Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan munkákat,...

Mondanátok olyan munkákat, ami mellett gyerekekre is lenne időm?

Figyelt kérdés
fontos szempont nekem a pályaválasztásban, h olyan munkám legyen, ami mellett a gyerekeimre is lenne időm, tehát nem reggel 7től este 7ig robotolni, szeretném ha lehetnék velük is sokat, és nem csak évi pár napban a szabadságkor látnák az anyjukat. Mint pl egy tanár, de az éppen nem szeretnék lenni :) Ötletek?
2011. jan. 11. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hm, pedig csak a tanár jutott eszembe :) Mivel nekem a szüleim is tanárok, így jó volt, hogy amikor nekem szünet volt, akkor nekik is. De azért ennek is vannak hátrányai, pl. egy tanár sokszor nem tud elmenni az ilyen iskolai ünnepélyekre, mivel neki a saját iskolájában kell ugyan ezeken részt vennie, vagy ha a gyerek beteg, akkor nehezen oldja meg, hogy otthon maradhasson vele, hiszen akkor mindenképp helyettes kell az ő óráira.


Nekem van már gyerekem, 3 éves, viszont én még tanulok, és olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy a vágyaim a hivatásommal kapcsolatban nagyjából megfelelnek annak, hogy talán lehet majd olyan munkám, ami a családdal is jól összefér, mivel szociális munkás leszek. Ismerek olyanokat, akik már dolgoznak, és a többségük a normál munkaidőben végzi a munkáját, reggel bemegy, délután végez, némelyiknek pedig elég kötetlen a munkaideje, megesik, hogy nap közben jut ideje a saját elintéznivalójára is. A szabadság más kérdés, azt a törvény határozza meg, hogy mennyi jár, nem annyira a munkától függ, hanem hogy ki milyen régóta dolgozik az adott helyen. Bár van egy olyan érzésem, hogy te nem pont ilyen munkára vágysz :)


De azt is jó lenne tudni, hogy mi érdekel, mihez van érzéked, mert hiába mondom, hogy legyél ez vagy az, ha ahhoz te nem igazán értesz, vagy nem is érdekel. Iskolába jársz még? Mit tanultál eddig? Miből vagy jó?

2011. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Nyelvekből vagyok jó, és szeretek szervezkedni, a problémamegoldás az erősségem. Most kéne egyetemet választanom

2011. jan. 11. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:
En pl irodaban dolgozom a mernoksegen ahol rugalmas a munkaidom (nem vagyok mernok es nincs egyetemem csak egy excel tanfolyamot kellett elvegeznem mert ebben keszitek nekik keszitek jelenteseket, grafikonokat...) es van olyan resze a munkamnak amit itthonrol is el tudok vegezni ha rakapcsolodom a rendszerre. Kaptam a cegtol egy laptop-ot es ezzel dolgozom itthonrol amikor nem vagyok az irodaba. A munkaidomnek az a lenyege, hogy legyen meg a heti 37 oram ledolgozva. Ugy ozstom be ahogy en akarom es alltalaban ugy csinallom, hogy sok ido jusson a csaladomra. Mar lassan 5 eve ez a munkam, 1 evet voltam itthon a babammal. A bolcsi reggel 9:30-tol van 14:30-ig mert en tudom vinni a ferjem meg hozza. 1 nap jo sokaig dolgozom es rahuzok akkar 13 orat is egyhuzamba. Ilyenkor apa elvan a babaval. Jot is tesz nekik ez a kozos ido. A tobb napon meg mar en is 16 orakor otthon vagyok veluk. Nyaron ez nagyon jo, meg pancsolni is tudunk a kertben. :) Mivel reggel 9:30-ra viszem egyut tudunk reggelizni es ha jo ido van mokusokat is etetunk meg kacsakat a parkba a bolcsibe menet kozbe. En egy nagy multi cegnel dolgozom egyebkent. Itt eleg rugalmasak ilyen teren. Ha megvan a melo nem gond mikor jossz messz.
2011. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Óvónő:)


Napi 6 óra, hétvége szabad, szünetek.


Ott kell a problémamegoldó készség is, szervezkedni is kell. Ha pedig idegen nyelvű oviba mész, ott a nyelvet is tudod használni.

2011. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!