Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed, gyes hogy is van ez?...

Gyed, gyes hogy is van ez? Melyik van először és kik kaphatják, mennyi munka viszony kell hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

TFYÁs, GYED, GYES a sorrend.

A tgyáshoz és gyedhez min. 365 np munkaviszony kell, a gyeshez nem kell semmi, alanyi jogon jár.

2011. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Folyamatos 1 év munka viszonynak kell lenni?
2011. jan. 10. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ÉN úgy tudom, hogy a szülést megelőző két évben kell meglennie a 365 napnak!
2011. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell, hogy folyamatos legyen, az a lényeg, hogy az igénylést megelőző kettő évből legyen min. 365 biztosítotti napod. Ekkor jogosult vagy tgyásra (168 nap), majd gyedre, annyi időre, amennyit ebben a két évben biztosításban töltöttél, max. a gyerek 2. életévéig. Vagyis ha 370 biztosítotti napod van, akkor csak 370 napig kapsz gyedet, utána a maradék időben gyest.

2011. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mág csak annyi kiegészités, hogy az IGÉNYLÉSKOR biztositottnak kell lenned.
2011. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekérdezek!!

Nálam meg van a 365nap, de most munkanélkülin vagyok ami február 12-vel jár le én pedig február 16-ra vagyok kiírva :) akkor ilyenkor mi is van, mielőtt megszünne előtte elkezdhetem az igényénylést vagy megszűnik és akkor se gytás se gyed nem jár???

2011. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell igényléskor biztosítottnak lenni, bizonyos esetekben jár akkor is, ha nincs élő munkaviszony.


Kedves utolsó!

Gondolom álláskeresési járadékot kapsz. Akkor leszel jogosult tgyásra és gyedre is, ha a szülés előtt 28 nappal megigényled a tgyást, az álláskeresési járadék szüneteltetésével. Amikor lejárt a tgyás, menj vissza pár napra járadékra, majd szüneteltetve igényelj gyedet. Csak ebben az esetben jár mindkettő. Ha hagyod, hogy lejárjon, akkor csak passzív jogon kaphatsz tgyást, de akkor gyedet semmilyen jogon nem kapsz.

2011. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16:03-as vagyok!! Köszönöm, hogy válaszoltál, pont a héten kell menjek a munkaügyre csütörtökön, tehát most mikor megyek egyből igényelhetem is a tgyás-t??
2011. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jan. 19-i dátummal tudod legkorábban megigényelni.
2011. jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, jan 19-el igényeld meg és RÖGTÖN függeszd fel az álláskeresésit, mert különben nem marad a GYED igényléshez!!!

Akkor járni fog neked minden, de csak akkor!

2011. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!