Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról aki még...

Mit gondoltok arról aki még meg sem szült de már azon aggódik, hogy hogyan fog visszafogyni és már előre eltervezi, hogy mikor adja bölcsibe a gyereket?

Figyelt kérdés
Jó anyagi körülmények között él, nem kell visszasietnie dolgozni. Ilyenkor nem azon kéne gondolkodni, hogy milyen jó lesz majd otthon a gyerekkel, akit "annyira vár"? Más kismama is több héttel a szülés előtt azon agyal, hogy milyen lesz majd az alakja és, hogy mikor szabadul meg a gyerektől, adja bölcsibe? Nem értem az ilyen embereket...
2011. máj. 11. 09:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a nő hazudik aki azt mondja hogy soha nem agyalt azon hogy a szülés után milyen lesz az alakja,és ha esetleg nagyon gáz akkor mit fog tenni az ügy érdekében.

Viszont a nem indokolt korán bölcsibe adással nem értek egyet én sem.

2011. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%

Én ha tehetném és nem kellene dolgoznom legalább 3 gyereket szülnék és nekik élnék, míg lehet. A munka engem pusztán annyiban motivál, hogy pénzt csináljak vele.

A fogyás szerintem nagy baromság, amit a nők az önző férjeik miatt siettetnének, nem várják meg, míg minden "helyreáll" odabent. Szerintem nagyon kicsavarodott világban élünk.

A bölcsivel annyiban egyetértek, hogy nem feltétlen tesz rosszat a gyereknek, ha időben kezd el szocializálódni. Nyilván nem adnám be 6 hónaposan, de szerintem 1,5-2 évesen nyugodtan járhat már.

2011. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! Én ugyan a bölcsibe adáson nem agyalok, de azon,hogy hogy nyerem vissza a súlyom igen.

Eleve híztam sajnos a terhességem előtt, tehát már plusszal kezdtem. Iszonyatosan zavar. Ezt nem tudja az,aki nem diétázta végig az életét,hogy csinos maradjon! Nekem sajnos kellett. Úgy, ahogy bírtam is tartani éveken át, most nem. Ehhez még hozzájön, hogy kb. estére múlik a hányingerem, tehát sokszor van, hogy este 7-kor eszek először, szóval fogyni nem fogyok nyilván. És igen nekem is eszembe jutott,hogy ahogy lehet, nekiállok edzeni. Most is csinálgatom, de óvatosan. Sokat nem is javasolják az első 12 hétben! Ráadásul elég fáradékony is vagyok, bőven elég a meló után rendben tartani a 120 nm-es házat! Én nem érzem,hogy attól leszek rosszabb anya,hogy minél hamarabb meg akarok majd szabadulni bálna mivoltomtól. Persze nem mindenáron, a babát fogom elsősorban szem előtt tartani!

2011. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván senki nem akar bálna maradni. Ezzel egyet értek. :) Csak ilyenkor azt szokták mondani, hogy a szoptatás alatt nem fogyózzon senki, meg úgy is lemennek a kilók ha nem 20-30-at szedett fel valaki. A bölcsibe adás is oké, ha valaki anyagilag kénytelen így dönteni, de nem hiszem, hogy másfél éves gyereket már közösségbe kéne adni, mert az annyira vágyik oda. Ilyenkor inkább az anyuka unja magát otthon és meg ideologizálja, hogy a gyereknek már kell a társaság. Másfél évesen még nem játszanak együtt, szó sincs semmiféle társaságról. Egymás mellett játszanak esetleg. 2-3 éves kor körül jön el az, hogy mint játszó társra tekintenek egymásra a gyerekek. Szerintem ha valaki megteheti, akkor minimum 2 évet maradnia kéne a gyerekkel otthon.
2011. máj. 11. 10:01
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha megteheti! De tudod milyen kevesen tehetik meg sajnos!

Nyilván van olyan is, aki "unja" magát otthon, de szerintem ők vannak kevesebben! Ez már nem anyukáink kora, ahol 3 éves koráig simán otthon lehetett maradni.

