá de egyszerüen fizikailag nem bírom már, meg ezt hogy egyik helyen összetakarítok, közben a 2 gyerek szétpakol egy másik helyen...akkor ott takarítok össze, ők egy harmadik helyen folytatják...

plusz vigyázni hogy ne nyúljanak a domestosos vízbe, békén hagyják a porszívó zsinórját, a kisebb ne nyalja meg a tisztítószereket, a nagyobb ne tépje szét a papírtörlőt...szóval dupla annyi idő alatt végzek egy helyiséggel :)

2010. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális rend van:-D Napi szinten felsöprés, törölgetés, mosogatás, rend rakás. Heti 1x alaposabban takarítok(akkor mindent). Elhanyagolni a vasalást szoktam(nem szeretek vasalni). A babám születése előtt, többet takarítottam:-)
2010. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Heti egyszer szoktam alaposan felporszívózni, felmosni, port törölgetni, fürdőszobát gányolni. Alapjáraton minden nap vagy felsöprök kézi seprűvel, vagy végigmegyek a lakáson elektromos seprővel. Mosogatás géppel, az egyebeket, amiket nem rakom be a gépbe, naponta kézzel elmosogatom. Egyébként ha éppen meglátok valamit, amit muszáj megcsinálni, pl. ajtókat áttörölni vagy konyhaszekrényt, akkor azt is gyorsan megcsinálom, nem tartok úgymond nagytakarítást. Ablakpucolást a párom szokta, mert sok ablak fix nálunk, nem nyitható, és csak a házon kívülről lehet megcsinálni. Mosni-teregetni átlag 2-3 naponta szoktam.

Most lassan már a függönyök lesznek sorosak a mosásban.

2010. dec. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt nem írtam, de ugyanilyen volt a gyerek előtt is. Utolsó voltam.
2010. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatással hadilábon állok, amúgy viszonylagos rend van. Kosz nincs. Mondjuk világ életemben kissé rumlis voltam, ez nem változott :)
2010. dec. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Héten gyzser hérfő reggel gyorsan kitakarítok (már végeztem), a szőnyegeket kb 2 hetete kimosom. Konyhába minden reggel felseprek, felmosok. Ablskpucolás , amikor koszos, és amyúgy si párom szokta pucolni:-))))))

nem vasalok.

Ja és ott van még a kert (seprés, gereblyézés, nyáron viráglocsolás, locsolás, télen hólapátolás)

2010. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tisztaság van de kupi, főleg a szétdobált játék miatt...
2010. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem tiszta Mónika lettem a Jóbarátokból :(((( csak maximális tisztaságban érzem jól magam :)
2010. dec. 13. 09:44
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet takarítom a lakást mint a gyerekek előtt.(ablakpucolás,szekrényekben,fiókokban rendrakás,ajtók szekrények,csempék törölgetése,szekrénytetején portörlés,pókhálózás)

De ennek ellenére mégis több házimunkát végzek naponta mint előttük,csak más jellegűeket.Több a pakolás,porszívózás,mosás,teregetés,vasalás,varrás,főzés-sütés,mosogatás.

Heti 1x párom alaposan kiporszívóz,felmos,én addig port törlök,és kitakarítom a fürdőt.Hét közben csak 2x pluszba porszívózok,plusz amikor időm van beiktatok heti 1x egy extrém dolgot,pl ablakpucolás,függönymosással.

Ha jön hozzánk valaki akkor mindig rend van(max. a lego van szétszórva a szőnyegen),de én látom,hogy maszatos a konyhaszekrény,poros a lámpa,nem csillog a csempe a konyhában.....

2010. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!