Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megmarad a szerződésem, vagy...

Megmarad a szerződésem, vagy felbontják? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Gyeses helyre vettek fel, 2012- ig szól a határozott idejű szerződésem. Én időközben várandós lettem, és Májusban szülök, és az akit helyettesítek visszajön a helyemre, ami az ő helye igazából, akkor a szerződésem megszűnik? Vagy 2012ig tart még, mert véd a törvény?Közalkalmazott vagyok
2010. dec. 29. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A határozott idejű szerződés alatt is él a felmondási védelem, vagyis 2012-ig nem rúghatnak ki, még ha akarnának sem. Akkor sem, ha visszajön akinek a helyén vagy. Attól, hogy visszajön, attól még neked van egy 2012-ig érvényes munkaszerződésed, ami nem szűnik meg attól, hogy a másik újra felveszi a munkát.


A határozott idejű szerződés a határozott idő lejártáig ugyanúgy viselkedik, mint a határozatlan.


Semmit ne írj alá, semmibe ne egyezz bele, védett vagy.


Sok boldogságot a babához.

2010. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor sem küldhetnek el, ha kifejezetten helyettesíteni vettek fel?és akit helyettesítek visszajön?mert a közalkalmazottként helyettesítés céljából vettek fel.helyettesnek, egy más helyére, és azt írták előre láthatólag 2012. január 14 a dátum.jelent valamit az hogy előre láthatólag.

2010. dec. 29. 20:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"A határozott idejű szerződés a határozott idő lejártáig ugyanúgy viselkedik, mint a határozatlan."


Ez nem igaz. A határozott idejű szerződés erősebb kötelem, mint a határozatlan idejű szerződés, ugyanis a határozott idejű szerződésből csak a határozott idő lejártáig való teljes kifizetéssel lehet szabadulni (közös megegyezés hiányában), míg a határozatlan idejűből felmondással is lehet.


Ne írj alá semmit, a határozott idő végéig él a szerződésed.

2010. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem tudom, ha engem helyettesnek vettek fel, és a helyettes aznap visszajön, amikor én elmegyek, megszüntetik a szerződésem, akkor még nem csak hogy biztosításom nem lesz , de gyedet sem kaphatok!
2010. dec. 29. 20:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de kukacosak vagyunk:)


Bocsánat, akkor helyesbítek: felmondási védelem szempontjából a határozott idejű úgy viselkedik, mint a határozatlan.


Így már megfelel?

2010. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szüntethetik meg, csak ha te is beleegyezel. Ne egyezz bele, és ezzel le van zárva a dolog.
2010. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tiszta kavarc van a fejemben, és aggódok eléggé.
2010. dec. 29. 20:52
 8/12 A kérdező kommentje:
értem, persze , hogy nem egyezek bele, de meglátjuk mi lesz:-((((mert közalkalmazott vagyok, bármikor kirúghatnak indoklás nélkül is.
2010. dec. 29. 20:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki indoklás nélkül, a Munka törvénykönyve erősebb.

Nyugodj meg, egyszerű a képlet: 2012-ig felmondási védelem alatt állsz. Sem indokolva, sem indoklás nélkül nem szüntethetik meg a munkaviszonyodat rendes felmondással. A határozott idejű szerződés lejártakor a munkaviszony megszűnik, de ennél hamarabb KIZÁRÓLAG a te beleegyezéseddel, vagy a cég megszűnésével.

Rendkívüli felmondással küldhetnének még el ezen kívül, de azzal csak két, törvényben meghatározott ok esetén lehet élni, azt meg nem tartom valószínűnek, hogy sikerülne bármelyik okot szolgáltatnod. Szóval ne aggódj.

2010. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor igazából, ha nem lennék kismama, akkor elküldhetnének, mondván, hogy visszajött akit helyettesítettem, de így, hogy kismama vagyok, nem szüntethetik meg. Jól értem?
2010. dec. 29. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!