2011. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne gondolkodhatna előre? Egyszerűen csak nem szeretné, ha nagyon megváltozna az alakja, mert meg volt elégedve azzal, ahogy korábban kinézett. Miért akkora bűn, ha valaki szeretne jól kinézni?

A bölcsi meg... szerintem a szülők dolga eldönteni, hogy van-e rá szükség, vagy nincs, kívülálló ezt nem tudhatja. Teljesen magánügy, hogy ki mennyit marad otthon a gyerekével szerintem, az pedig tény, hogy időben kell kapcsolni, ha az ember be akar jutni az általa kiválasztott bölcsibe, mert hatalmas a túljelentkezés. Csak szeretné az ember elkerülni a későbbi idegeskedést, plusz ez a jelentkezés nem kötelez semmire. Ha később meggondolja magát, akkor simán visszaléphet, viszont legalább felkészül minden eshetőségre.

2011. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsi kérdésen nem árt időben elgondolkozni, mert sajna kevés a hely. Én Gyes-en nem fogok itthon maradni, mert nem éri meg anyagilag, Így majd 2 évesen szeretném bölcsibe adni a lányomat. És erre mondta a védőnő, hogy akkor 6 hónapos korában tetessem rá a várólistára! Ez azért kicsit erős... Szóval kell előre tervezni.

A fogyás kérdés meg megint csak olyan, hogy eltervezgetheti az ember, hogy majd nyárra megint csinos lesz. Mert szerintem várandósan jó arra gondolni, hogy a "bálna-állapot" nem tart örökké, és egyszer újra jól fogok kinézni. :) Legalábbis én így voltam vele, és már nagyon szeretnék lefogyni. Csak kicsit még lusta vagyok ezen a téren. :D Pedig lassan 3 hónapos a lányom, és tápszeres, szóval neki kéne állni.

2011. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a szülések előtt is rendszeresen sportoltam. Így a terhességeim alatt nem szedtem fel túl sok pluszt, de zavart, és igen, alig vártam, hogy szüljek, és lemenjen.


A bölcsibe meg olyan várólista van nálunk, hogy már pocakosan érdemes feliratkozni...lehet, hogy imádja a munkáját, én is imádom, és várom már, hogy a kicsit is oviba írassam jövőre, mert hiányzik a karrierem.


Ez van? Szar anya vagyok?

2011. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

igen, én már most gondolkodom rajta, hogy meddig maradjak otthon majd. természetesen a gyerek érdekei a legfontosabbak, de igen, szeretném majd bölcsibe adni, ha úgy alakul. én nem kifejezetten vagyok otthonülős típus, szeretek emberek között lenni, és szeretek dolgozni is. Akkor nekem ne legyen gyerekem?

igen, azt is tervezem, hogy HA majd lehet és nem a szoptatás kárára megy, akkor vissza szeretnék fogyni, mert voltam kövér, és nagyon nem szerettem az lenni, és nagyon nem szeretnék megint olyan lenni. Akkor ezért se legyen gyerekem?

Szerintem mindenki nevelje úgy a gyerekét, ahogy ő jónak látja, addig senkiről nincsen rossz véleményem, amíg elsősorban a gyerek érdekeit tartja szem előtt.

nem vagyunk egyformák ugye.

2011. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem szar anya az, aki alig várja, hogy oviba írassa a gyerekét. Az ugye azt jelenti, hogy minimum 3 évig otthon van vele.

Nem a várólistára gondoltam, hogy valaki így gondolkodik a bölcsin, hanem még nem is szült, de már tudja, hogy ő csak ennyi vagy annyi időt akar otthon lenni, pedig nem kéne vissza rohannia, mert tele van lóvéval a család. Nem az igénytelenséget támogatom, hogy valaki legyen kövér malac ha gyereket vár és ne akarjon visszafogyni. Az fura nekem, hogy még ki sem bújt a gyerek, már azon aggódik, hogy nem lesz olyan az alakja, mint előtte volt. Ilyenkor miért nem azon gondolkodik egy kismama, hogy milyen lesz a gyerek, milyen jó lesz vele együtt lenni, szoptatni, milyen boldogság, hogy megszületik?

2011. máj. 11. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!