Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adókedvezményes kérdés szintén...

Adókedvezményes kérdés szintén? Most hogy is van ez?

Figyelt kérdés
most olvastam egy kérést itt, és támadt nekem is. én gyesen, férjem melózik, nekem azt mondták h csak 3 gyerek után jár az adókedvezmény. nekünk juniban született. akkor most mi is igényelhetjük? férjem kb 70et kap. ő igénylelje? mint írtam én gyesen vagyok.vagy akkor most hogy is van ez? :)
2011. jan. 11. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tavaly még úgy volt, hogy 3 gyerek után járt, idén januártól gyerekenként jár. január végéig lehet igényelni, szerintem a férjed igényelje :)
2011. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1 gyerekre is jár az adókedvezmény 10000 Ft.

A többiben nem tudok segíteni,mert még nekem is magas.

1 gyerekes anyuka

2011. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A gyesből nem vonnak adóelőleget, adókedvezményt így nem vehetsz igénybe. A férjed viszont igen.
2011. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak a férjed tudja igényelni, hiszen a gyesből nem vonnak szja-t, így nincs is miből levonni a gyerekek után járó szja kedvezményt. Ez idén jan. 1-től van. Viszont ha csak 70eFt-ot keres a párod, nem tudjátok a teljes összeget kihasználni. Ha jól számolom br. 94 körül kaphat, ez után durván 19eFt az szja, összességében (az adójóváírást figyelembe véve) 7eFt-tal fog többet kapni, ha ő igényli a családi kedvezményt.

Tavaly még csak a 3 gyerek után járt, havi 4eFt/gyerek. Ezt már a harmadik gyerkőc 91. napos magzati korától lehetett igényelni. Igényeltétek? Ha nem tettétek meg, az adóbevallás készítésénél figyeljetek erre.

2011. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ezt hol lehet igényelni?hova kellene beküldeni milyen papírt? nekünk aza 7e forint is jól jön...nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!!!még ennyi segítséget kérnék :)
2011. jan. 11. 14:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Az apeh honlapján fent van a nyilatkozat, de a férjed is fog kapni a munkáltatójától:

[link]


Ezt ki kell tölteni, ha van neked munkáltatód akkor velük is alá kell íratni és a férjed munkáltatójához leadni. Ha még jan 20 előtt meg tudod tenni, akkor elméletileg februárban már a nagyobb összeget fogja kapni a férjed.

De még egyszer leírom: amit én számoltam, az a br. 94eFt-os jövedelemre vonatkozik. Jó lenne tudni, hogy mennyi a férjed bruttója.

2011. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én most GYED-en vagyok, nálunk is a férjem igényelte, 1 gyermekünk van. Igen, minél hamarabb járjatok utána, nehogy kifussatok az időből.
2011. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
91 férjem azt mondja, és már intézzük :) átküldtem a linket a férjem munkahelyére mert kérték. mégegyszer nagyon szépen köszön!!!!!!!!
2011. jan. 11. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:
br 91eFt-os fizetésnél 6391 Ft.
2011. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 11. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!