Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elköltözünk ausztriába a...

Ha elköltözünk ausztriába a párommal és ott születik meg a babánk (még nem vagyok terhes), milyen nevekből lehet választani? Vagy nektek mi tetszik, amit ott lehet adni egy kisbabának?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 20:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Jürgen.
2010. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi:) liza csak egy van...
2010. dec. 20. 20:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez annyira szubjektív: Nekem az Yvonne tettszik, vagy a Yasmine. Ha fiú akkor passzolok, talán: Patrick
2010. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Brunhilda
2010. dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy elköltöztök Ausztriába, nem kaptok állampolgárságot, így úgyis a Magyarországon adható nevek közül kell választanotok és itthon intézni a baba papírjait. Lehet, hogy rosszul értelmeztem a kérdést, de nem választhattok több elfogadott névből, ráadásul gondolom, a vezetéknév sem germanizálódik.
2010. dec. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy Ausztriában kap-e állampolgárságot a baba azért, mert ott született. Ha kap, akkor ottani vagy itthoni szabályozás szerint is nevezhetitek, ha nem, akkor nyilván itthoni alapján.
2010. dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Barmilyen nevet adhatsz a babanak, ami Magyarorszagon, vagy Ausztriaba anyakonyvezheto, de amikor Magyarorszagon anyakonyvezik, akkor a magyar helyesiras szabalyai szerint fogjak anyakonyvezni. (Pl: Justin- Dzsasztin :()
2010. dec. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem magyarok nem kapnak más állampolgárságot, mert nem Magyarországon születtek. Úgyhogy nem is gondolnám komolynak ezt a kérdést. Pont ugyanazokból a nevekből válogathattok, mintha Magyarországon, Kínában vagy Timbuktuban születne a babátok. Mert magyar állampolgár lesz.

Az más ha ti osztrák állampolgárok lesztek a pároddal és osztrák lesz a babátok, de ez gondolom nem megy könnyen. Sehol nem osztogatják az állampolgárságot.

2010. dec. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól,hogy kint születik a baba,még nem lesz osztrák állampolgár.Elvileg a kint anyakönyvezhető neveket is adhatjátok,de mivel magyar állampolgár,itthon a mi helyesírásunk szerint fogják majd írni(a papírjaiban is úgY fog szerepelni).Ez pedig elég vicces jó pár névre nézve...
2010. dec. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! ezt eddig nem tudtam :)
2010. dec. 21. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!