Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák véleményére vagyok...

Kismamák véleményére vagyok kiváncs azért ide írom!?

Figyelt kérdés
Magánnyugdíj kérdés. Maradsz vagy visszalépsz, és miért?
2011. jan. 22. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Visszalépek. 99 óta vagyok Axa nypt-tag. Most kaptam meg az összesítést, amiben az van, hogy 270ezer a hozam az évek során, ami összegyűlt. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, hogy mennyit kapok meg ebből, ha szeretném átutaltatni a számlámra (mondták, hogy a reálhozamot lehet kérni, tehát hozam mínusz infláció). Tudod mit mondtak? Hogy 4700 Ft-ot. Nem, nem írtam el, nem hiányzik egy nulla sem. Magyarán közel 270ezer Ft-ot lenyúlnak tőlem, a semmire, amit ők inflációnak hívnak. Hát ezért maradjak???
2011. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Visszalépek. A jelenlegi gazdasági helyzet és az, hogy várhatóan nem is fog javulni segített dönteni. Ugyanis a jelenlegi helyzet alapján kb. 4 millióm lesz a magánnyugdíjpénztárban, mire oda jutok, az meg nem elég semmire se.

Ha még élek vagy húsz évet, akkor évente 200 ezer lesz a nyugdíj magánnyugdíjpénztárból, vagyis még 20 ezer se lesz havonta.

Inkább megtakarítok, és bízom benne, hogy egyszer lesz ebben az országban rend:(

2011. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

A magánból visszalépek az államiba.

Hogy miért?


Mert egy idióta munkáltatóm beléptetett egy magánba, holott enélkül is alkalmazhatott volna. Ráadásul a lehető legrosszabba léptetett be, és a mai napig nem is tudtam átlépni egy másik magánba... Volt, hogy a jelenlegi munkáltatóm pedig több hónapon át nem fizette utánam a fizetnivalót, és még nekem kellett ugrálnom, intézkednem a picibaba mellett, hogy ugyanmár mi a fészkes fenéért nem fizetnek...

Úgyhogy én megyek inkább az államiba...

2011. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Első!

Ilyen adatokat még nem közölnek, hogy mennyi jár neked, mert még a képlet sincs meg, ami alapján ki fogják számítani.

Azt meg mindenki sejtette, hogy nem 100ezreket kapunk vissza, ezért sem adóztatják meg az összeget...

Visszalépek én is, mert így is sokat nyúlt már le tőlem az a.egon, már elegem van belőlük.

2011. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Visszalépek.

10 éve vagyok a magánban mert anno nekünk ugye oda kellett belépni. Nem kerestem rosszul szerintem az átlaghoz képest és mégis ha most megnézem az egyenlegem, akkor talán 1 évi normális nyugdíjra lenne elég.

Bár ha ez így folytatódik nem hiszem, hogy megérem a nyugdíjat, de visszalépek, azt talán valamivel biztosabb lesz.

2011. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Első vagyok.

Márpedig nekem megjött az egyenleg közlőm, amiben le volt írva, hogy mennyi a dec. 31-i hozamom, és az ügyfélszolgálaton bemondták a konkrét reálhozamot. Légyszi ne hazudtolj már meg!!! Vagy esetleg kérjem ki a hangfelvételt, ami a beszélgetésről készült? Akkor elhinnéd?

2011. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Ja, és ez a reál hozam, amit mondtak, a dec. 31-i állapotra vonatkozott. Azt mondták, hogy némi eltérés még természetesen lehet, mivel a május 31-i reálhozamot fogják

kifizetni annak, aki kéri.

De erősen kétlem, hogy ha dec.31-én a reálhozam 4700 ft, akkor május 31-re visszamenne 270ezerre.

2011. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elgondolkodtató,hogy valószínű,hogy mire mi nyugdíjasok leszünk nem biztos,hogy lesz nyugdíj. Akkor meg majd bánjuk,hogy az a kevéske is elveszett. Ennek ellenére én is visszalépek, mert nem tudok jó döntést.Így sodródom az árral.
2011. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kérlek titeket ne kezdjetek el itt veszekedni.

Legalább olyan dilemában vagyok mint nemrég a H1N1 oltásnál. Soha nem érdekeltek ilyen dolgok csak mióta meg van a kislányom.

Csak azért is vacilálok mert a nyugdíjakat most sem tudják fizetni mi lesz 30-35 év múlva. Vagy egyszem lányom megszakadhat hogy eltartson?

Ha visszalépek és szeretném megkapni a hozamot ahoz be kell mennem vagy csak az automatikus (nem csinálok semit) visszalépéssel is megkapom?

2011. jan. 22. 13:44
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

Jajj de unatkozik valaki, hgoy csak úgy lepontozgat...


Hehe jó szórakozást!

2011. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!