Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen önző a párommal? Bűntudatom van.

Figyelt kérdés
5 hónapos a babánk, én vagyok vele itthon. A párom nagyon sokat dolgozik, reggel megy, este a fürdetésre esik haza. Nagyon szeret focizni. Elhívták a munkatársai egy focicsapatba, 30 kilométerre tőlünk. Örültem neki, amikor kérdezte, hogy eljárhat-e, mert nincs sok barátja a környéken, meg neki is kell a kikapcsolódás. Ma este van az első edzés, majd valamikor 11 körül ér haza. Most beszéltünk telefonon és olyan utálatos voltam vele. Mondtam, hogy menjen nyugodtan, ha azt mondtam volna, jöjjön haza, akkor hazajön. Mégis úgy érzem, nem fair, én sem járok sehova szórakozni, még hétvégém sincs, mert a babát mindig én látom el. persze amikor itthon van segít, de én pl vasárnap sem aludhatok sokáig, mert a baba akkor is ébred korán. A páromat persze hagyom aludni, mert ő jár el dolgozni... tudom, hogy dög vagyok, de mégis úgy érzem, neki lehet, nekem nem? Nekem nincs hova elmenni, és ha lenne is hova, a babám még szopizik, nem hagyhatom itt órákra... bűtudatom van, szerintetek is szemét vagyok?
2009. febr. 4. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, hogy hagyod menni, de az is, hogy egy picit "irígykedsz". Nekem is hiányzott a társaság amíg szopott a fiam és nem tudtam néha néha kimozdulni "felnőtt" társaságba. De szerintem azt is megtehetnéd, hogy hívsz magatokhoz barátokat, amikor a férjed otthon van és megkéred, hgoy ilyenkor ő figyeljen a babára. A közelében vagy, de mégis tudsz egy kicsit a barátaiddal lenni.
2009. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az hogy féltékenységet érzel, az normális :) kimerítő egy csöppség, és az nem is kifejezés. De nagyon jó dolog, hogy belátod, hogy a férjednek is jár ennyi, és nem rendeled haza.

Barátnők nincsenek? néha hívd át őket, süssetek valami csokis kalóriabombát (ha nincs hozzá energiád, esetleg kérd meg őket hogy hozzanak valami nyalánkságot) attól hogy te nem mehetsz el, ők jöhetnek :) filmezzetek, pletykáljatok.

Anyukáddal milyen a viszonyod? nekem néha olyan jól esik anyukámmal filmezni közben csokit enni :) hívd át esetleg őt.

Kitartást! :) nem vagy szemét, nagyszerű feleség agy, és nagyszerű anyuka is

2009. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk is ez volt,de most szombaton én megyek el 2-3órára és ő vigyáz a fiunkra.<10hós>Szerintem ez teljesen normális,amit érzel.
2009. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
anyukámékkal lakunk, ez is gond. Mert nekem az idegeimre mennek, de a párom csak este hazaesik, nem lát semmit a dologból. Ha külön laknánk jobban viselném. Ráadásul egy kis faluban lakunk, még azt sem tudom megcsinálni, hogy elmegyek a babával kirakatot nézni, nekem az is elég lenne. Barátnők max a szomszéd településeken, van egy kis autóm, de nincs még rutinom a vezetésben, nem merem a babát berakni magam mellé. Sokszor heteken át csak 4-5 embert látok, anyuékat, a páromat, tesómat. Már az is kikapcsolódás, ha elmegyünk bevásárolni a Tescoba havonta 1x. Hétvégén mehetnénk ide-oda, de a páromat nem zaklatom ezzel, mert tudom, hogy neki meg jó egy kicsit nem menni sehova, leülni és megnézni egy filmet. Én viszont lassan elsorvadok itt... köszönöm a bátorító válaszokat, aranyosak vagytok! :)
2009. febr. 4. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérd meg a párod talán, hogy együtt menjetek gyakrabban sétálni, vagy be egy közeli városba. Biztos megérti.Én is laktam szüleimmel kicsi babával, otthon már tényleg nagyon szűken voltunk, de ismerősöket nem nagoyn hívtam fel, mert nem lehetett leülni beszélgetni nyugodtan. De anyukámmal gyakran mentünk együtt vásárolni, nézelődni. Ő nem tud vezetni? Vagy kicsit vigyázni a babára 1-2 órára amíg te gyakorlod a vezetést?
2009. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ne legyen buntudatod, teljesen normalis ahogy erzel. En is nem olyan reg szultem es le tudnam utni a parom, mikor szabadnapjain egy picit elcsavarog (pedig tudom hogy megerdemli a kikapcsolodast), vagy ejjel mikor edesdeden alszik, en meg virrasztok a manoval. :) Ilyenkor mindig el is szegyellem magam, de ez van, en mindig kozlom is vele hogy milyen aljas gondolataim vannak es jot nevetunk. :) szerintem majd elmulik. :)

