Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 hónapos bichon havanese...

A 4 hónapos bichon havanese kiskutyámat egyszerűen nem lehet otthon hagyni, zavarja a szomszédokat a nyüszitése, sírása. Maximum 3 órára megyek el. Választani kell elköltözünk vagy a kiskutyát elajándékozzuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám arra szoktatni h ne csinálja, bírja ki?
2010. aug. 4. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Én ugyanebben a cipőben jártam.

Mindig amikor elmentem mondtam neki h sietek és h mindjárt itt vagyok. Ebből egy idő után rájön, hogy nem hagyod ott örökre és hogy vissza jössz. Nekem már egyáltalán meg se szólal, ha itt hagyom :)

2010. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, most vakacióban egész nap vele vagyok, midnenhova viszem magammal, aztán sir mint az őrült akkoris ha csak kimegyel a wcre.Gondolom majd ha kezdődik az egyetem megszokja.

Jah probáld meg azt a 10 perces dolgot,tudod h nem veszed figyelembe mikor bejössz, nekem azt ajánlották, de igazából nem jött be. De nálad hátha, vagy te hátha kitartóbb vagy ha ilyen nagy a kockázata, én nem birtam sokáig nézni, ahogy néz rám a kis ártatlan szemeivel, hogy most mivan miért nem simizel meg??? De nálunk meg nem volt gond a szomszédokkal ugyhogy egyelőre hanyagolom a dolgot.

2010. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Micsoda felfogás ez hogy vagy elajándékozom vagy elköltözök??? Meg kéne nevelni.. Menj ki a lakásból csukd be az ajtót pár perc múlva menj be és ha jól viselkedett dicsérd meg! Ezt sokat kell gyakorolni és az időt fokozatosan növelni. Ha elkezd sírni, menj vissza de ne vegyél róla tudomást addig amíg le nem nyugszik!
2010. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szia éhn is jártam így ahol van a kutya oda tedd a rádiót és kapcsold be halkan h halja és nem fogja ezt csinálni!!!!!!!
2010. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát az enyém csinálja bármit bekapcsolok neki, sőt bárki van vele rajtam kivül:(
2010. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát szeparációs szorongásnak hívják.

Van problámáskutyákra szakosodott suli,ott segítenek:

[link]

Az ország több részén van sulijuk,de ha mindtől messze laksz,érdemes felhvni őket,adnak tanácsot.

2010. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a megnevelés, mint opció fel sem merült benned?
2010. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás, a kutyát meg kell (és meg is lehet) tanítani az egyedüllétre. Az enyém 10 hetes kora van otthon egyedül, soha nem sírt vagy rombolt. Mielőtt elmegyek mindig sétálunk 1.5-2 órát, játszunk,labdázunk, haverkodik a többi kutyával. Igyekszem annyira lefárasztani, amennyire csak lehetséges, így ha egyedül marad akkor nincs energiája arra, hogy sírjon vagy romboljon. Mielőtt elmegyek megkapja a reggelijét, illetve a Kong játékát -azzal remekül elvan, simán lefoglalja 2-3 órára. Persze hozzátartozik a dologhoz, hogy a falkarend le van tisztázva, világosan tudja, hogy én szabom meg a rendet, akkor jövök-megyek amikor akarok, nem kell felelősséget vállalnia értem, aggódnia hogy nem jövök vissza. A Fennel könyv nagyon sokat segített, első perctől fogva alkalmazom az 5 perces ignorálást. Gyakoroltam is vele, hogy kimegyek az ajtón, bejövök és ha csendben volt akkor kapott jutifalatot. Először csak pár másodpercig voltam kint és fokozatosan emeltem az időt. Nagyon pici még a kutyád, simán meg lehet tanítani az egyedüllétre! Dolgozni kell vele, de ezt fel kell vállalni! Ha úgy gondolod, hogy egyedül nem megy, akkor kérd egy profi kiképző segítségét! Felelősséget vállaltál a kiskutyáért abban a percben, hogy magadhoz vetted. Ez pedig azzal jár, hogy nevelned, tanítanod is kell, nem csak szeretgetni. Remélem sikerül megoldani a problémát! Sok sikert!
2010. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jéézusom szerinted nem próbáltam meg mindent? nevelés. mégis igy mire gondoltál? még kicsi nem igazán érti meg, hogy hazamegyek hozzá.
2010. aug. 5. 10:12
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! remélem hasznos lesz.
2010. aug. 5. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!