Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, aki ne...

Mit gondoltok arról, aki ne akar gyereket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 13:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Bocsi, természetesen:

aki nem akar gyereket?

2011. jan. 28. 13:23
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nyilván nem vagyunk egyformák. Én akarok többet is, ő meg nem akar egyet sem. Az ő dolga. Ennyi.
2011. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem gondolok róluk semmit, de ha jobban belegondolok, akkor:

- elöregszik a társadalom, minden családba kellene 3 gyerek, hogy amikor mi nyugdíjba megyünk, legyen utánpótlás

- fél a gyerektől, fél a változástól, fél az anyagiaktól, fél saját magától

- nincsenek meg az ösztönei, és akkor nem is baj, hogy nincs gyereke, csak azért ne akarjon valaki gyereket, mert ez társadalmi elvárás.

2011. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudja, mit veszít, de ha ezt szeretné, az ő dolga. Inkább kevesebb gyerek, mint több kényszerből vállalt boldogtalan gyerek.
2011. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Nekem mindegy, hogy valaki akar-e. Nem ez számít. Nekem van pocaklakóm, akinek nagyon örülök, de ő sose fogja megtudni, milyen jó érzés :-) Az ő baja. De én lehülyézni senkit nem fogok ezért.
2011. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem lehet kötelezni arra, hogy gyereket vállaljon, ez mindenkinek a saját, egyéni döntése kell, hogy legyen. Van, akinek az életmódjába nem is fér bele igazán a gyereknevelés. Úgy gondolom, nem őket kell elítélni ezért, inkább azokat kellene segíteni, akik akarnak gyereket, csak éppen képtelenek arra, hogy megteremtsék az ehhez szükséges életfeltételeket.
2011. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Saját döntése mindenkinek, szerintem ez alapján megítélni valakit buta dolog.

Igaz, kimarad az életéből sok minden, ami az enyémben megvan. Az én életemből viszont kimarad sok olyan élmény, ami egy gyermektelennek belefér. Oda-vissza működik a dolog!

2011. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

én nem nagyon szeretek ilyenekben ítélkezni. van egy régi barátnőm, aki mindig is önző, gyerekes típus volt, lusta, felelőtlen stb, persze emellett nagyon aranyos, jófej lány (30 éves "lány"). ő nem szeretne gyereket, mert látja, hogy alkalmatlan rá, hogy nem tudná úgy felnevelni, úgy foglalkozni vele, hogy az a gyereknek jó legyen. én mondjuk ezt a hozzáállást sokkal jobban tisztelem, mint azt, aki kitalálja, hogy mennnnnyire szeretne, majd megszületik, és nem csak eszik-alszik, hanem foglalkozni is kell vele, nyűg, gond, lemondás, és akkor rájön hogy ez nem neki való, és elhanyagolja a gyereket, és rosszul bánik vele.

amúgy én nem szerettem volna különösebben gyereket, sosem vonzottak a kisbabák. véletlenül maradtam terhes (amúgy házasságban élek, a férjem szeretett volna). a terhességtől sem virultam ki. Amikor megszületett a kislányom, akkor viszont elöntöttek a hormonok, és nem hiszem, hogy nálam gondoskodóbb,szeretőbb anya lenne a világon (ugyanolyan van persze). :)) persze nem kényeztetem el, következetesen nevelem, ami meg is látszik rajta hálistennek, de nagyon nagyon kimondhatatlnaul imádom, ha eltűnne az életemből, akkor nem lenne miért tovább élnem.

szóval sztem csak az tudja igazán, mit nem akart, akinek már meglett a gyerek.

2 éves kislány anyukája + 11 hetes km

2011. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mindekinem a magánügye, mit akar.
2011. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legjobb barátnőm nem akar gyereket. 32 éves. Motorozik, lovagol, mindent csinál. Kutyái vannak. (nem gyerekpótlék, csak imádja őket. És nem azért nincs gyereke, mert nincs meg a megfelelő pasi hozzá. Van hogy sűrűbben, van hogy ritkábban mindig új pasijai vannak, éli az életét. Pörög, mindig van valami "fontos" dolga. Olyan, minta nem is ezen a földön élne.

Nekem fura, de imádom őt.

Minennap beszálünk, elmondja az épp aktuális dolgait, az új pasiját, én egy-két szóban hogy velem mi történt. A lányomat szereti, ha nem sír, ha épp jó kedve van. ha már sír, menekül.

De ő ilyen.

2011. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!