Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vélekedtek erről? "A...

Hogy vélekedtek erről? "A családban a házastárs mindig fontosabb, mint a gyerek. "

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy családban a család a fontos. Sem a házastárs nem fontosabb, sem a gyerek, sem én.
2011. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem lehet ez így gondolni, de sokszor nem kivitelezhető, időszakonként. Egy olyan ember oldalán olvastam, akinek még nincs gyereke. Szerintem még nem tudja, hogy mi vár rá, ha nekik is babájuk lesz. Nálunk a gyerek diktál még, 11 hós.
2011. jan. 1. 21:48
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt, ugyanannyira fontosak, csak másként szereted őket.
2011. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek egyet. De azzal sem,hogyha megszületik a gyerek szarni kell a másik fejére,aztán szájtátva csodálkozni meg óbégatni,hogy tönkrement a házasság.

Mert sok nőnek minden más megszünik létezni a gyerek születésével,mintha csak addig kellett volna a párja amig felcsinálta. Magukkal szemben is igénytelenk lesznek,a gyereket úgy kezelik otthon mintha a jóisten lenne.

Szerintem ez sem jó senkinek a családból.Az első hozzászolóval értek egyet,mindenki fontos kell legyen különben széthullik a család.

2011. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Így van , ahogy az 1 és a 2. hsz írja!

Itt nincs rangsor, a férjemet is szeretem, a gyerekemet is, és ha néha a gyerek kerül is előrébb, akkor próbálom a mérleget a párom felé is billenteni.Sok nő ott rontja el, hogy csüng az imádott újszülöttjén, a párja meg "csináljon , amit akar".Terhesség előtt fontos megbeszélni a dolgokat, hogy milyen változások lehetnek, és fejben tudni kell, hogy bármennyire is fontos a gyerek, ha éjjel 5ször is kell felkelni hozzá, attól a férjünk/párunk még ott van, ugyanolyan érzelmi közelségre vágyik.

Aki pedig ezt a mondatot írta , nyilvánvaló hogy elméleti síkon értekezik.

2011. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyformán fontos a férj és a gyerek is! Nem kell a gyereket istenként kezelni,és minden percben csak vele törődni! Azért megy tönkre annyi házasság,mert a gyerekszületése után az anya elkényezteti a gyereket,és semmi másra nem jut ideje.
2011. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem arra gondolhatnak ezzel, hogy a szülőknek nem lenne szabad eltávolodni egymástól a gyerek születése után, hanem a szülőség mellett továbbra is megmaradjanak Nőnek és Férfinak, Feleségnek és Férjnek. Hisz a gyerekek 20-25 év múlva kirepülnek és a hátralévő életüket jó esetben együtt szeretné a házaspár leélni. Tehát én nem úgy fogalmaznék, h fontosabb a házastárs, hanem hogy ugyanolyan fontos minden fél a családban.

Nálunk is egyelőre a gyerek "diktál" - ha ő is éhes és mi is azok vagyunk, ő kap először pl és hasonló példák. Mindketten imádjuk, az életünket adnánk érte, de egymásért is. 2 éves, de már az elejétől odafigyeltünk arra, h a másikat ne hanyagoljuk el azért, mert született egy Csodánk - leginkább nekem kellett figyelnem ugye, mert főleg az elején 24 órás meló az anyaság. Viszont apukája mindenben segített/segít - felkelt visszaaltatni, pelenkázta, fürdeti, játszik vele munka után mindig, enni ad neki, és mellette még a házimunkába is besegít, ha úgy adódik. Szóval, lehet h szerencsés vagyok (biztos is), mert ilyen férj mellett nem nehéz odafigyelni arra, h ő is van nekem...

2011. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Én először is azt gondolom, hogy ahol még nincs gyerek, csak férj és feleség, Ők még nem család.

Másodszor, a gyerekem, a férjem és én egyenlőek vagyunk családon belül, de ha választani kéne bármilyen okból a gyerek vagy a férj között, gondolkodás nélkül a gyermekemet választanám.

2011. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk sajnos úgy alakult, hogy amikor megszületett a babánk, valahogy rám maradt mindig (eleinte rendben is volt ez így), de már egy éves, és még mindig csak én foglalkozok vele, plusz a háztartás, hivatalos dolgok, és minden ami csak egy családi házban van. A párom meg ha nem dolgozik,csak úgy van. Estére felhergelem magam, mikor már olyan fáradt vagyok, hogy menni nem tudok, aztán nem tudok elaludni. Szóval nálam a gyerek a legfontosabb, mert ő azért ad is valamit: sok-sok örömet és jó kedvet, szeretetet, ragaszkodást, és még sok mást, ami erőt ad, hogy elvégezzek minden feladatot.
2011. jan. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind három egyformán fontos!(2 gyerkőc van)Hiszen hiába nincs itthon Apa egész nap és rám szakad minden neki köszönhetjük hogy megvan mindenünk!Mikor hazajön megfürdik megvacsorázik és utána babázik és játszik a gyerekekkel!Jó nem járunk sehova én nem is igénylem mert örülök ha pihenhetek de elmondhatom azt hogy ha leis néznek hogy nekem ugyanolyan fontos a párom mint a gyerekeim mivel EGY CSALÁD ERRŐL SZÓL szerintem!
2011. jan. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!