2009. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk három gyerekünk van. Férjem nem eljárogatós típus, sőt, nekem kell néha bíztatnom, hogy havonta egyszer legalább menjen el a haverokkal. A sógora is mindig hívja, akivel szintén nem túl gyakran találkoznak. Nem mondom, hogy néha nem érzek egy kis irigységet, mikor tényleg elmegy, de úgy vagyok vele, hogy legalább ő töltődjön fel, hiszen egész héten dolgozik, esténként ragadnak le a szemei, ennek ellenére ha kell, ő is éjszakázik velünk, a 6 hetes babánkkal. Nemsokára itt a tavasz, nektek is jobb lesz, hidd el! Én már nagyon várom, hogy nagy sétákat tehessünk együtt, 5-en!
2009. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Lehet megharagszol és még le is pontoztok,de igen őnző vagy.Értetek gürizik.Tudod milyen jol eshet neki egy kis duma a haverokkal?Lehet maradi vagyok,de azert vagyunk otthon,mert ez a dolgunk.Én nem szültem még meg,de itthon vagyok táppénzen.A férjem heti3szor elmegy edzésre,ilyenkor kb:este 7-kor ér haza.2-3hetente szombatonként elmegy inni a barátokkal,én viszem el kocsival,és szol ha mehetek érte,igy nem kell vezetnie ittasan.Soha nem fordult meg a fejemben,hogy undok legyek vele.Most ez az idő van,várok türelmesen,mikor mehetek én is ujra szorakozni.33hetes km.
2009. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mekkora a babatok, ha picit nagyobb (4-5 hónapos), akkor neha 2-3 orara te is rabizhatod, mig elmesz ide-oda.

lefejed a tejet, vagy pedig két szoptatás között..

illetve hivhatsz vendégeket..

én forditva vagyok, a ferjem nagyon aktiv, heti negy foci, neha beulnek utana, stb, és furdal a lelkiismeret, hogy ezt neha onhibamon kivul "megvonom" tőle.. de mind a ketten vallaltuk, és tényleg sokat segit, meg rendes, a hazimunkaba is besegit, es nem szól, hogy nem varom meleg kajaval..


amugy nem vagy szemét, csak picit leterhelt.. hasonló koru babak szuleivel szoktal talalkozni, beszelgetni, esetleg kozos programot szervezni?

2009. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem a férjem most a hetekben készül ki dolgozni.Hétfőn megy,pénteken jön.És szombaton délután intenzív gitár próba.....és én a minap bizony hangot adtam a nemtetszésemnek!És nem bántam meg,sőt sokkal jobban lettem :)

3 hónapos a fiunk és szinte semmit nem tudok mellette csinálni,most is fölébredt és megyek is.

De jön a tavasz,jobb idő lesz,és ő is csak növekszik...remélem jobb lesz.

Kitartás!

2009. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!