Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 éves gyereknek ugye írhat...

14 éves gyereknek ugye írhat fel központi idegrendszerre ható gyógyszert az orvos szülői beleegyezés nélkül?

Figyelt kérdés
Találtam két hete itthon vényköteles altatót, igazából már annyira fáradt voltam, hogy az sem érdekelt, hogy gyerekek nem szedhetik, az egyetlen dolog ami eltántorított volna az az lett volna, ha már lejárt a szavatossága. Egyszerűen nem tudjátok elképzelni milyen csodálatos érzés volt reggel arra a gondolatra ébredni, hogy végre nem úgy aludtam el, hogy a hajamat tépem az idegességtől, és éjjel felkelek minimum háromszor. De Anyunak hiába mesélem el ezeket, akinek mellesleg ápolónői diplomája van, egyszerűen nem ismeri be, hogy mekkora probléma, hogy iskola előtt 2-3 órát alszom, és még semmilyen koffeint nem ihatok. Egyszer vettem egy ilyen teljesen amatőr altatót 900 forintért, és értitek, ilyen vény nélkül kapható semmi volt, és elmondtam neki, hogy bevettem egyet és még az sem hatott, teljesen kiakadt. Aztán folyamatosan növeltem az adagokat, első sikerélményem az volt, hogy 6 darab után három órán belül elaludtam. Hurrá. Még az agykontrollos alváskontrollt is kipróbáltam, nem jött össze, befizettem a 18 ezer forintos tanfolyamra, és utána sem. És 'ma' is lefeküdtem este nyolckor, és az előbb fél kettőkor untam meg egy sötét szobában feküdni, mert az altatót nem akarom bevenni, mert nem gyerekeknek szánták. De már rohadtul elegem van, tönkreteszi ez az életem..
2011. aug. 1. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el a háziorvosodhoz és ő ír fel neked valamit. Nem vagy már annyira gyerek, hosszabb távon károsabb, ha nem tudod kipihenni magad.

Egyébként megértem milyen rossz, nekem is csak a bajom van az alvással.

2011. aug. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és persze, szerintem felírhat neked, amit ha van pénzed te magad is ki tudsz váltani, anyukádnak nem is feltétlenül kell megmondanod.
2011. aug. 1. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

14 éves kislány vagy, ne szedj altatót.

Nekem is volt ilyen időszakom, mikor még hajnali kettőkor is fenn voltam, idegeskedtem, h nem tudok aludni, aztán próbáltam lesz@rom üzemmódba kapcsolni. Mikor végre el tudtam érni, h semmi - de téll. semmi - ne érdekeljen, megoldódott a probléma.


Mozogsz eleget? Mert sokszor az is gond lehet, h nem fárasztod le magad eléggé. :)

2011. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem neked írt gyógyszereket szerintem ne szedegess, ha lehet, inkább tényleg az orvosodhoz fordulj ezzel a problémával. Vagy megközelítheted más úton a megoldást. Azon gondolkodj el, mi miatt vagy miért nem tudsz elaludni, mikor kezdődött ez a dolog, stb. Nekem is volt ilyen alvászavaros időszakom, és pont az érettséginél jött ki. Akkor kezdtem el gondolkodni, mi lehet a valódi baj, sikerült rájönnöm, és azóta elmúltak ezek az éjszakák.

Próbáld meg szerintem, nem veszítesz vele.

2011. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De én soha nem tudtam aludni. Költöztünk is egy párszor, de sehol, soha semmilyen körülmények között.
2011. aug. 1. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!