Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Létezik az, hogy egy...

Anyukák! Létezik az, hogy egy anyuka nem tud kimozdulni a kisgyerekétől (fél éves kórtól kb 3 éves korig)? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Anyukám(43) hugának(33) van egy 2 és fél éves kisfia. Mióta megszült, azóta valahogy mindenkit hanyagol. Nem nagyon mozdul ki a házból, csak az otthonuk 100-200m-es körzetében sétáltatta a kicsit 1-2 éve, mikor még babakocsis volt. Egy városban lakunk (elég kicsi város) minden elérhető biciklivel. Mikor hívjuk, hogy jöjjön át hozzánk( akár egy kávéra, vagy csak beszélgetni egy kicsit) mindig talál valami kifogást. Rendszerint azt, hogy "nem tudok menni a kicsitől". Akárki hívja, s akármilyen programra, soha nem jön. Régen ez soha nem volt így.. Egyre rosszabb a helyzet, már-már az anyukájához(nagyimhoz) sem akar átmenni. Inkább elvárja, hogy a nagyi menjen házhoz. Nekem is nemrég született kisbabám, igaz ő még csak 4 hónapos, de én ha tehetem megyek vele mindenfelé. Vajon miért ilyen otthon ülős a nagynéném? Még csak 33 éves... Lehet, hogy depressziós? Mikor átmegyek hozzá, nem nagyon veszek észre rajta semmit. Ha kérdem tőle, hogy esetleg van e valami baja, akkor a válasza vagy "nem dehogy.." vagy "neem, mi lenne?".. Létezik, hogy tényleg a kisfiától nem tud/akar kimozdulni? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Köszönöm a válaszokat!! üdv. 23/N


2011. jan. 26. 16:09
 1/8 anonim válasza:
100%
Sajnos, vagy nem sajnos én is ilyen vagyok. Itthon szeretek lenni a gyerekeimmel, minél többet velük, még most megtehetem. Családostul persze bárhova mennék, ha jön a párom is. Itthon rengeteg munka van és mellette nincs időm sétálgatni. Biztos van bennünk egy kis depresszió, sajnos egy régebbi dolgot én sem kezeltettem ki. De ha az "unokahúgom" meglátogatna biztos nagyon örülnék neki. Szerintem ha úgy érzed, hogy nem vagy a terhére ne hanyagold el. A gyerekek úgyis együtt nőnek fel.
2011. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Különbözőek vagyunk. Van,aki gyerek ide,gyerek oda, rója az utakat(ne szó szerint értsd) és van,aki inkább otthon ül... Mivel nekem erre fele nincs rokonom,én azok közzé tartozom,akik inkább itthon vannak. Megyek ahova kell,de ahova nem kell... én ilyen vagyok. Ha a családom a környéken lakna,akkor tudom,hogy mennék,de így,hogy senkim nincs...

Barátnőzni nem szeretek,mert már annyit szívtam amikor azt hittem hogy barátnővel beszélgetek... inkább itthon vagyok a lányainkkal,játszok velük néha, megcsinálom a dolgom.

Szerintem csak nem akar kimozdulni. Van ilyen, el kell fogadni. Megpróbálhattok Vele beszélni,hogy ez így nem buli,de akkor se igen fog Ő kimozdulni.


24/ N

2011. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő mindig mondja, hogy menjek át hozzá, beszélgessünk. Olyankor át is megyek a babámmal, s jól elvagyunk. Viszont, mikor én hívom, soha nem jön.. Ezt úgy sajnálom...
2011. jan. 26. 16:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogyne, de én nem azt kérem tőle, hogy rójuk egész nap az utakat.. :) Hanem azt, hogy egy héten egyszer jöjjenek át a kissráccal egy órára... Nagy kertünk van, egy csomó játék, biztos jól ellenne a kicsi is... Nagyon szeret a szabadban lenni... Mindig mondja, hogy menjenek játszótérre, de néha mintha ahhoz se nagyon lenne kedve a nagynénémnek... ( most szeretnének a férjével 2. babát)
2011. jan. 26. 16:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is majdnem ilyen vagyok. De azért nálam nem ennyire súlyos a helyzet.

