Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mást mondd a szívem és mást...

Mást mondd a szívem és mást az eszem. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves, úgy szeretnék megint terhes lenni, és szeretném, ha lenne kistesója.

DE...a cég, ahol férjem dolgozott csődbe ment miután megszültem,lenullázódtunk, most kezdünk gatyába rázódni ezért vagyunk vele úgy, hogy talán még várni kéne.Viszont kisfiunk 1,5 év alatt jött össze...olyan rossz belegondolni,hogy esetleg várunk, míg rendeződnek a dolgok, aztán kezdünk el próbálkozni, és esetleg megint kell várni egy csomót:(

Nincsenek illúzióim, a csőd előtt sem éltünk nagy lábon, nem is erre várok, csak hogy kicsit kiszámíthatóbb legyen férjem munkája....

Igazából csak arra vagyok kíváncsi volt/van-e valaki hasonló helyzetben, vagy csak nekem nehéz ez?


2011. nov. 2. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Én bevállalnám a helyetekben a babát, ahol egynek jut, ott kettőnek is. Gondolom minden dolgot tudna örökölni a nagyobb tesótól, és ha tudsz majd szoptatni akkor gyakorlatilag a kezdeteken szinte csak pelenkára kellene költeni. Addig pedig csak jobb lesz és rendeződnek az anyagi dolgok.
2011. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is bevállalnám a helyetekben.
2011. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Na, azért azzal nem értek egyet, hogy ahol egynek jut, ott kettőnek is...

Viszont ha minden ruhát elteszel, illetve babakocsit, pelenkázót stb, akkor tényleg csak pelus kell és tápszer esetleg (bár az sem olcsó)

Ha el kell azon gondolkodnom, hogy bírjuk-e majd anyagilag, akkor én nem vállalnám be.

(Mi 3 évig küzdöttünk a gyerekért, de még így sem vállalnám be a másodikat)

2011. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Várj még, inkább nevelj fel egy gyereket aránylag jólétben, minthogy kettővel nyomorogjatok... Ha ekkora a létbizonytalanság, az a hangulatodra is rányomja a bélyegét, amit viszont a gyerek is megérez. Még akkor hogy aggódnál, hogyha két gyerekért felelnél, nem csak egyért. Szerintem még várjatok, ha stabilizálódott a helyzetetek, még mindig lehet plusz gyereketek.
2011. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám, csak ha stabilizálódik az anyagi helyzet. Mondjuk nekem már elegem van a nyomorgásból, nagyon rányomja a mindennapjaimra ez a bélyegét. Bár én nem vagyok egy kimondottan gyermekmániás fajta, úgyhogy dönts belátásod szerint, ha Te már nagyon szeretnél megint babát, és nem nagyon zavar a létbizonytalanság, akkor sok boldogságot a 2.hoz....
2011. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is vártunk a lányomra, 3 évet. 15 hónapos lesz hétfőn, de már nekem is jár az eszem egy tesón...Én 50ezer gyedet kapok, meg a családit. A férjem reggel fél 7-kor elmegy, és este 9-kor ér haza...Ráadásul most szezon van, kb. 2 hónapig nincs szabadnapja...A lakásunk kicsi, a kicsimnek van szobája, mi a nappaliban alszunk. Mi kivárunk, próbálunk elköltözni, de hát, hitelt kapni erre a pénzre, ráadásul a férjem minimálbérre van bejelentve...Mindenkinek nehéz, aki ilyen helyzetben van, hidd el. De inkább várjatok egy kicsit, rendeződjetek, stabilizáljátok az anyagi helyzeteteket, aztán jöhet a következő baba.
2011. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. nov. 3. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!