Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden kis-és nagycsaládos...

Minden kis-és nagycsaládos érti az új adókedvezményes dolgokat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 18:37
 1/7 A kérdező kommentje:

nekünk nem minden világos ezügyben és sehol nem találjuk a választ a kérdéseinkre....

pl

ha a férjem tudja kihasználni az adómentességet de Én kapom a cs.pótlékot olyankor ez gondot okoz,át kel kérni az Ő nevére a cs.pótlékot?

kell leadni valami papirt a munkahelyen vagy automatikusan beszámitják a gyerekeket adószámitásnál?

illetve van még egy nem elhanyagolható kérdés:csak a normál bérekre vonatkozik az adókedvezmény?pl ha prémiumot kap azt ugyanugy meg fogják adóztatni mint eddig?

aki tudja a válaszokat vagy kicsit többet tud a dologról az kérem irja le amit csak tud.nagyon köszönöm!

2011. jan. 2. 18:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az adókedvezményt az veheti igénybe, akinek családi pótlékra jogosult gyermeke van. Vagyis mindegy melyikőtök kapja, mindketten igénybe vehetitek. Akkor is igényelheti a férjed, ha te kapod a pótlékot.

A munkáltatódnak kell majd küldenie nyilatkozatot, és azt kell majd kitölteni. Ha nem küldik, kérjétek.

A kedvezmény azt jelenti, hogy az adóalap csökkenthető 1-2 gyerek esetén gyerekenként 62500Ft-al. A prémium plusz bevétel, megemeli az adóalapot, de csökkenteni nem lehet ennél többel, vagyis az adózik tovább.


Úgy képzeld el, hogy pl. van két gyerek, a férjed bruttója 100 000. Ez az adóalap. Ez 2*62500-al csökkenthető, vagyis nem teljesen tudjátok kihasználni. Ha kap 30 ezer prémiumot, akkor 130000 lesz, ez csökkenthető 125000-el, marad 5000, ami után meg kell fizetni az szja-t.

2011. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 gyermekünk van,úgyhogy elvileg teljesen igénybe tudjuk majd venni a kedvezményt.de a prémiumot eddig is máshogy adóztatták,azért gondoltam hogy arra nem fog vonatkozni a kedvezmény,de örülök neki ha tényleg arra is vonatkozni fog.
2011. jan. 2. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, így értem:)

Mivel a prémium is szja köteles, így az szja kedvezmény is vonatkozik rá. De már egysávos az szja, így a prémium sem fog tudni másként adózni:)

2011. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2011. jan. 2. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj de kedves a válaszoló bocsánat hogy offolok de eddig én se értettem de most megvilágosodtam!!! Köszönöm!!!!
2011. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 3 gyereketek van, akkor egyébként a családit folyósitó szerv küld majd nektek papirt, amit ki kell tölteni és a papirból ki fog derülni, de szerintem a munkahelyen kell majd leadni.

A teljes jövedelméből csökkenthető az adóalap, tehát elvileg a párod innentől nem fizet adót, ha nem éri el a bére a bruttó 625.000 Ft körüli összeget, ami 3 gyereknél a teljes adókedvezmény határa.

Mindegy, ki kapja a csp-t, a szülők bármelyike igénybe veheti, sőt ha a párod nem használja ki teljesen, akkor a maradék összeg erejéig te se adózol (gyesből, gyedből).

2011. jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!