Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9+3 hetes kismama vagyok, nem...

9+3 hetes kismama vagyok, nem tudom mit tegyek. Egyedül lennék ha vállalnám, egészségügyben dölgozok,32 éves vagyok, nincs babám és volt két konizációm. Az én keresetemből meg tudnám oldani a gyereknevelés meg a többi dolgokat? Vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
egyedül vállaljam e a babát?
2010. dec. 29. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vállald. Ha a szíved azt súgja, tartsd meg, akkor ne tétovázz.

Simán fel tudod nevelni, nem mindig lesz könnyű, de a babád átsegít minden nehézségen. És egy életen át bánnád, ha elvetetnéd. Pláne, ha neadjisten nem lehetne másik.

2010. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nagyon naív vagy, ha ezt még meg is kérdezed, mert nem tudod, mi zralkodik mostanában a világban.

Egészségügyi dolgozó, hogyne vállalhatná?!Kapcsolatok, orvosok, ismerettségek, mondhatni protekció, ami nem egy utolsó dolog ma, amikor simán lesöprik az embert, ha nincs pénze, mert sajna olyan ritka a jó és lelkiismeretes orvos, mint égen a csillag.Ráadásul nem egy árjáróház az eü általában, és a fizetés is kiszámítható, elvégre nem úgy mész be reggelente, hogy nem tudod, ott éred-e meg a másnapot, illetőleg nem felejtenek el hónapról - hónapra kifizetni, mint más helyeken.

2010. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért.
2010. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vállald!

Maga a gondolat hogy elveszed más életét csakhogy megkíméld magad a "kiadásoktól" és a babavárás velejáróitól...elég morbid-én azt gondolom.Főleg úgy hogy eü-s dolgozó vagy, tudod hogy melyik az az orvos akit megkérnél hogy legyen az orvosod..persze aki nem érintett az nem lát a "kulisszák" mögé.

Egyedül maradni egy babával nagyon nagy dolog manapság..de ez fog erősebbé tenni, hiszen ott lesz neked ő,akiről gondoskodsz és szereted,ő mindig veled marad.

Jó Babavárást!

És mindig csak előre nézz!NE hagyd hogy mások véleménye befolyásoljon..ha te tudod mit akarsz, csak ez vezéreljen!

2010. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

pár dolog lemaradt: egészségügyben dolgozok de csak részállásos 120 órás vagyok tehát kevesebb fizuért mint teljes állásál ( és még mielőtt szemrehányás érne főiskola miatt és másik munkahely miatt nem vagyok teljes óraszámú) az anyámékkal élek, de mikor megtudták hogy mi van, hát nem lelkesedtek tulzottan a dologért mert még a diplomám nincs meg meg hogy az anyagiak meg ők nyugdíjasok, stb stb problémákat soroltak. jelzem én nagyon szeretném a babát. a párom viszont 21 éves és ha tisztán gondolkozunk azért még az ő életébe nem biztos hogy belefér egy gyerek, még együtt vagyok a párommal bár még nem beszéltük meg hogy mi legyen még van pár napom :(

nem tudom mi legyen. a gyereknek nem akarok hogy rosszul döntsek. nem én nem a párom senki nem fontos hanem a gyerek, csak ő neki mi lenne a jó ?!

2010. dec. 30. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha így gondolod, akkor mindenképpen vállald.

Nyilván mindenki azonnal a nehézségekkel jön, de ez nem is baj, így tudsz mérlegelni minden oldalról.

És nem mellesleg 32 éves vagy, mi van, ha elveteted, és többet nem lehet gyereked? Isten ments, hogy ilyen előforduljon, de ezt is számításba kell venned. És gyerek mellett is lehet tanulni, nekem is ment, le is államvizsgáztam, még mielőtt betöltötte volna az egyet.

Neked is menni fog.

2010. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A problémákat sokkal egyszerűbb felsorolni mint végiggondolni azt hogy a saját gyerekük segítségre szorul és várja is a segítséget, jól esne neked ha segítenének.Nyugdíjasok: és ha nem lenne gyerek akkor is meg tudnak élni a nyugdíjukból..ugyanúgy van kiadás.Amíg csak lehet gondolom addig dolgozol továbbra is.Ha részállásban dolgozol, akkor esetleg szóba jöhet egy kis plusz mellékkereset: valamit elvállalsz hogy legyen egy kis több bevételed, de csak addig míg tudod csinálni.A szüleidet meg nem értem..örülnének egy unokának de az hogy a segítségük jól esne az már távol áll tőlük( ne értsd félre nem akarom őket bántani,csak nem értem miért kell felfogni ilyen negatívan ezt az egészet.)

Ha már döntöttél akkor értesítsd a szüleidet is és érvelj nekik, mit-miért döntöttél így.

Sok szerencsét!Kitartás!

2010. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!