Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elküldtem a pályázatomat pár...

Elküldtem a pályázatomat pár munkahelyre, mit tennétek a helyemben ha felhívnak valamelyik cégtől? Két éves kisgyerekkel vagyok itthon. (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha csöng a telefon ezerrel kiabálja hogy "Apa! Apa!" (függetlenül attól hogy ki hívott), hisztizik és megpróbálja minden erejével megszerezni a készüléket. Üldöz, csimpaszkodik belém, kicsavarja a kezemből, közben persze sír, kiabál. Ha megszerezte huss, elszalad vele és nem adja vissza csak újabb hiszti árán. Szóval esélytelen, hogy ha hívnak egy cégtől én mosolyogva felveszem és kedvesen elcsevegünk egymással, majd időpontot egyeztetünk. Az jutott eszembe, hogy nem veszem fel a telefont, majd visszahívom a számot ha alszik a gyerekem. Bár kicsit cikinek érzem nem fölvenni, főleg ha esetleg többször is hívnak. Vagy pl. kiszaladok a kertbe, bár elég hideg van és a gyerekem kiabálása szerintem oda is elhallatszik, plusz ugye a futkosás, elég kínos. Nincs semmi más épkézláb ötletem :( Minden ötletetek, tapasztalatotok érdekelne, előre is köszönöm!
2011. jan. 2. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Neveld meg a gyereked. Ha nem veszed fel, majd behívnak mást interjúzni, nem fognak arra várni, hogy te visszahívd őket, vagy elaludjon a gyereked.
2011. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű... Nem tudsz neki adni egy "sajátot" játékból? Egy régi telót, amit már nem használtok? És elmagyarázni, hogy a tiédhez semmiképp ne nyúljon innentől? Egy másik szoba, ahova bezárkózhatsz, addig berakni a kiságyába vagy járókába, hogy ne tegyen kárt semmiben, amig beszélsz? Gyakorolni, hogy beszélsz valakivel (úgy teszel), és birja ki, hogy nem veheti el tőled?
2011. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
El szeretnéd titkolni, hogy gyermeked van?
2011. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Csernus nem gyermekorvos......
2011. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is ez van, bárkivel beszélek, azonnal jön, hogy "kihangosítjuk" vagy "te is beszélsz".. :) És általában el is veszi, és cseveg az illetővel.


Ha nagyon fontos, és nem adom neki át a telefont (ma pld. ilyen volt, a sógornőm hívott a kórházból, ahol fekszenek a kislányával) és mindenképp hallani akartam, hogy mi van velük, addig a gyereket átkísértem a szobájába (persze ordított) és próbáltam lekötni, de nem sikerült. Idegességemben (mert a kórházban amúgy életveszélyben volt a pici épp) bezártam az enyémet a szobájába, és láss csodát, kis hiszti után talált egy játékot, amivel elmélyülten játszani kezdett :) De nem szívesen csinálnám meg még egyszer.


A majd visszahívom nem jó ötlet sztem. Azt kéne csinálni, hogy ha épp ébren van a gyerek, akkor udvariasan mondd a telefonba, hogy "elnézést, most épp nem tudok beszélni, de visszahívhatnám tíz perc múlva?"

2011. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 71 és 76%-os. Próbáltatok már úgy beszélni telefonon (főleg komoly ügyben) hogy egy két éves ott ordít és randalírozik a lábad előtt? A munkáltató nem hiszem, hogy "díjazná", és nem feltétlenül azért, mert rosszindulatú, vagy nem szereti a gyerekeket, hanem azért, mert az emberi "psziché" egyszerűen ilyen... Ráírja majd az önéletrajzra, hogy NEM! (csak azért, mert nem tudott kényelmes helyzetben beszélni két mondatot a leendő dolgozójával).
2011. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, másik telefon nem működik, seperc alatt tudja hogy nem "igazi". Pont attól félek amit az 1. írt. De hogyan neveljem meg??? Konkrét ötlet???

Kedves 2. a gyakorlást megpróbálom, bár amilyen konok... de hátha, holnap ezzel kezdünk. Én is gondoltam a bezárásra, csak az is durva csatazajjal jár (ki akar ugye jönni...). Járóka, rácsos ágy már nincs, nagy már, azokból simán kimászott.


3.-nak: nem, de szeretnék 2 épkézláb mondatot váltani a személyzetissel. Szerintem a jó benyomáshoz ez fontos. Nem szórakozásból akarok újra munkába állni. Ha van konkrét ötleted azzal kapcs.ban amit kérdeztem szívesen veszem.


76%-os: ezen legalább jót nevettem, nem is lenne rossz ;D. Kár hogy amúgy nagyon is komoly a dolog :(

2011. jan. 2. 23:49
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Kedves és bölcs 81% os "anyuci"!

Mindenkit altatással iktatnál ki???


Egy valamiben egyetértünk, sajnos komoly hátrány álláskeresésnél a kisgyermek.

2011. jan. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

81%, sajnálom a sógornődéket, remélem minden rendben lesz!!!

És köszi hogy megvédtél az okostojásoktól ;))

2011. jan. 2. 23:53
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Menjetek dolgozni, "munkahelyről" legalább nyugodtan tudtok telefonálni.

Közben a gyermeknek is jobb, ha valaki más következetesen NEVELI.

2011. jan. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!