Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan védekeztek szülés után...

Hogyan védekeztek szülés után ha évekig nem akartok újabb babát? Minél többen ha válaszolnátok.

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Mi óvszerrel védekezünk. Miden-féle gyógyszer, spirál, és hüvelygyűrű ellenes vagyok. Ha végképp nem akarunk gyereket akkor a férjem műtétjében látom a végleges megoldást.
2011. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok gyógyszer párti (a hormon megzavarása miatt bár előtte azzal védekeztem). Ráadásul nem hiszem, hogy 30 fölött tényleg ajánlott már (régen 35 volt a plafon). Most viszont spirállal próbálkozom (első sajnos elmozdult, nemsokára megkapom a másodikat). Ez lényegesen olcsóbb, kényelmesebb megoldás lenne. Remélem beválik majd. Ha tényleg évekig nem akarsz, akkor nem akadály evvel védekezni.
2011. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én nem szedhetek hormon tartalmú gyógyszert, nem használhatok hormonos készítményeket egy betegség miatt, az óvszer annyira fura lenne nekünk már, hogy a spirál mellett döntöttünk. Számunkra ideális megoldás, 1,5 éve van fent, meg vagyok elégedve vele, nem okoz bonyodalmakat.
2011. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én se szülések előtt, se utána semmilyen vegyi dolgot nem alkalmaztam, és szerintem nem is fogok.

Természetes módszert alkalmazunk+óvszert, ha a termékeny napokon akarunk együtt lenni.

(Szerencsém van, eddig mindig hamar visszaállt a ciklusom már szoptatások alatt is, így könnyű volt figyelni)

2011. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem tudok dönteni mit is kéne...30 felett vagyok én is, a családomban igen gyakori a nőgyógyászati daganat, így tablettát semmiképp se szeretnék. Mirénára nincs momentán 50 ezrem. A ciklusom nekem összevissza van mindig így arra nem merek alapozni.

Spiráltól tartok hogy elmozdul és baba lesz a vége.

Már a második gyermekünk is védekezés mellett (szoptatás melletti tabletta közben) fogant és többet mostanában biztos nem tudunk vállalni..Csak a gumi marad? Az havonta lebontva szintén marha drága, másnak nem az?

2011. szept. 12. 14:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

spirál


gyógyszer mellet nem egyszer lettem terhes (pedig többet is kipróbáltam)

a gumit nem szeretjük (a hév hevében rendszeresen elfelejtjük :-)

a véglegest max a páromnál

2011. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

van még egy lehetőség a injekció


3 hónapos adag 1600-. körül van

akár a háziorvos is felírhatja ha a nőgyógyász ír neki egy papírt


Depo provera


Fogamzásgátló injekció

Az injekció tizenöt éve van forgalomban, főként Amerikában nagyon elterjedt, mivel hatékonysága megegyezik a tablettáéval, viszont sokkal kevesebb odafigyelést igényel, továbbá a fejlődő országokban nagyon népszerű, egyrészt kedvező ára miatt, továbbá sok helyen nehéz beszerezni a tablettát. Az injekció hosszantartó hatású, időtartama lehet egy hónap, három hónap, fél év, valamint egy év. Ez egy farizomba vagy felkarba beadott progesztagén, azaz sárgatesthormon injekció. Mivel a legtöbb hormonkészítménnyel szemben ez csak egyféle hormont tartalmaz, ezért azok a nők is alkalmazhatják, akik valami miatt a többfázisú hormonkészítményeket nem szedhetik. Többnyire azok a nők, akik trombózis veszélynek vannak kitéve, vagy 35 évesnél idősebbek és dohányoznak. Érdemes jól meggondolni, mert az injekció beadása után a folyamat nem fordítható vissza, nem távolítható el a szervezetből, akkor sem, ha kedvezőtlen mellékhatásai vannak. Nagy hátránya, hogy az injekció abbahagyása után nehezen tér vissza a termékenység, sokkal hosszabb a folyamat, mint a tabletták esetében.


Az injekció hatásának ideje alatt a menstruációs ciklus nagyon instabil, de az sem ritka, hogy egyáltalán nincs vérzés, valamint az is igen gyakori, hogy köztivérzések jelentkeznek. Ez csupán kényelmetlenség, egészségügyi szempontból nincs túl nagy jelentősége. Az injekció hosszú távú, folyamatos alkalmazása azonban nem javasolt, mert valamilyen szinten sorvasztja a méhnyálkahártyát. Éppen ebből kifolyólag leginkább 40 év körüli nőknek ajánlott, továbbá az idősebb nőknek. Bizonyítottan nem okoz meddőséget, de sokkal biztonságosabb abban a korban, amikor már nem akar a nő több gyereket. Az injekció nagy előnye, hogy a menstruáció elmaradása miatt a vashiány jelentősen csökken. Az injekció előtt nem szükséges különösebb kivizsgálás, továbbá nem kell pihentető időt tartani, akár évekre megoldható a fogamzásgátlás kérdése.

2011. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

14:55 vagyok

Az nem gond, ha nem óraműre megy a ciklusod, nekem se úgy járt, ettől még működik a rendszer, de az tény, hogy odafigyelést igényel, ami egy-két gyerkőc mellett biztos nehezebb, mint egy spirál, csak hát annak is vannak/lehetnek mellékhatásai (nem beszélve arról, hogy abortív módszer, mint a tabletta és minden IUD, szóval én ezért is zártam ki)

Az óvszer ára nekünk így nem vészes, bár nyilván számít, hogy milyen gyakorisággal szerelmeskedik valaki. :o) No meg mi szeretjük úgy is, ha nincs teljes közösség...

2011. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok. Elsőre egyértelmű volt a spirál (családomban szinte mindenkinek ez van csak pozitívat mondanak). Aztán, hogy nekem elmozdult sokat vajúdtam ezen a kérdésen én is mire elhatározásra jutottam. Spirál 10000 körül mozog (nem hormon adagolós). Az segített, hogy a levétel óta gumival védekezünk (4-5 hónapja), hát már nagyon hiányzik anélkül a szex, és az ára????. Illetve, hogy közben folyamatosan nyugtatgat a nőgyógyászom, hogy valószínű a másodikkal már nem lesz baj. Nagyon ritkák ezek az elmozdulások, főleg az, hogy egymás után kétszer. Illtve, hogy a mostani elmozduláshoz sok köze lehet, hogy sokáig szoptattam alatta (méhösszehúzódás). Gyógyszert (és minden ilyet, injekció, gyűrű) alapból kizártam én is. Reménykedek, hogy beválik, mert ha terhes leszek a férjem.....
2011. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! ez az injekció se túl biztató így olvasva...:/Én is szeretnék sokáig szoptatni, ezt még nem is hallottam hogy az is elmozdíthatja a spirált..

hát akkor lehet hogy marad az óvszer...mondjuk az ára is meg maga a dolog is elég zavaró .. de sokkal kevésbé mint egy újabb baba akit úgyse tudnánk vállalni.

2011. szept. 12. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!