Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan három gyeremekes anyukák...

Olyan három gyeremekes anyukákat kérdeznék akiknek nagyobb korkülönbség van a gyerekek között?

Figyelt kérdés

Mennyi év van közöttük,és így terveztétek,vagy csak így alakult?

Nekem 9 és 3 évesek,most szeretnénk harmadikat,de picit félek belevágni.


2011. nov. 28. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontosan a te embered vagyok, de azért hátha segítség számodra a válaszom.

Nálam 3 gyerkőc "zsinórban született, aztán amikor 10,5;11,5;15,5 évesek voltak, megérkezett a hugi, rá 2 évre pedig az öcsi.

Nem mondanám, hogy eleve így terveztük, nem is terveztünk ennyi gyereket, egyszerűen az évek alatt változott a gondolkodásunk.

Nálunk nincs semmi baj a nagy korkülönbséggel. Mindhárom nagy szereti a kicsiket, csak mindegyikük máshogy. A legidősebb fiú, Ő alkalomszerűen foglalkozik velük, de hát lassan már 18 éves. Igényli a magányt, de nem mindig tud ellenállni a húgának. A második fiam 14 éves, Ő az a, aki a legtöbbet foglalkozik velük. Visszamegy ovis szintre, és négykézláb kergetőzik, a picit pedig rengeteget dajkálja. A lányom 13 éves, Ő inkább a manuális dolgokban segítőkész. Bármikor kiszedi a kakit, fürdet, még szólni sem kell neki, de amikor ezt letudta, elhúzódik rajzolni, vagy olvasni.

De soha, egyiküktől sem hallottam olyat, hogy nem szeretik ezt a felállást, pedig szoktunk róla beszélgetni.

Talán az a trükk, hogy nem szabad túlzottan igénybe venni Őket. Legtöbbször fakultatív program a kicsikkel való foglalkozás, csak néha muszáj, ha olyan dolgom van. Hiszen nem Ők a szülők, ez nem az Ő feladatuk. Úgy látom, hogy ez így működik, mert tényleg sokat vannak együtt. De azt is látom, hogy ésszel "nevelik" a piciket. egy példa erre. A legkisebb ordít (5 hónapos), mint a sakál. A 14 éves felveszi, beszél hozzá, ringatja. Tiszta a pelus, nemrég szopott, kialudta magát, mégis tovább ordít. Hát ilyenkor visszateszi a járókába, hiszen olyan mindegy, hogy cipeli, vagy nem. Elég hamar megtanulják ám a kicsik is, hogy mit várhatnak el a nagyoktól.

2011. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy banálisan hangzik, de szerintem akkor vágjatok bele, ha úgy érzitek eljött az ideje.

Ezt az ember valahogy érzi.

A Te olvasatodban nálunk kicsi a korkülönbség (2 év, és a két kicsi között 3 év lesz)

Én is izgulok, hogy hogy fogom bírni, de szerintem ez természetes. És persze benn van az izgalom is, hogy már nagyon várom. :o)

2011. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 van :) de gondolom, nem baj, hogy válaszolok.

19 a legnagyobb, 8 éves a második, 6 a harmadik, és pici babánk most fél éves :) Az első "szerelem gyerek" volt, a többi tervezett. Nekünk nagyon "bevált" így. A kis és a nagy korkülönbségnek is megvannak az előnyei :)

Ne félj belevágni, főleg, ha van egy kis segítséged is, akkor minden könnyebb!

2011. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem 3 gyerekem van.

Nagy fiam 2001.január 3.

Lányom 2006.május 6.

Kisfiam 2009.december 15.

Amikor a kicsi megszületett akkor voltak kb.ennyi idősek a nagyok,mint neked most.

Nem terveztük a kistesót,de nem is volt kérdéses,hogy megtartsuk-e.

Nagyon szeretik a nagyok,rengeteget játszanak vele,segítenek is szívesen.

Aminek az eredménye,hogy nagyon hamar elkezdett beszélni pl.3 hónapja mondatokban beszél,kb.5-6 mondókát tud végig.

Persze ki is használja,hogy ő a legkisebb itthon.Mindig szórakoztatja valaki.

Én amíg 2 gyerekem volt,azt hittem úgy kerek a mi kis családunk,de rájöttem,most lett igazán az,imádom őket,hogy hárman vannak.

2011. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia,nekem van három gyerkőcöm,17 és fél,16 és 9 évesek.Nekem az első kettővel semmi bajom nem volt,tök jól összenőttek és nagyon jóban vannak még most is,viszont a harmadik elég rosszkor jött,az első másodikos volt a második pedig elsős és akkor jött a pici,hát nekem ha a 24 óra 48 lett volna akkor se lett volna elég.Mindegyik nagyon sok időt igényelt volna ami persze nem volt.Ez a gond úgy kb 1 év múlva már megszünt de addig nagyon nehéz volt.Most várom a negyedik babánkat és be kell vallanom hogy most a legjobb,a gyerekek teljesen önállóak és nagyon sokat segítenek.Szerintem vágj bele nyugodtan,a nagy már elég nagy a kicsi meg már nem olyan kicsi,szerintem pont jó az idő egy harmadikra.


27hkm

2011. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
mi 3 an vagyunk lányok.:) a két nővérem között 1 év van.én vagyok a legkisebb és 10 év van közöttünk.még kicsi voltam elég sz*r volt nekik mert folyton rám kellett vigyázniuk.de azóta felnőttünk és nagyon jó tesók vagyunk.szerintem vágj bele nyugottan.:)
2011. nov. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

16,13,1 évesek :) Terveztük :)

Ne félj, sokkal jobb 3 gyerekes anyának lenni :)

2011. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi testvérek vagyunk hárman, nővérem 21, én 19, szintén lány és az öcsénk 7 éves. Tehát hozzám viszonyítva 12 év van köztünk. Tervezett volt és szüleim és mi is nagyon ürölünk neki, hogy van.
2011. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Két fiam van 12 és 8 évesek a kicsi lány pedig ma 10 hetes.A baba érkezése teljesen pozitív hatással van a fiukra,az iskolában is megjegyezték.Ne félj,mi nem terveztük de ő még nagyon hiányzott így lett teljes a család.
2011. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én nagy fiam 5 éves, most vagy 15 hetes a kisöcsivel. Kis korkülönbséget szerettünk volna, de így jött össze, és várja bár, de nem fognak tudni együtt játszani, mert mire a kicsi 3 éves lesz, hogy értelmesebbet is játsszon, addigra a nagy már 8 és fél.

A harmadikat mindenképp azonnal a második után szeretnénk, minél hamarabb, remélem most sikerülni fog. :)

2011. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!