Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előny vagy hátrány lenne a...

Előny vagy hátrány lenne a gyermekemnek ha televízió nélküli háztartásban nőne fel?

Figyelt kérdés
Számítógép lenne, televízió nem.
2011. jan. 8. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem.ha igy no fel ezt szokja meg.max ha elmentek valahova nem lehet elrangatni a tv elol.

nekunk az unokatesmeknak nem volt szamitogepe,ha ideertek idekereckedett es el se mozdult mig haza nem mentek.


Nincs v tek,vagy a gyerek miatt akartok megszabadulni tolle?


(el sem tudom tv nelkul kepzelni az eletem)

2011. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Arany középút. TV-be is sok jó músor van pl dokucsatornák.

Nem értem ezt a nincs tv otthon divatot, nem kell nézni ami nem jó, de a hasznos műsorokkal semmi baj.

Vagy egy jó filmmel.

Amit nagyon tiltasz, az a visszájára sül el.

És számítógép semmivel sem jobb, sőt.....

2011. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


nekünk sincs tv-nk, de számítógép az van. A lányom másfél éves, ha napközben jól viselkedik, akkor este fürdés után nézünk egy fél órát Micimackót a gépen. Amíg Ő nézi, addig el tudom pakolni a tiszta ruhákat a szobákba :)

Szerintem hasznos, ha nem viszik túlzásba!

2011. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bánom, ha tv-zik, számítógépezik egy gyerek, ha mellette van más elfoglaltsága is, leginkább friss levegőn. Azt nem szeretném, ha oviban, suliban beszélgetnek a gyerekek egy meséről, játékról, az én fiam meg hozzá se tud szólni. Amíg egészséges érdeklődésről beszélünk, addig nincs baj, csak ha ez tölti ki az egész napját, na az a gond! Van olyan kisfiú a rokonságomban, akit ha elküldenek a számítógép elől, egyszerűen képtelen máshogy feltalálni magát, agresszív, és mindenkivel bunkoskódik, meg káromkodik. Na ez egy csúnya véglet, de ez már tényleg gond.
2011. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy korábban is írta valaki, az arany középút a jó megoldás. A tv-t is néző gyerekek szókincse sokkal gyorsabban gyarapodhat, hiszen esetleg olyan műsorokat is megnéz (gondolok itt az ismeretterjesztő műsorokra), amikről a szülőnek nem jut eszébe mesélni vagy más szavakkal mondja el. Persze a tvnézést egészséges korlátok közé kell szorítani.

Az internettel az a baj, hogy ott egészen pici korban csak a szülő által választott mesék/oldalak kerülnek megtekintésre. Pici az esélye, hogy olyan oldalra navigáltok, amit te nem tartasz fontosnak, de az ő érdeklődését felkelti.

2011. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat, válogatás nélkül megy a tv - akkor előny, ha nincs. Ha előre ki vannak választva a műsorok, és csak max. napi fél- egy órát nézi (vagy megegyezés szerint, de azt betartva), akkor nem káros a tv, sőt hasznos is lehet, nagyon sok jó gyerekműsor van, tanító jellegű.


Akkor káros, ha elveszi a helyet a könyvből vagy fejből való meséléstől, közös bohóckodásoktól etc, ha azért van lerakva elé a gyerek, hogy nyugton legyen és elfoglalja magát valamivel, jobb híján.

A gyerekeknek szüksége van arra, hogy elképzeljék (tehát közben ne lássák) a mesét, ez más jellegűen fejleszti a gondolkodást, képi világot, képzeletalkotást, mintha készen kapja a mesékkel a képet is.

2011. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az arany középút megoldás lenne a jó. Pl volt egy osztálytársam általánosban, akiknek nem volt tv-jük, mert a szülei azt mondták felesleges. Mi lett az eredmény? A lány ahányszor tv közelébe került (pl átjött hozzám, vagy osztálykirándulás) rögtön lecövekelt, és nem lehetett semmivel sem kirobbantani onnan. Órákig képes volt nézni a vacak tv shoppos műsorokat. Megkérdeztük mi olyan jó és érdekes benne. Az volt a válasz, h azért jó, mert otthon nem láthat ilyet.

Azért persze az sem jó, ha a gyerek egész nap a tv előtt ül, kvázi az neveli fel. De kellő odafigyeléssel nem lehet gond szerintem. Pl ne az legyen az első ha hazaér az óvodából/iskolából, h bekapcsolja a tv-t. De ha olyan műsor megy, ami érdekli, valami dokumentumfilm, hírek, vagy csak egy mezei vígjáték, legyen lehetősége megnézni.

Ugyebár az sem jó, ha burokban nő fel az a gyerek.

2011. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! És ha elzárod a tvtől, a bölcsiben, oviban ő lesz a kis tudatlan, aki még sosem hallott mondjuk Bobról, az építőmesterről, Samről a tűzoltóról stb.
2011. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hátrány. Inkább legyen tévé, de kódold le.

Nekem nincs gyerekem, és tévém sincs. Alapvetően nem hiányzik. De néha felnőtt fejjel is jó lenne csak leülni elé és megnézni valamit.

Karácsonykor a párom dolgozott, így a szüleimmel voltam. Őszintén ott is olyan furcsa volt, hogy van tévé, csak leültem és néztem. Mindegy, mit. Leginkább olyan műsorokat, amiket eszembe sem jutna gépre letölteni, de ha már ment a tévében, megnéztem és tetszett.

A gyerekednek semmi baja nem lesz, ha például néz rajta mesét. Ma is vannak nagyon aranyos, szép, nevelő mesék. És tudni fogja, miről beszélgetnek a többiek az oviban.


Nem jó a túlzott tévézés, de ne ess át a ló túlsó oldalára!

2011. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem hátrány, a TV lehet nagyon hasznos ha jól használod, ugyanúgy mint az internet, de akár a könyveket is ide lehet sorolni.

Egy csomó mindent nem ismer meg nélküle, ami hátráltatja majd az oviban a beilleszkedésben az iskolában, kevésbé lesz tájékozott.

A lényeg az, hogy te legyél a "távirányító ura" így nem néz olyat ami nem neki való, vagy nem való senkinek.

2011. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!