Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen biztosítást kellene...

Milyen biztosítást kellene kötnöm, amelyik fizet a császármetszésre?

Figyelt kérdés
akiknek volt biztosításuk, azok kaptak valamennyit császármetszés esetén? csak szimplán a kíváncsiság hajt...
2011. jan. 27. 17:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
most az jutott eszembe, hogy múltkor volt kint nálunk egy biztosítós, és megemlítette, hogy ha úgy adódik, hogy valamikor császározni kellene akkor fizet valamennyit. végül is ez is műtétnek számíthat ezek szerint. még nem gondolkodtam ezen, de lehet érdemes lenne kötni...
2011. jan. 27. 17:24
 2/14 anonim ***** válasza:

Én még ilyenről az életben nem hallottam és hogy őszinte legyek, a logikáját se tudom követni, hogy ugyan mire fizetnének?

Hogy erre kerül a sor és nem a természetes szülésre?!

:O

2011. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezt tőle kéne megkérdezni, de nem igazán látok benne összefüggést, mint pl egy balesetből származó műtétnél, mert ez nem az.
2011. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

én sem hallottam még erről, de tényleg van ilyen, találtam egy oldalt:

[link]

2011. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Elvileg egyetlen életbiztosítás sem fizet a császármetszésre, semmilyen terhességgel kapcsolatos dologra, hiszen azt te akartad és egy bizonyos ideig tartó állapot. Nyilván, a császármetszés nem választás kérdése.

Ha jól tudom talán az Uniqa-nak van egy Venus nevezetű biztosítási formája, csak hölgyeknek, és ott fizetnek a császármetszésre és többet fizet a nőgyógyászattal kapcsolatos betegségekre, műtétekre. De legalább a terhesség előtt 2 évvel meg kell kötnöd a biztosítást. (Ennyi az utolsó infóm róla, lehet, hogy azóta változott vagy már nincs is.)

2011. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor konkrétum, nekem ilyen biztosításom van:


ING biztosító, Talizmán nevű terméke, kiegészítve "műtéti térítés"-el. Császármetszés esetén a várakozási idő 1 év.

3 éve kötöttem, tavaly szültem császárral, és 108.000 ft-ot kaptam. (A kiinduló összeg 100.000 ft volt)

Bekérik a zárójelentést (tiedet és a gyerekét is) meg egy űrlapot kellett kitölteni. Össz-vissz 5 nap alatt elintéződött, a számlámon volt a pénz (postázással együtt)!

Viszont valami WHO kódot kérnek, tehát gondolom megnézik az indokot is.

ÉN 16 órát vajúdtam, nem tágultam, magzatvíz az elején elfolyt, azért műtöttek.


Remélem kielégítő volt a válaszom :)

2011. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

igen, nagyon köszönöm a kielégítő választ, tehát van ilyen fajta biztosítás is.

szép estét mindenkinek.

2011. jan. 27. 20:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Az Uniqa biztosítónál is van ilyen lehetőség, kérdezz rá!
2011. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a 19.40-es válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy mit jelent az hogy a várakozási idő 1 év?

illetve mennyit kell fizetni havonta? és akkor is lehet ilyet kötni, ha az első gyermek császáros volt (vagyis elég valószínű, hogy a 2. is az lesz)

Köszi szépen

és bocs az offért!

2011. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

19:40-es vagyok.

A 1 év várakozási idő azt jelenti, hogy a szerződés megkötésétől számított 1 éven belüli műtétet nem fizeti. (az 1 év a császárra vonatkozik, de minden más műtét esetében ez 6 hónap)

Hogy mennyit kell fizetni? Hát, én erre a kiegészítésre kb. 1000 ft-ot fizetek havonta. (Az egész biztosítás 9000 ft)

Sajnos az utolsó kérdésre (2-ik gyerek/császár)nem tudom a választ, mindenképpen egy ING tanácsadót kellene megkérdezni!

2011. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!