Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, ha 3óránként...

Mit tehetünk, ha 3óránként belázasodik a gyerek nurofen melle és még nem adható neki a kövi adag?

Figyelt kérdés

" Sok gyerekorvos régebben azt javasolta, hogy a szülők váltva adjanak a gyereknek paracetamol- és ibuprofen-tartalmú készítményt, de mára kiderült, hogy ez hosszútávon veszélyes lehet, ugyanis a két gyógyszer kombinációja vesekárosodáshoz vezethet.


Betegség esetén tehát mindvégig csak egyféle gyógyszerrel kezeld csemetédet, ha pedig éppen nincs szükséged a tablettákra, mint minden más gyógyszert, ezeket is tartsd biztonságosan elzárva, olyan helyen, ahol babák és gyerekek sem férhetnek hozzá"


mi a véleményetek erről?

mert h 3-4 óra múlva lázas újra, akkor nem adható neki újra nurofen...akkor, miről beszél, hogy egy félét használjunk? ha más mellé, akkor mit, ha vesegondot okozhat?


2011. jan. 12. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hütőfürdő
2011. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A hűtőfürdő tényleg jó, de a gyerek nagyon fogja utálni.

Ez a hosszú távon vesekárosodás elgondolkodtat. Te nem hosszú távon akarod adni neki a 2 féle hatóanyagot, hanem most, hogy nem tudod levinni a lázát. A tartós magas láz sem tesz éppen jót a szervezetének. A váltogatás nálam amúgy bevált.

2011. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

az nem vitte le még sajnos

szerencsére nem most van a helyzet

2011. jan. 12. 15:45
 4/13 anonim ***** válasza:

A hűtőfürdő tényleg jó, de a gyerek nagyon fogja utálni.

Ez a hosszú távon vesekárosodás elgondolkodtat. Te nem hosszú távon akarod adni neki a 2 féle hatóanyagot, hanem most, hogy nem tudod levinni a lázát. A tartós magas láz sem tesz éppen jót a szervezetének. A váltogatás nálam amúgy bevált.

2011. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Algopyrin ampullát szoktam felíratni a dokival, mindig van itthon, ezzel adom váltakozva, de általában megvárom így is, hogy elteljen négy óra, addig meg hűtőfürdő.
2011. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

hidegvizses borogatás homlokra,bokára,csuklóra,ha nagyon magas a láza akkor egy nagy törölközőt a teste köré is csavarj.

szerintem 4 óra elteltével nyugodtan adj neki nurofent.

2011. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az orvos azt szokta nekünk mondani, hogy Nurofent 3-4x a maximum adag/nap. mellé, ha szükséges, akkor adjunk lázcsillapító kúpot. Attól is függ az egész gyógyszer adagolás, hogy milyen magas a láz. Sokszor célszerű azonnal hűtőfürdőt alkalmazni, ezt erősítvén célszerű a kúp vagy szirup. Tartós és magas láz esetén az orvosnak mindenképpen látni kell a gyereket, ő rendeli el a kívánt gyógyszer szedését.

Persze, egyféle gyógyszert célszerű szedni, de pl a Nurofennek is van egy maximális adagja, amit 24 órás időintervallumra kell nézni, a láz pedig nem foglalkozik a tájékoztatóval!

Én váltva szoktam adni a kúpot a sziruppal, szerencsére erre csak 1x került sor a 4 év alatt, s talán ettől még nm lett vesekárosodása!

2011. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

A nurofen nekünk nem szokott beválni. Ha lázas a csemete, akkor kúp.

A hűtőfürdőt az én gyermekeim kifejezetten szeretik. Nem hideg vízbe kell beleültetni, hanem langyos-meleg vízbe és azt fokozatosan hűteni. Mi nem a kádban, hanem egy ikeás ládában szoktuk ezt elkövetni, gyakorlatilag nyakig bele tudnak merülni a vízbe.

2011. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nézd ha vírusfertőzés, sok vírusfertőzésnek a tünete a csillapíthatatlan láz. Azt mondják egyébként a legjobb a kúp. úgyhogy valami kúpot probálj. Nálunk az bevált. Azonnal levitte, amit a nurofen nem tudott.
2011. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, aki kúpot ír az gondolkodjon már egy kicsit, és írja már oda azt is milyen kúpra gondol, mert pl a nurofen is van kúp formában is. Nem egyféle lázcsillapító kúp létezik. Ez a sokadik ilyen kérdés, és nagyon nem mindegy milyen kúpot ad valaki a lázcsillapító mellé.


Amúgy én is váltva szoktam dni.


Szintén a szirup, kúp párosítás mellett vagyok, a következők szerint.

1 éves korig, nurofen, vagy panadol, kinek mi válik be, és ha 3 órán belül visszatér a láz akkor még mielőtt nagyon magas lenne, értsd még 38 fok alatt, Germicid C kúp.


1 éves kor felett, antipiretikus kúpot adok, ha a szirup nem hat, vagy ha nem nurofent kapott előzőleg akkor nurofen kúpot.


Így még mindíg sikerült levinni, egy esetet kivéve, a 15 hónapos oltás után, amikor vizes ruhát tekertem a gyerek karjaira és lábaira, aztán takaróba csavartam, és ezt váltogattuk. Így 2 óra alatt ment le a láza 39.8-ról, és már nem jött vissza a láz.


Amúgy ha az én lányom lázas, akkor nem hagyom 38 fölé menni, csak ha esetleg nagyon hirtelen szökik fel, és nem veszem észre hamarabb, mert akkor nagyon rosszul van, és a szirupokat kihányja, a kúpot viszont tortúra beadni. Álatlában három napig egyfolytában lázas, tehát hiába viszi le a lázcsillapító, akkor is visszajön, 2-3 órán belül, aztán meg mintha elvágták volna, így kénytelen vagyok váltva adni.

2011. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!