Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik tervezték a babát?...

Akik tervezték a babát? Utánanéztetek alapvető dolgoknak, ha esetleg nem tudtatok róla?

Figyelt kérdés

Csak eszembe jutott. Minden nap van egy-két olyan kérdés,hogy megijedek. Gondolok itt a 10 nap múlva kellene megjönni, érezhetem már ezt meg azt.Tegnap este voltunk együtt, ma hánytam lehetek terhes?

Nekem is volt egy-két dolog, ami nem volt világos. De kb. fél óra alatt utána lehet nézni.

Nem lenne alapvető,hogy ha valaki akar babát (főleg,ha nem is először próbálkoznak),akkor utánaolvas annak,hogy mikor lehet leghamarabb pozitív a tesztje, van az első tünetek mikor jelentkezhetnek stb?


2011. jún. 12. 11:15
 1/1 anonim ***** válasza:

En szemely szerint utanaolvastam mindennek, nem csak neten keringo torteneteket, hanem siman kolcsonoztem ki a konyvtarbol nogyogyaszati szakkonyveket is.

De ez embertipus fuggo, a ferjem is ilyen, allando informacioehsegben szenvedunk. Van sok tema, amirol csak keves informaciom van (pl a megtermekenyulesrol annyi volt, amennyit biologia oran anno iskolaban megtanultam), de amint bekerulok az adott tema kozelebe egybol mindent tudni akarok. Professzionalis mertekben.

Ez tenyleg mindenben igy van, pl ha egy adott varosba utazunk, ahol elotte nem jartunk, akkor a ferjem 2 napon belul mar azt is tudja, hogy az okorban melyik napon milyen fontos dolog tortent ott.


En a gyermekvallalassal is igy voltam, foleg a teherbeesesel es a terhesseggel. Amint szobakerult igyekeztem megtudni rola mindent, megismerni a sajat ciklusomat. Eleg hamar is sikerult a baba.

Terhesseg alatt is ezt tettem, olyan terhesseg alatti problemakrol, tunetekrol is tudni akartam, ami engem nem erintett. Szules temaban ugyanez.

Viszont a babagondozasrol felig-meddig gyujtottem csak az informaciokat, az alapdolgokat tudtam, de nem akartam belemelyedni a baba megerkezese elott tulsagosan, mert az osztoneimre akartam tamaszkodni. Es neha a tul sok tudas hatterbe szoritja az osztont.


Szerintem nem is lenne jo mindenkinek mindent tudnia a teherbeesesrol, amikor gyermeket akar, mert sokan epp a tul sok tudomanyos informacio miatt gorcsol ra a temara es az osztoneirol megfeledkezik. Ez sem jo.

2011. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!