Szeretek is itthon lenni,és persze sok is a munka a háznál,ami miatt nem megyek annyit. De ez is inkább télen jellemző rám,amikor ugyebár még az öltöztetés is egy nyűg,és én fázós vagyok (sokkal inkább mint a lányom).


Tavasszal nyáron és ősszel azért mi megyünk mindenfelé,nálam csak a tél ilyen.

2011. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is van ilyen ismerősöm. Nagyon sokszor hívtam sétálni, de nem akar jönni, mindig csak a kifogásokat keresi. Házimunkája alig van (ezt speciel biztosra tudom, mégis alig mozdul ki otthonról, mindenkit elvadít magától. Szomorú, de én már nem is foglalkozok vele, olyanokkal vagyok, akik aktívak, nem csak otthon vannak.
2011. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy miért ilyen, néha én is ilyen vagyok. Nálam ez nem más, csak lustaság. Gyerekkel valahova elmenni mindenképp több erőfeszítés, mint gyerek nélkül menni. Szóval néha én is azt mondom, hogy bocs, nem megyek, mert hát ha gyerekkel megyek, akkor már odajutni is több idő, hazajönni is, több energiát követel az egész.

Máskor meg rámjön a mehetnék, és a világ végéig is el tudnék menni, szóval nálam ez tényleg változó. Szoktunk kirándulni is, programokat csinálni, csak néha erőt vesz rajtam a lustaság :)

De hát vannak tényleg otthonülős emberek, vagy talán csak arról van szó, hogy idősebb nálad. Azért a korral változik az ember, és ezt nem azért mondom, mert aki 33 éves, az már öreg. Csak pont anyukámmal beszélgettem múltkor, hogy van egy eléggé lökött barátnőm, akinek az a szokása, hogy péntek este felhív 10-kor, hogy megyek-e vele bulizni, aztán megsértődik, ha azt mondom, hogy nem. Mert még mindig nem volt képes felfogni, hogy ha gyerekem van, akkor ez nem így megy. Aztán mondtam anyunak, hogy bár, ha belegondolok, akkor sem mennék, ha nem lenne gyerekem, mert a fenének van kedve este 10-kor kapkodva öltözni, sminkelni, nekem arra rá kell készülnöm, ha megyek valahova, és nem csak a sminkelésre, öltözésre gondolok, hanem arra is, hogy eleve így tervezzem az estémet, mert ha nem ez a terv, akkor 10-kor én már jól be vagyok kényelmesedve a kanapéra, és semmi kedvem megmozdulni. És érdekes, mert 16-18 éves koromban ilyenkor is pattantam, és húztam bulizni. Szóval tényleg csak pár évvel lettem öregebb, mégis már sokkal több kell ahhoz, hogy kimozduljak, és ez nem csak a gyerek függvénye.

2011. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor azt mondjátok, hogy részben a kisfia miatt, részben lustaság miatt, részben a házimunka miatt nem mozdul ki. Szerintem ezek csak kifogások.... Én is kezdem azt érezni, hogy ez szimplán lustaság. Elhiszem, hogy sok a házimunka, főleg egy kertes háznál, de ezeket nekem is ugyan úgy meg kell csinálni.. Sőt, a babóca mellett egyetemre is járok, és a saját vállalkozásomat viszem teljesen egyedül. Mégis, ha arról van szó a szeretteimre, és a barátokra mindig szakítok egy kis időt... Nem akarom én őt bántani, hisz mégis a nagynéném, és szeretem, csak egyre világosabbá válik a számomra, hogy amiket mond, az mind csak kifogás... Az érdekes az, hogy mi a férjemmel és a picivel csak 3 utcányira lakunk tőlük...
2011. jan. 27. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!