Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 35 év feletti anyukák! Ha már...

35 év feletti anyukák! Ha már nem terveztek babát, mivel védekeztek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:

35 leszek, és igazából még nem tudjuk, hogy lesz-e második gyerek. Egyelőre fogigátlót szedek, de erősen gondolkodom a spirálon.

Viszont ha lesz második, utána el fogom magam köttetni (császár volt az első, és ha lesz második, az is biztosan császár lesz). Nem én találtam ki, doki mondta, hogy veszélyes lesz a második terhességem is, így a harmadikat már nem kockáztathatom meg.

2011. jan. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
36 éves vagyok, 3 gyerekünk van és Depo-Provera injekcióval védekezünk.
2011. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35 vagyok 3 gyerekkel, és óvszert használunk.
2011. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 39 vagyok, most várom az 5. babámat. Már most eldöntöttem, ha megszületik, hormontartalmú spirált rakatok fel. Min.5 évig vég, és csak jelzésértékű menzesz van mellette, azon kívül talán a legbiztonságosabb módszer.
2011. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

igaz én még csak 32 vagyok, két gyerekem van, hátam mögött tudok egy méhenkívüli terhességet is. Nem szeretnénk több babát. Fogamzásgátlót használunk, tudom vannak páran akik emellett lettek terhesek. gondolom ezeknek többsége nem tartotta be pontosan az utasításokat. (későn vette be, kimaradt egy, de késöbb bevette..)

a spirált kizártam. a családomban 2 nőnek (anyunak is) beépült a szervezetébe, és nem elég h terhesek maradtak, még életveszélybe is kerültek. az inyjekciót nem ismerem, a gumit nem szívesen használjuk.

tehát egyenlőre ennél maradunk.

2011. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Az a baj, hogy 35 fölött nem ajánlják a tablettát, trombózisveszély miatt. Amúgy azt olvastam, hogy a hormonos spirál klasszisokkal jobb, mint a hagyományos.
2011. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaz,nem vagyok 35 felett(33 leszek idén),1 lányunk van és nem tervezünk még 1 gyerkőcöt.Most tablettát szedek,de gondolkodom(barátkozni próbálok) a hormonos Miréna spirál mellett.

Injekcióról írnál bővebben egy picit?Ára,meddig véd stb.Köszi

2011. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi lányok a válaszokat.

Én februárban leszek 35, és tablettát szedek. Nemrég írta fel az orvosom, és én tudatlan nem kérdeztem semmit a kockázatairól, ami esetleg a korral járhat.

Utána olvastam minden féle dolgot, és ezért bizonytalanodtam el. Igaz nem magas a vérnyomásom, nem dohányzok, de valahogy így is kicsit félve szedem.


A spirál gondolatával barátkoznom kell/kellene.

Csak kíváncsi voltam más hogy van ezzel a kérdéssel.

2011. jan. 14. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!