Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Trükkök a folt eltávolítására...

Trükkök a folt eltávolítására - anyatejes kaki?

Figyelt kérdés

7 hetes a babám. Most próbálgatjuk, melyik pelus válik be nála, mert az elmúlt 1,5 hétben majdnem minden kaki kifigyelt a pelusból - eddig Libero amit használtunk. Ennek megfelelően a rucik rendszeresen olyanok lesznek. Be szoktam áztatni folttisztítós vízbe, de van mikor kihozza, van a mikor nem - és nem látom az összefüggést...


Nincs valakinek valami jól bevált tuti tippje, amivel biztosra mehetek??? Nagyon köszi előre is!


2010. dec. 27. 07:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vanish szappan
2010. dec. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekünk is a vanish vált be a legjobban.Én port szoktam venni, hozzáadom a mosáshoz, mindent kiszed.Persze ha kakis lett a ruha rögtön kiöblítem.

Amúgy a libero nagyon rossz, nekünk sem jött be.mi legjobban a tesco színest szeretjük, nem a gazdaságost, eddig az a pelus a legjobb, már sokat próbáltunk.

2010. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én a DM Denk Mit folttisztító öblítő port használom (elvileg ugyanaz mint a Vanish). Először öblítés aztán mosás. Igaz a mosáshoz nem rakunk folttisztítót. Talán megpróbálom, hoyg oda is teszek.


Most fog elfogyni a Libero, utána Pampers vár tesztelésre... Kiváncsi leszek. Elég gáz, hogy a ruhák isszák meg a levét a próbálkozásnak - nem túl jó móka,ha valami használhatatlan marad a folt miatt... :S

2010. dec. 27. 08:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták Vanish szappan, amilyen gyorsan csak tudod a baleset után jól bedörzsized vele és hidd el kihozza, utána akár meg is száradhat a kis ruha és majd mosáskor bedobod a vízbe. Nekem egyébként volt olyan, hogy csak este jutottam el a reggeli termés eltüntetéséhez és még akkor is működött! (de csak a szapannal, a folyékonnyal nem) Szerintem nem a pelenka fajtájától függ, hogy kifolyik-e a kaki, nálunk is volt egy időszak, amikor szinte kirobbant a gyerek fenekéből és hátközépig olyan lett minden :o) Mint minden probléma ez is elmúlik egyszer. Jó babázást!
2010. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nátrium perkarbonátot ajánlom, teljesen természetes, nem úgy mint a Vanish és a rettegett gyümölcsfoltok mindegyikét kivette!! Nálam mindig áll egy lavór, egyből nátrium perkarbonátos vízbe teszem az előkéket, így sokkal egyszerúbb. Az azonnali kimosás nekem ritkán jött össze anno':)
2010. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a vanisch nem segített csak a caola hagyományos mosószappan.
2010. dec. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én textil pelussal pelenkázok és egy kezemen meg tudom számolni hányszor folyt ki a kaki pedig 8 hós. Szerintem azt is ki kéne próbálnod. A kakis pelust mosószappannal bekenem és finoman dörzsölöm folyóvíz alatt. Aztán mehet az áztatás, prekarbonátos vagy mosószappanos vízben. Bármilyen öko fehérítőt használhatsz (mivel azok egyike se szedi ki a ruha színét csak a foltot)
2010. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A textil pelust kihagyom... Tudom, hoyg természetbarát meg anno minket is ilyenben pelenkáztak, de én inkább maradok az eldobhatónál, nem szeretnék naponta vagy 4-5 kakik és ki tudja még háyn pisis pelust mosni.... 2 gyerek van, másik 2 éves és így is alig van időm bármi egyébre is....
2010. dec. 27. 21:42
 9/11 anonim ***** válasza:
mosószappan-minél hamarabb.
2010. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj, még vmi-a környezetemben tapasztaltam, hogy fiús anyukáknak inkább a pampers jött be, míg nekem, akinek lánykám van, abból minden kifolyt-én libero-t, majd később rossmannos-baby dream-ot használtam (ugyan olyan jó volt, de olcsóbb).Próbáltam pennys-t és tescos-t is, de azok nem voltak olyan jók.
2010. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!