Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mai "tucatnevek"? (kislány és...

Mai "tucatnevek"? (kislány és kisfiú is)

Figyelt kérdés

Nem akarok "tucatnevet" adni, de nem vagyok képben a manapság divatos vagyis a már túlzottan divatos nevekkel. Nincs sok kisgyermekes ismerősünk, így it mérném fel, hogy miket hagyjunk ki a listáról.

Kérlek, írjátok meg a szerintetek túlzottan felkapott neveket! Köszönöm.


2011. jan. 13. 22:50
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
25%

Engem az soha nem érdekelt, hogy a lányom neve tucat név vagy sem, de ezek szerint az. Na és?

A neve nekem mindig is tetszett és, ha lányom lesz úgy fogják hívni, és úgy is neveztük el!

2011. jan. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Fiú: Bence, Máté, Dávid, Dániel, Zsombor, Patrik

Lány: Anna, Lili, Panna, Hanna, Boglárka, Csenge

2011. jan. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
22%

Ne azt nézd, hogy mennyi van belőle, hanem azt, hogy NEKTEK mi tetszik! Az én kisfiam Bence, amit itt most sokan felsoroltak. Az én környezetemben egy Bence volt, amikor a fiam született, de nála sem ezt a nevet használják, hanem a kisfiú második nevét. Nekem ez a név már 20 éve tetszik. Akkor döntöttem el, ha lesz fiam, Bence lesz.

Nálunk most a legfelkapottabb az Anna, Jázmin, Lili, Kamilla, Dávid, Patrik, Zétény, Fanni, Laura.

2011. jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

szia!

23.35-ös vagyok megmondom őszintén az én lányom 4-éve Hanna lett imádom a nevét és akkor 4-éve még ritkának számított akárkinek mondtuk hogy így fogják hívni csak a szemét forgatta! most az ovis csoportba rajta kívül még egy Hanna és egy Johanna is van, bár még mindig imádom a nevét de ez megmondom őszintén engem speciel zavar azt gondolom mind úgy érezzük a mi gyerekünk egyedi és különleges és ezt a nevével is ki akarjuk fejezni persze úgy hogy lehetőleg ő se lássa kárát (pl Fradika???!!)

a fiam Alexander lett Alexnak hívjuk és szerintem nem szúrtam ki vele pedig viszonylag ritka név:D eddig aztán 4-év múlva ki tudja??

sok sikert nektek!

2011. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Én Tünde vagyok, és ez a név elég gyakori volt a 70-es években. A gimiben 4-en voltunk Tündék, és én ezt szörnyen utáltam, mert mindenki a családnevemen szólított. Emiatt a tapasztalat miatt választottam a gyerekeimnek ritka, de nem extrém neveket.

Amúgy tavaly a környezetünkben minden második lány Jázmin, és minden második fiú Máté lesz. Gondolhatjátok, kicsi falu, ezek a gyerekek mind egy osztályba fognak járni.

2011. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nem lesz, hanem lett. Bocsi
2011. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben főleg fiúk születtek az elmúlt 4 évben. Nagy sláger ezek alapján a Bence, a Bálint.

Lányoknál főleg a Dorkát hallottam és a Larát.

2011. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tényleg, a Csenge is divatos lány név most.


Az én fiam Krisztián lett, végül is ez sem egy ritka név, de szerintem ez nem mostanában lett felkapott, hanem már legalább 20 éve erősen tartja magát az élvonalban. De nem nagyon foglalkoztam ezzel, egyszerűen ez tetszett. Ha lányom lesz egyszer, ő Kendra lesz, na ez pl. ritka, nem hallottam még ilyen nevű gyerekről, de ez sem azért tetszik, mert ritka, hanem mert szerintem szép. Igaz, ez külföldi név, de magyarul is úgy kell írni, ahogy eredetileg. Olyat nem adnék, amit fonetikusan máshogy kell írni, mint ahogy eredetileg írják (pl. Dzsesszika meg hasonlók).

2011. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tetszik egyik.másik is, amiket írtatok, de ragaszkodunk hozzá, hogy ne legyen tucatnév, még akkor sem, ha tetszik.

Az eddigi kedvencünket nem írta még senki, így az talán nem mindennapos.

A kedvenc fiúnevünk viszont szerepel a válaszaitokban.

2011. jan. 14. 12:58
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olyan nevet adsz, ami tetszik??
2011. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!