Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A házitej forralva mennyi...

A házitej forralva mennyi ideig adható a gyereknek? Meddig áll el?

Figyelt kérdés
És ha nem forralom? Lehetséges, hogy 2 nap alatt megromlik a műanyag flakonba. Hétfőn vettem. Szerda reggel forraltam, de már túrósodott :( Nem szabad műanyagba hagyni?

2011. nov. 1. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Felforralás nélkül eleve ne add a gyereknek minimum 3 év alatt.

de szerintem kb egy hétig forralva el kell állnia flakonban.

2011. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

A kérdésedre nem tudom a választ, de forralatlanul egyáltalán ne add!

És az előző válaszra reagálva: nem csak 3 éves korig, hanem felnőtt korban sem szabad a házitejet felforralás nélkül fogyasztani!

2011. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Nagymamáméknak voltak anno teheneik, mi is frissen ittuk a tejet, ahogy a tehénből kijött és semmi bajunk nem lett tőle, úgyhogy ez szerintem egyénfüggő, hogy felnőttkorban sem szabad forralatlanul... Gyereknek persze fel kell forralni
2011. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de azt hiszem nem megfelelően írtam le a kérdést. Szóval én azt akartam megtudni, hogy megveszem a háztól a tejet, hazamegyek, felforralom és utána meddig jó. Forralatlanul még én sem innám. Az a része a kérdésemnek meg arra vonatkozott, hogy normális e , hogy forralatlanul 2 nap alatt megromlik az állítólagos friss tej a műanyag flakonba.

:)

2011. nov. 1. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:

addig adhatod oda, amíg meg nem savanyodik, bár ha jobban belegondolok, megsavanyodva meg aludttej lesz belőle (ellentétben a bolt műtejjel), szerintem attól se lesz semmi baja

azért forralás nélkül én se adnám

2011. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem volt már olyan,hogy egy hétig volt műanyag flakonban a hűtőben és utánna forraltam fel semmi baja nem volt, de az tuti friss tej volt mivel apósom szarvamarha telepen dolgozik és ő hozta frissen a tejet.

De olyan is volt már,hogy felforralatm utánna egy hétig nem voltunk itthon, a tej ott állt addig a hűtőben felforralva, nem mertük már meginni úgy ezért megpróbáltam ,hogy fel lehet -e forralni, felfort így már megittuk.

Úgyhogy szerintem az a tej ami két nap alatt megromlott a műanyag flakonba már eleve sem volt friss tej,és azért romlott meg.

2011. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem megromlott, hanem megaludt:))teljesen normális!!!

Ha felforralod akkor addig add, míg meg nem savanyodik.Megkóstolod, érezni fogod.Szerintem kb 4-5 nap.

Viszont ha megalszik, ki ne dobd, hanem kezdd el forralni, tegyél bele búzadarát, cukrot, csipet sót, kíváló hamis túrógombóc lesz belőle:))

Én is szoktam venni ázitejet, kiöntöm egy edénybe, direkt megaltatom, nagyon fini ebéd lesz belőle 2 nap múlva:)))

2011. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet , hogy mégiscsak friss volt az a tej, csak gyorsabban megaludt. Hisz az egyik válaszoló azt írta neki 1 hétig is elállt forralatlanul és utána semmi baja nem volt. Most meg forraltam és apró szemcsék csapódtak a tetejére és a víz is kicsapódott.

Szóval hogy is van ez a búzadarás dolog. Konkrét mennyiségeket tudsz írni?

2011. nov. 1. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:

1 l tejhez 25 dkg búzadara, 4 ek cukor, csipet só.Összeforralni, hagyni hülni, gombócokat formálni.Kis zsemlemorzsát szárazon lepirítani, bele kis cukor, ezzel összepirítani, beletenni kis vajat, addig kevergetni míg megolvad, összeáll.Ebbe behempergetni a gombócokta, cukros tejföllel tálalni...hmm:))


Nem tudom innen megállapítani, hogy a te tejed milyen, de nekem egész sűrű mikor megalszik, szétválik a föle, meg az aludtej.Ezt így ahogy van szoktam megcsinálni.

Ha viszont büdös, érezhetpen istálló szagú a tej forralás közben meg utána is,a kkor rossz.Az viszont normális, ha savanykás az illata.

Remélem érthetően írtam le:))

2011. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kecsketejet vettem. Eleinte nem forraltam fel az egészet. Így csak pár napig (3-4)állt el, utána már nem mertem adni.

Később felforraltam az egészet, úgy 5-6 napig is jó volt.

Műanyag flakonban tároltam.

2011. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!