Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves munka viszony...

Másfél éves munka viszony után mennyi gyes, gyed járna? (dec 31-én járt le a szerződésem).

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom 2010.12.31-ről van szó. Azóta nem írtad, hogy van-e bejelentett munkaviszonyod, vagy milyen jogviszonyod van. Ha van 180 nap igazolt munkaviszonyod, akkor TGYÁS-ra (terhességi gyermekágyi segély) vagy jogosult, ami a megelőző évi béred 70%-a. Ezt 6 hónapig kapod, max. a szülés várható ideje előtt 1 hónappal kezdheted meg. Ha a 6 hónap TGYÁS letelik, GYED-et kapsz, ez a béred 70%-a, max. 102 ezer forint körüli összeg. Ez jár a baba 2 éves koráig, utána sajnos csak GYES van, az fix összeg 28.500,-Ft.
2011. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2009.07.01-el kezdtem és 2010.12.31-én járt le a szerződésem.Nincs bejelentett munkaviszonyom sajnos.
2011. márc. 2. 07:57
 3/3 anonim ***** válasza:

A 180 nap már vagy 1,5 éve 365...


Kevés az adat a korrekt válaszhoz.


Ennyi az össz bejelentett munkád? Ha igen, akkor amíg el nem helyezkedsz, nem leszel tgyásra, gyedre jogosult.


Ha az elmúlt 4 évből van min 365 napod, akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra, öt munkában töltött nap után kapsz egy járadékos napot, max. 270 napig jár. Ha ez idő alatt szülsz, akkor mehetsz tgyásra, gyedre. Ha lejár és még nem szültél, akkor ha 42 napon belül vagy, tgyást kapsz, gyedet nem.

2011. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!