Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszerek legyenek...

Milyen gyógyszerek legyenek feltétlenül a házi patikában? 11 hónapos a kislányom.

Figyelt kérdés

Fájdalom- és lázcsillapításra-: panadol baby, nurofen.

Meghűlésre, megfázásra külsőleg a Kinder luuf balzsam, sterimar orrspray, de hányásra, hasmenésre, köhögésre(Dr. Theiss Lándzsás útifű), csípésre..... stb. mi legyen még feltétlenül itthon???


2011. jan. 9. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:

ami nekünk sűrűn kellett: lázcsillapító (nurofen, és kúp formában), hányás csillapító kúp, görcsoldó (espumisan), normaflor, calcimusc, köhögés csillapító, köptető, székletfogó (por, folyadék, vagy üdítőben a sárgarépás)

Popsikenőcsből nekem 3 fajta volt, mert nem minden alkalommal volt jó az egyik-másik. Hol a gyógyszertári gyenge változat, hola gyógyszertári speciális (iszonyú büdös, de sűrű állagú volt nagyon erős bepirosodásra), sudokrem, bepanten.

Ami a legfontosabb, baleset történne: sebkötöző, géz, jód, sebhintőpor....

2011. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk lázcsillapításra még kúp is van amit felír az orvos kortól függúen.

Hányásra szintén irattam fel kúpot.

Hamenésre van itthon hasfogó por.

Köhögésre sinecod (éjszakára) de azzal úgyis mindig doki.

Csípésre:fenistil kenőcs.

Calsciumusc nátha esetére + csipés utáni allergiás reakcióra

bepanthen plus, azt a táskámban is hordom, ha nem itthon éri csúnya seb, horzsolás.

Seb esetére még van betadine oldat + sebkötözők.

Nekünk még van elocomos kréma, ha ekcémás lesz, nagyon érzékeny a bőre.

Popsikrém, ami beválik, az mindenkinek más.

Probinul vagy normaflore, de valamelyik mindig van, nekünk igaz az előző vált be.

Normolyt is van, mert az én gyerekem nem hajlandó sem enni sem inni ha lázas.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, még lehet valami, akkor írom.

2011. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem van Nurophen, van tengerisós orrspré, van rendes orcsepp korának megfelelően, van lázmérő, orrszívó, azon kívül nem sok minden, csak ami épp marad abból, amit kapott. (pl fenistil csepp)

Van viszont mindig itthon FLP-s aloe vera first spré, ami szinte mindenre jó.

2011. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ket 2 ev alatti gyermekem van, ami mindig van itthon


- nurofen szirup, azert szirup mert az a nagyobbnak is be tudom adni, a kupot mar nem engedi, germicid kup ugyan van itthon egy dobozzal miota a pici megszuletett, de azota sem hasznaltuk


- orrdugulasra sterimar es orrszivo


- megfazasra mentolos kenegetos balzsam (nem az, amit te irtal, de hasonlo). Kohogescsillapito azert nincs, mert nem latom ertelmet, hogy legyen, mas kell hurutos, mas szarazkohogesre, raadasul ha egyszer meg van bontva, akkor nem sokaig all el, ezert inkabb ha szukseg van ra, akkor veszek.


- normaflore is van itthon, ez enyhe hasmenesre is jo, vagy antibiotikumos kezeles mellett, bar utobbira meg csak egyszer volt szukseg


- eros hasmenesre smecta por


- fogzasra chamomilla homeos bogyo

2011. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés és a válaszok!

Fogzásra még: Dentinox, Dologél, Panadol szirup

cebion csepp

cseresznyemag párna is jól jöhet még

2011. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mellkaskenőcsként NE a kinder luuf, hanem a Baby luuf legyen!

Nálunk amik vannak:

-Panadol szirup, Nurofen kúp

- orvos által felírt lázcsill. kúp, merthát az erősebb mint a vény nélküliek

- calcimusc ampulla és Calci kid

- Fenistil csepp

- Hustensaft köhögésre

- Baby luuf balzsam

- sterimar

- orrszívó porszívóhoz

- stodal

- többféle popsikrém, mindegyik másra jó

- hasmenésre semmi, mert ha vírus, akkor nem kell megfogni, ha nem vírus, akkor meg banán, répa, krumpli

- itókák, mert betegség esetén muszáj a folyadék és olyankor a vizet nem nagyon isszák

- sinlac ( betegség esetén hígra csinálom, jó a vitamintartalma és a folyadéktartalma miatt)

- cebion csepp


hirtelen ennyi jutott eszembe, bár nem hiszem hogy van még más is, nem vagyunk gyógyszerpártiak

2011. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nagyjából ezek vannak, plusz van még:

- Fenistil gél,

- szúnyog- és kullancsriasztó spray (mi ezeket most a gyógyszeres dobozban tároljuk),

- Arnica Montana homeós bogyó sérülésekre,

- Bepanthen Plus krém horzsolásokra,

- Normaflore,

- Sinupret cseppek,

- Euphorbium orrspray.

2011. jan. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Csak megakadt a szemem a neveden, mert én is Hencsi vagyok, és szintén babás anyuka.:))

Kedves Kérdező!

A Kisfiam is épp 11 hós, nekünk "csupán" a következő jolly jokereink vannak:

- nurofen narancsos szirup lázra (azonnal levitte a lázát, a kúpra nem is volt szükség)

- physiomer baby tengervizes orrspray és porszívós orrszívó megfázásra

- vigantol, cebion csepp (megelőzésre)

- kamilla tea borogatásra

- chamomilla homeós bogyó fogzásra (eddig 2x használtam, nem sokat ért)

A Calcimusc tényleg jó még megfázásra?

2011. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és Protexin baby Normaflore helyett, a dokinőnk szerint több benne a jótékony baci.
2011. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Akkor,

Fájdalom- és láz csillapításra: Panadol baby és nurofen baby (epres mindkettő), de van itthon még germicid c kúp is, mert oltások után ezt ajánlotta a védőnő. De nekem humánusabb a szuszpenziós.

Fogzásra: is jó a nurofen és a panadol szirup, de van itthon Gengigél baby is, de nem sokat használt eddig.

Meghűlésre, megfázásra: kölsőleg a Baby luuf balzsam, sterimar orrspray, orrszívó porszívó van nekünk.

Köhögésre: a Dr. Theiss Lándzsás útifű köhögés elleni szirup, ami nagyon jó és használt nekünk, és az inhalálás sóval.

Antibiotikumos kezelés során és szorulás esetén: Protexin

Csípésre: fenistil gél

Bőr enyhe sérüléseire: bepanthen plus kenőcs

Popsira: sudokrém és bepanthen

De csípésre, leégett bőrre, viszketésre is jó még az Aloe First.

2011. jan. 11. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!