Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED kérdés. Kisfiammal...

GYED kérdés. Kisfiammal itthon vagyok gyesen 2011. 09.21-ig, várondós vagyok, szülés várható időpontja 2011. 08. 02, következő lenne a kérdés?

Figyelt kérdés
Amíg szülök gyesen leszek az kb 7 hónap ,kitudnám-e venni a szabikat és gyesen lennék még?olyan infót is kaptam hogy március előtt vegyem ki a szabikat mert kapnék gyest és nem kell le mondani ,de ha március után veszem ki akkor már le kell mondani a gyest.
2011. jan. 9. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, gyes mellett az dolgozhat március 31-ig, aki már dec. 31-én is dolgozott. Tehát te gyes mellett nem tudod kivenni a szabikat, arra az időre le kell mondani a gyesról.
2011. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. jan. 9. 23:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kiveheted a szabikat és mellette jár a gyes.Inkább kérdezd meg a Mák-ba.
2011. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi volt a bejelentett béred? mondd le a gyest, és menj el táppénzre. Akkor a 25 e nél gondolom többet kapnál.
2011. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló írta helyesen, ezt a levelet múlt hét pénteken kaptam a magyar államkincstár központi ügyfélszolgálati osztályától, saját megkeresésemre:


A 2011. január 01-től hatályos jogszabályok értelmében a gyermekgondozási segélyben részesül~o személy - ide nem értve a nagyszül~ot, továbbá a kiskorú szül~o gyermekének gyámját - keres~o tevékenységet

o a gyermek egyéves koráig nem folytathat,

o a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó id~otartamban folytathat, vagy id~okorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik,

o a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek egyéves kora után id~okorlátozás nélkül folytathat,

o ikergyermekek esetében a gyermekek egyéves kora után id~okorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy a gyermekgondozási segélyben részesül~o személy ikrek esetében egy gyermek után jogosult a gyermekgondozási segélyre.

o a kiskorú szülő gyermekének gyermekgondozási segélyben részesülő gyámja időkorlátozás nélkül folytathat keresőtevékenységet.

A 2010. december 31-én keres~o tevékenységet folytató, gyermekgondozási segélyben részesül~o személy a gyermekgondozási segély folyósítása mellett keres~o tevékenységet a 2010. december 31-én hatályos rendelkezéseknek megfelel~oen (a gyermek egy éves korát követően időkorlátozás nélkül) 2011. március 31-éig folytathat.

a hatáűlyos jogszabályok értelmében nem jár gyermekgondozási segély annak a személynek aki táppénzben részesül, kivéve a gyermekgondozási segély folyósítása mellett végzett kereső tevé-kenység után járó táppénzt. Ennek alapján amennyiben Ön a gyermekgondozási segély melletti keresőtevékenysége alapján veszi igénybe a táppénzt a gyermekgondozási segély megilleti, egyéb esetben a gyermekgondozási segély megszüntetését kell kérnie.


Ennek értelmében, csak abban az esetben tudod kivenni a szabikat, ha a munkaszerződésedet heti 40 óra helyett módosítjátok heti 30 órára, de az majd a későbbiek során nem túl nyereséges üzlet. (tgyás, gyed)


Különben a www.allamkincstar.gov.hu oldalon tudsz írásos tájékoztatást kérni e-mail-ben a Kincstártól, és semmiféle következménnyel nem jár.


Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2011. jan. 11. 17:24
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanebben vagyok, nehogy táppénzre menj!Lerontja a gyed alapját. Én is gyesen vagyok, márc.tól töltöm a szabikat utána tgys szülés előtt 28nappal.

Júl.02-re vagyok kiírva.

A szabijaim lesznek a gyed alapja mivel csak azok a bérezett napjaim lesznek.

Ha táppénzre mész akkor az első 15nap betegszabid lesz a az alapja a gyednek, ami nagyon kevés.

Ha szabikat veszel ki és utána táppénz akkor is ott van az a 15 nap betegszabi ami lerontja az átlagot.

A táppénz nem lehet alapja a gyed-nek de a betegszabi is olyan kevés...az pedig alapja.

Tehát a jó döntés elvileg ahogy én kinyomoztam és csinálom, hogy gyes aztán ha kiadják akkor felgyűlt szabik majd 28 nappal szülés előtt megigényled a tgyst és szülés után folytatod majd gyed.

Én erre jutottam ebben a hatalmas káoszban!!

2011. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Még vmi, a gyest sajnos le kell mondani a szabi letöltéstől kezdve...vagy a férjed megigényli ha esetleg heti 30 órában dolgozik.
2011. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszi.
2011. jan. 13. 22:46
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!azt szeretném megkérdezni , Tgyás ha 28 nappal szülés előtt megigénylem abba benne van a szombat és a vasárnap is ugye?
2011. jan. 15. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!