Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek után járó szabit...

A gyerekek után járó szabit ha én kértem, de itthon vagyok most gyeden, akkor azt most elbuktam?

Figyelt kérdés

Ma voltam a munkáltatómnál,és kérdeztem,de ők azt mondták,hogy elbuktam,mert én azt hittem,hogy a gyűlik nekem amig vissza nem megyek dolgozni.Azt tudom,hogy csak gyed első évére jár a saját szabim,de azt hittem,hogy a gyerekek után járót nem lehet elveszíteni.Azért nem a férjemnek kértük,mert a sajátjait is nagyon nehezen adják ki neki,ezért úgy gondoltuk akkor ennyivel több lesz nekem aztán ha megyek vissza akkor majd ennyivel késöbb kezdek.

Köszönöm válaszaitokat.


2011. jan. 17. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem buktad el. Amikor visszamész a GYED-ről dolgozni, ki kell adniuk.
2011. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát már itthon vagyok negyedik éve,idén jár le a gyedem a fiammal(előtte a kislánnyal voltam gyeden),az összes itthon töltött év után jár a gyerekekre?(három gyermek van).Ma azt mondták a munkahelyemen,hogy a férjemnek kellett volna kérnie az elmúlt években,mert én most azt elbuktam.
2011. jan. 17. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a gyed-nek csak az első évére kapod meg a szabijaidat, a többi az sajnos "bukta", jobban jártatok volna ha arra az időszakra a férjed kéri a két napos pótszabikat. Úgy tudom, hogy utólag ezt már nem kérheti...
2011. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát én megkaptam, lévén hogy egyedül nevelem a gyerekemet a kezdetektől fogva, fura lett volna apukának igényelnie...
2011. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. jan. 17. 11:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül is csak egy évit veszítettem el,ha jól értelmezem.Az első évre jár.A köv.évet buktam.Aztán újra szültem tehát arra megint jár.A mostani évet meg kérjük a férjemnek,akkor csak 6 napot buktunk.Jól értelmezem????
2011. jan. 17. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerek után járó pótszabi minden évben jár. Csak az alapszabid jár a szülés első évére. Én így tudom. A gyerek után járó pótszabit szerintem minden évben apuka igényelhette volna. Csak mondjuk te a három évben mikor szültél abban az évben ha te kérted volna akkor a három évi alapszabid ami összegyűlt ahhoz adódott volna és úgy vetted volna ki. Szerintem. De a szülést követő éveknél apuka a pótszabit csak apuka kivehette volna, vagy végig ő. De csak a pótszabit. Más is így gondolja?
2012. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!