Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van akkor most ez?...

Hogy is van akkor most ez? Van Tgyás, Gyed, Gyes. Én eddig így tudtam, hogy ilyen sorrendbe jön egymás után. Ebből a gyes folyositása kb.28e Ft 1 évig. A Tgyás+Gyed összesen 2 évig emeltebb pénzzel.

Figyelt kérdés
Tudja vki hogy változott akkor most ez? Mert a neten azt irják a gyes újra 3 év! A gyes? ami eddig 1 év volt és fikarcnyi összegű?
2011. jan. 5. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A Gyes eddig is 3 év volt, persze aki jogosult volt a Tgyas és Gyed-re, az csak a harmadik évben kérte a Gyes-t. Viszont akinek nem volt előtte munkaviszony az csak Gyes-t kapott 3 évig ez régen és most is így van.
2011. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Eddig 2 év volt a gyed,most már csak 1.
2011. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ill. nem csak a gyed,hanem a tgyás +gyed volt 2 év.
2011. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Gyed most 2 év, ha megvan hozzá a munkaviszony (min. 1 év kell azt hiszem), ha kevesebb, akkor arányosan a Gyed is kevesebb ideig jár. De szerintem nézz utánna az Magyar Államkincstár oldalán, mert esetleg valaki félretájékoztat - az a biztos!
2011. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Régen és most a legújabb az, hogy a gyerek 3 éves koráig kapj állambácsitól anyagi segítséget, azaz alanyi jogon, aki gyereket szül, annak a gyerek 3 éves koráig jár a gyes. Ez a huszonpárezer forint.

Viszont aki dolgozott (ergo adózott), annak emelt összegű juttatás jár, amit tgyásnak, gyednek neveznek. Ennek vannak feltételei (365 biztosítotti nap az elmúlt két évből, élő munkaszerződés - persze itt vannak könnyítések). A tgyás 168 napig jár, utána annyi ideig kapod a gyedet, amennyit az elmúlt két évben dolgoztál, de max. a gyerek két éves koráig. A harmadik évben mindenki egységesen gyest kap.

2011. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mostmár tisztul a dolog! Ezt a gyes dolgot nem értettem. Mert nekem hál'istennek meg van a munkaviszonyom, ezért 1 évre számoltak gyest! Igy számoltak: Tgyás+gyed:2évig, gyes:+1 évig.

De akkor melyik része változott meg 2011-től? Mert hogy nekem ezt 2010. augusztusába számolták így ki.

2011. jan. 6. 08:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Az változott, hogy visszaadták 3.-ik évre a gyest, de csak akkor ha mellette nem dolgozol, vagy max. 4 órában. Különben nem jár, ha rendesen visszamész dolgozni (régen járt akkor is.)

Meg azt szigorították, hogy legalább 1 év munkaviszonynak kell lenni, hogy kaphass gyed-et, régen fél év kellett.

2011. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 365 napos jogosultsági időt még 2010 év elején vezették be, ez nem újdonság.

A gyes mellett (ha elmúlt egy éves a baba), akkor heti 30 órát meg nem haladóan lehet dolgozni (ez 5 munkanap/hét esetén napi 6 órás munkavégzést tesz lehetővé).

2010 augusztusában még csak reménykedve számolhatták ezt így ki neked. Akkor ugyan már szó volt róla, hogy visszaállítják a 3. gyes-es évet, de dönteni csak 2010. decemberében döntött a parlament.

2011. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!